شناسه خبر: ۵۲۷۵۱
لینک کوتاه کپی شد

بررسی کتاب‌های سری American English File

اگر شما سواد انگلیسی پایینی داشته باشید، در انجام بسیاری از کارها دچار مشکل خواهید شد. البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد، زیرا مجموعه کتاب‌های American English File می‌توانند شما را به بالاترین سطح آمادگی برسانند.

به گزارش تهران بهشت، اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای تمام افراد مشخص است، زیرا امروزه زبان انگلیسی به زبان تکنولوژی تبدیل شده و علاوه‌بر آن بسیاری از افراد به واسطه‌ی این زبان مشغول به فعالیت‌های مختلف هستند. در نتیجه اگر شما سواد انگلیسی پایینی داشته باشید، در انجام بسیاری از کارها دچار مشکل خواهید شد. البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد، زیرا مجموعه کتاب‌های American English File می‌توانند شما را به بالاترین سطح آمادگی برسانند.

آشنایی با مجموعه کتاب‌های سری American English File

مجموعه کتاب‌های سری American English File توسط یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین انتشارات‌ها، یعنی Oxford به چاپ رسیده است و 6 سطح مختلف دارد که شروع این سطح‌ها با American English File Starter است. بنابراین شما می‌توانید با هر سطحی از آن استفاده کنید. همچنین طبق بررسی‌های صورت گرفته، باید گفت این مجموعه برای بزرگ‌سالان نیز بسیار کاربردی و جذاب بوده است. در جدول زیر با اینکه هر کتاب برای چه سطحی مناسب است آشنا خواهیم شد.

برای افراد بسیار مبتدی که هیچ دانشی از انگلیسی ندارند.

American English File Starter

برای افرادی که مبتدی و در سطح elementary هستند.

level 1

افرادی که سطح آن‌ها متوسط رو به مبتدی یا pre intermediate است.

Level 2

مناسب برای افرادی که سطح زبان آن‌ها متوسط یا intermediate است.

Level 3

اگر سطح زبان شما متوسط رو به پیشرفته یا upper intermediate است، باید از سطح 4 این کتاب استفاده کنید.

Level 4

آخرین سطح از این مجموعه برای افرادی که سطح پیشرفته یا advanced دارند مناسب خواهد بود.

Level 5

 

اصلی‌ترین ویژگی‌های مجموعه کتاب‌های American English File

اصلی‌ترین ویژگی که برای مجموعه کتاب‌های American English File می‌توان درنظر گرفت، این است که جلدهای مختلف کتاب از سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهند. در این کتاب‌ها در هر درس لغت، گرامر و تلفظ‌های درست آموزش داده می‌شود و به‌دلیل اینکه تمرین‌های مناسبی در پایان هر درس وجود دارد، شما می‌توانید به‌خوبی مباحث را یاد بگیرید. در پایان هر فصل نیز ویدیو‌هایی وجود دارد که سناریوی آن‌ها شبیه به زندگی روزمره است و همین موضوع کمک می‌کند که مباحث به شکل بهتر در ذهن شما ماندگار شوند.

ساختار مجموعه کتاب‌های American English File به چه شکل است؟

مجموعه کتاب‌های American English File هر کدام شامل 3 کتاب مختلف می‌شوند که هر کتاب برای هدف خاصی درنظر گرفته می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کتاب اصلی (Student Book): همان‌طورکه از نام آن مشخص است، این کتاب به زبان‌آموزان تعلق دارد و در آن مباحث مختلف، یعنی گرامر، مکالمه، لغت و فایل‌های صوتی همگی در این کتاب هستند و به‌نوعی مرجع اصلی برای افرادی که تصمیم به آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته دارند محسوب می‌شود.

کتاب تمرین (Workbook): این کتاب نیز برای زبان‌آموزان درنظر گرفته می‌شود و در آن تمریناتی مناسب با مباحث وجود دارد که به زبان‌آموز کمک می‌کنند به درک عمیق از مبحث آموزش داده شده برسند. همچنین این کتاب یک سی‌دی دارد که می‌توانید از آن برای خودارزیابی استفاده کنید.

کتاب معلم (Teacher’s Book): این کتاب برای افرادی که تصمیم دارند زبان انگلیسی را آموزش دهند مناسب خواهد بود، زیرا راهنمایی‌های لازم انجام می‌شود و آن‌ها می‌توانند بهترین شیوه را برای تدریس انتخاب کنند. ابزارهای دیگری نیز در اختیار معلمان قرار می‌گیرد که این ابزارها شامل مواردی چون فایل‌های دی‌وی‌دی، فایل‌های ارائه کتاب و فایل‌های صوتی هستند.

سرفصل‌های مجموعه کتاب‌های American English File

حال شاید برای شما سوال پیش آید که از میان مجموعه کتاب‌های American English File کدام سطح را انتخاب کنید؟! در رابطه با این موضوع باید گفت هر کتاب بین ده تا دوازده درس دارد که در هر سطح سرفصل‌ها متفاوت هستند. همچنین باید گفت هرکدام از درس‌ها خود به دو گروه A و B تقسیم می‌شوند که هرکدام خصوصیات مربوط به خود را دارند.

از طرفی شما بهتر از هرکسی می‌دانید که سطح زبانتان به چه شکل است، بنابراین باید با توجه به این موضوع و درنظر گرفتن سرفصل کتاب‌ها بهترین سطح از مجموعه کتاب‌های American English File را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی بخش A و B در هر درس می‌پردازیم.

  • درس A

درس‌های مربوط به این بخش در مجموعه کتاب‌های American English File با مکالمه یا آموزش واژگان شروع می‌شوند. سپس نوبت به یک درس از دستور زبان انگلیسی می‌رسد که این درس با چند تمرین ارائه می‌شود و زبان‌آموز به به بانک گرامر که در انتهای کتاب وجود دارد ارجاع داده می‌شود. در بانک گرامر آموزش با استفاده از جدول‌هایی که نوشته شده انجام خواهد شد. بخش بعدی که به آن پرداخته می‌شود، مکالمه یا Speaking است و قسمت آخر به تلفظ تعلق دارد. دقت داشته باشید که مجموعه کتاب‌های American English File بر تلفظ تاکید دارند و حتما در هر درس به یک نکته مربوط به تلفظ اشاره خواهند کرد.

  • درس B

درس‌های B با بخش واژگان آغاز می‌شوند و سپس یک تمرین وجود دارد که در آن مهارت زبان‌آموز در یادگیری واژه را مورد سنجش قرار می‌دهد. بخش بعد مربوط به گرامر می‌شود، حال موضوع ذکر شده در این بخش یا مربوط به گرامری است که در بخش A به آن اشاره شده یا کلا یک موضوع جدید است.

بعد از آموزش گرامر نوبت به حل تمرین گرامر می‌رسد تا موضوع آموزش داده شده به‌خوبی در ذهن ماندگار شود. در درس‌های B نیز آموزش نکته مربوط به تلفظ نیز انجام می‌شود. در این بخش از مجموعه کتاب‌های American English File تمرین‌های صوتی نیز وجود دارد که زبان‌آموز باید براساس صوت یا ویدیو به سوال‌ها پاسخ دهد تا متوجه شود که چه مقدار از درس‌ها را یاد گرفته است.

نکات مثبت مجموعه کتاب‌های American English File

  • این کتاب‌ها همگی گرافیک جذابی دارند و تصاویری که در آن‌ها استفاده شده همگی با کیفیت هستند.

  • موضوعاتی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده همگی جدید هستند.

  • از ایده‌آل‌ترین انتخاب‌ها برای تقویت مکالمه هستند.

  • بانک واژگان این کتاب‌ها همگی کاربردی هستند و به‌صورت موضوعی دسته‌بندی شده‌اند.

  • تمرین‌های مناسب و متنوع این کتاب‌ها کمک می‌کنند که آموزش به بهترین شکل انجام شود.

جمع‌بندی

همان‌طورکه مطالعه کردید، کتاب‌های سری American English File از بهترین انتخاب‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند و همه می‌توانند با هرسطحی از آن‌ها استفاده کنند. بنابراین شما می‌توانید سرفصل‌های هر کتاب را بررسی کنید و با توجه به آن‌ها بهترین سطح را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید.

منبع

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار