شناسه خبر: ۵۴۰۷۴

این افراد اجازه خروج از کشور و سفر برای اربعین را ندارند

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا، درباه وضعیت سفر به عراق برای مراسم اربعین برای سربازی نرفته‌ها و معافین از خدمت توضیحاتی داد.

به گزارش تهران بهشت؛  سردار تقی مهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سربازی نرفته‌ها و به نوعی مشمولین غیر غایب می‌توانند به سفر اربعین بروند یا خیر، گفت: افرادی که به هر دلیلی وارد غیبت شده‌اند به هیچ عنوان چه در شرایط عادی و چه غیر عادی و ویژه مانند سفر اربعین اجازه خروج از کشور را ندارند.

وی افزود: قانون کشور به این افراد اجازه خروج نمی‌دهد و سازمان وظیفه عمومی فراجا هم نمی‌تواند برای این افراد کاری انجام دهد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی بیان کرد: افرادی که معاف شده اند و به سربازی نرفته اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند.

وی بار دیگر خاطرنشان کرد: تمام مشمولین غیر غایب که از فرصت‌های تحصیلی و… برای سربازی استفاده می‌کنند می‌توانند به سامانه سخا مراجعه کنند و درخواست ثبت خروج از کشور را ثبت کنند.

سردار مهری در پایان یادآور شد: درخواست این افراد تأیید شده و می‌توانند بدون هیچ وثیقه‌ای از کشور خارج شود و به سفر اربعین بروند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • عابد ارسالی در

    کی سربازی اجباری یادگار رضا خان لغو می شود

  • سعید ارسالی در

    میگین آنهایی سربازی نرفتنه اندیابهردلیلی غیبت دارندحق خروج ازکشورراندارندحتی برای اربعین ...ای باباشمایک چیزی میگوییددوست وهمسایه من سربازفراری است غیبت کرده وپاسپورت هم نداردفقط باکارت ملی خودش همسرش وفرزندنوزادش راباخودبردعراق برای زیارت بیشترازیکهفته ماندخیلی راحت رفت وراحت هم برگشت فقط وفقط باکارت ملی همین نه ویزانه دعوت نامه هیچ وهیچ والله من تعجب کردم چطوررفت وبرگشت اونم فقط باکارت ملی بعدمیگین سربازی نرفته هاوغیبت کرده ها نمیتوانندازکشورخارج بشوندای باباکجایه کاریید

  • ناشناس ارسالی در

    برین بمیرین بابا. با این مصوبه وتبصر. هاتون..

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار