شناسه خبر: ۵۳۹۱۴
لینک کوتاه کپی شد

غربی‌ها عامل اصلی تشدید سیل در جهان هستند!

وزیر برنامه‌ریزی پاکستان گفت: کشورهای غربی مسئول وقوع تغییرات اقلیمی و تشدید سیل هستند و به همین دلیل باید مسئولیت کمک به سیل‌زدگان پاکستان را بر عهده بگیرند.

به گزارش تهران بهشت؛ احسن اقبال، وزیر برنامه‌ریزی کشور پاکستان اظهار کرد: کشورهای ثروتمند غربی مسئول هستند تا به پاکستان در مواجهه با وقوع سیلاب و پیشگیری از وقوع حوادث در آینده کمک کنند زیرا آن‌ها عامل وقوع تغییرات اقلیمی و وقوع سیل هستند. کشور ما به وضوح اثرات تغییرات آب و هوایی ناشی از اقدامات کشورهای ثروتمند و تلاش برای توسعه غیرمسئولانه آن‌ها را احساس کرده است.

وی با اشاره به اینکه کشور پاکستان کمترین میزان رد پای کربن در جهان را دارد، ادامه داد: جامعه بین‌المللی مسئولیت دارد به ما کمک کند تا زیرساخت‌هایمان در برابر شرایط آب و هوایی تاب‌آوری بیشتری داشته باشد. اثرات تغییر اقلیم برای ما روشن است چرا که در سیل اخیر، مناطقی که سابقه بارندگی داشته‌اند، شاهد بارش باران نبوده و آن دسته از مناطقی که پیش از این شاهد بارش‌های بسیار خفیف بوده‌اند اکنون با بارش‌های شدیدی مواجه شده‌اند.

وزیر برنامه‌ریزی پاکستان بیان کرد: هزینه بازسازی خسارت‌های ناشی از این حادثه بیش از 10 میلیارد دلار برآورد شده است و ممکن است در بازه زمانی پنج ساله انجام شود.

به نقل از Skynews، بر اثر جاری شدن سیل شدید در هفته‌های اخیر در این کشور تاکنون 1000 نفر جان باخته که 300 نفر آن‌ها کودک بوده‌اند. این سیل‌های ویرانگر زندگی 30 میلیون نفر از مردم پاکستان را مختل کرده است. همچنین سطح آب رودخانه‌ها بالا رفته و بسیاری از ساکنان مناطق اطراف آن به دلیل طغیان رودخانه تخلیه شده‌اند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار