شناسه خبر: ۵۴۰۳۷

جهاد تبیین در پیاده روی اربعین را واجب عینی بدانیم

حجت‌الاسلام امیری با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین، گفت: جهاد تبیین فریضه فوری و قطعی است و باید آن را فریضه واجب عینی بدانیم.

به گزارش تهران بهشت؛ حجت‌الاسلام محمد امیری در دوره آموزشی توجیهی خواهران مبلغه و خادمان اعزامی لرستان به همایش پیاده‌روی اربعین حسینی گفت: ثواب خادمان و مبلغان اربعین کمتر از زائر نیست.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به اینکه حضور مبلغان بسترساز و زمینه زیارت زوار را فراهم می‌کند، افزود: مبلغان با تبیین و بیان آداب شرعی سبب می‌شوند که زوار زیارت باآگاهی داشته و به نوعی حلقه وصل هستند.

وی با بیان اینکه اولین آداب خادمی و تبلیغ معرفت و شناخت به اهل‌بیت(ع) است، گفت: خادم و مبلغ باید بداند به زیارت چه امامی می‌رود و فکر و ذهن خود را وقف خدمت به زوار کند و در کنار طهارت ظاهری طهارت باطنی را حفظ کنند چراکه باید مقام امام را بدانیم و تمام تحرکات ما حول محور امام باشد.

حجت‌الاسلام امیری با تأکید بر اینکه همه زوار را به یک دید ببینیم و به سالمندان نگاه ویژه داشته باشیم، اظهارکرد: خدمت به زوار امام حسین(ع) ذخیره برای قیامت است.

وی بر ضرورت توجه ویژه به حضور کودکان و نوجوانان در مراسم پیاده روی اربعین عنوان کرد: کارکرد سفر اربعین تأثیر تربیتی بر روی فرزندان است.

حجت‌الاسلام امیری تصریح کرد: حرکت مبلغان حول معرفت امام و برای رسیدن به امام باشد از طرفی ارتباط را با زوار حفظ کرده و روی آنان تأثیر تربیتی بگذاریم.

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه خرم‌آباد تأکید کرد: باید جایگاه و شأن تبلیغ و مبلغی را حفظ کرده و توجه به حُسن اخلاق ضروری است و به نیازهای زوار در موکب ها توجه شود.

وی اربعین را بزرگ ترین اجتماع مسلمانان خواند و گفت: امروز بیست میلیون نفر در اربعین حضور دارند و اربعین پایگاه عشاق‌الحسین شده است، آمریکا از اربعین و از اتحاد اسلامی در اربعین هراس دارد.

حجت الاسلام امیری با تأکید بر اینکه باید جهاد تبیین را فریضه واجب عینی بدانیم، اظهار کرد: اوضاع عراق به شدت از لحاظ سیاسی ملتهب است لذا مبلغان و خادمان اصلاً بحث سیاسی نکنند و بیشتر بر نقاط مشترک تأکید کنند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار