شناسه خبر: ۵۲۳۵۰

واکسن آبله میمون رسید

دولت بایدن اعلام کرد که قصد دارد دسترسی به واکسن و آزمایش آبله میمون را افزایش دهد زیرا تعداد موارد ابتلا به این بیماری نادر در سراسر کشور از ۳۰۰ نفر گذشته است.

به گزارش تهران بهشت؛ کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت بایدن مرحله اول استراتژی ملی واکسن آبله میمون را آغاز کرده و برای افرادی که در سراسر کشور در معرض خطر هستند، واکسن ارائه می‌کند.

همچنین این دولت گفت که نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ دوز از واکسن آبله میمون را در هفته‌های آینده فراهم خواهد کرد که ۵۶۰۰۰ دوز آن بلافاصله از انبار ملی به کشورها و حوزه‌های قضایی با بیشترین آمار ابتلا و جمعیتِ در معرض خطر ارسال می‌شود.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی انتظار دارد از آنجایی که کارخانه‌ها دوزهای بیشتری از واکسن تولید می‌کنند، بیش از ۷۵۰۰۰۰ واکسن در طول تابستان و ۵۰۰۰۰۰ واکسن اضافی در طول پاییز منتشر شود که مجموعاً ۱.۶ میلیون در سال جاری خواهد بود. کاخ سفید در این باره گفت: «هدف مرحله اولیه این استراتژی، کاهش سرعت گسترش بیماری است».

در حال حاضر واکسن Jynneos توسط سازمان غذا و دارو برای استفاده در برابر آبله و آبله میمون در افراد ۱۸ ساله یا بالاتر [طی دو دوز تزریق] تأیید شده است.

ایالات متحده اولین مورد تایید شده شیوع این بیماری را در اواسط ماه مه شناسایی کرد و از آن زمان، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها ۳۰۶ مورد را در ۲۷ ایالت ثبت کرده است.

اولین مورد شیوع جهانی در اوایل ماه مه در بریتانیا شناسایی شد.

روز دوشنبه، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که ۳۴۱۳ مورد ابتلا به این ویروس را از ۵۰ کشور و منطقه تأیید کرده است. به گفته این سازمان، تنها یک مورد مرگ در ارتباط با شیوع فعلی وجود داشته است.

این اعلامیه چند روز پس از آن اعلام شد که کمیته مستقل کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که آنها تشخیص داده‌اند که شیوع آبله میمون یک وضعیت اضطراری بهداشتی نگران‌کننده در سطح بین‌المللی نیست.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار