شناسه خبر: ۵۲۴۲۳
لینک کوتاه کپی شد

این شامپوها کچلتان می‌کنند!

میلیون‌ها شامپو در سراسر جهان وجود دارد که مختص موی مردان است. اما اینکه کدام شامپو را انتخاب کنید که باعث ریزش موی شما نشود مسئله بسیار مهمی است.

به گزارش تهران بهشت؛ میلیون‌ها شامپو در سراسر جهان وجود دارد که مختص موی مردان است. اما اینکه کدام شامپو را انتخاب کنید که باعث ریزش موی  مردان نشود مسئله بسیار مهمی است. زیرا شامپوی نامناسب ممکن است به موی شما آسیب بزند و حاوی مواد شیمیایی مضر باشد.

چه موادی دقیقا مضر هستد؟

مواد شیمیایی مثل ایزوپروپیل الکل و پروپیلن گلیکول باعث خشک شدن و شکستگی مو می‌شود و بیشتر از آنکه مفید باشد آسیب‌رسان است. همچنین باید توجه داشت که موها بیش از حد در معرض مواد شیمیایی قرار نگیرند و فشار بیش از حد به موها وارد نشود.

باید بدانید که بهتر است چه چیزی به موهایتان بزنید و چگونه این کار را انجام دهید. مطمئن شوید که روال شستن موها را درست انجام می‌دهید. طیف وسیعی از محصولات مو برای کمک به تقویت یا حالت دادن به آن یا از بین بردن شوره سر استفاده می‌شود.
اکثر این مواد مشکلی ندارند ولی ممکن است بعضی از شرکت‌ها برای اینکه محصول ارزان‌تر شود به شامپو مواد مضر اضافه کنند.
از دیگر مواد مضر سدیم لوریل سولفات و لورت سولفات است که برای تمیز کردن چربی و کثیفی موها از آن استفاده می‌کنند. در صورت استفاده بیش از حد از این مواد روغن و پروتئین طبیعی مو از بین می‌رود و موهای شما آسیب‌پذیر می‌شوند.

مواد شیمیایی مثل ایزوپروپیل گلیکول و پلی اتیلن گلیکول می‌توانند همین اثر را داشته باشند. انتخاب محصولاتی با مواد طبیعی‌تر مثل روغن نارگیل یا جوجوبا جایگزین مناسب‌تری برای این گونه شدر کنار شامپویی که برای موهای خود انتخاب می‌کنید، به این مسئله نیز دقت کنید که مدل موی شما باید مدلی باشد که مو تحت فشار نباشد. مثلاً مدلی که به فولیکول‌های مو فشار بیاورد و موها را بکشد باعث شکننده‌تر شدن و ریزش مو می‌شود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار