شناسه خبر: ۵۱۷۰۷
لینک کوتاه کپی شد

ویروس آبله میمونی چطور منتشر می‌شود؟

رئیس سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود گفت: تاکنون بیش از هزار مورد مشکوک یا تایید شده آبله‌ میمون از ۲۹ کشور جهان گزارش شده است.

به گزارش تهران بهشت؛ تدروس ادهانوم قبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود گفت: تاکنون بیش از هزار مورد مشکوک یا تایید شده آبله‌ میمون از ۲۹ کشور جهان گزارش شده است.

آبله‌ میمون بیماری بومی بخش‌هایی از قاره آفریقا محسوب می‌شود و به همین دلیل شیوع آن در کشورهای اروپایی توجه سازمان‌های بهداشتی را به خود جلب کرده است.

به گفته این سازمان، تاکنون هیچ موردی از مرگ و میر در اثر ابتلا به آبله میمون ثبت نشده است؛ اما این موضوع منحصرا مربوط به کشورهای غیر بومی می‌شود و تاکنون ۶۶ مرگ در اثر ابتلا به این بیماری در آفریقا به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت یادآور شد، شیوع این بیماری در برخی کشورها نشانه‌هایی از انتقال اجتماعی را نشان می‌دهد. سازمان جهانی بهداشت به افراد مبتلا به آبله میمون ایزوله در خانه را توصیه می‌کند.

روزاموند لوئیس، رئیس بخش مقابله با آبله برای برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت گفت: «تماس نزدیک بین فردی اصلی‌ترین راه انتشار آبله میمون است، اگرچه او اضافه کرد که خطر انتقال آئروسل هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار