شناسه خبر: ۵۴۱۱۳
لینک کوتاه کپی شد

یک هزار و ۸۰۰ موکب ایرانی در عراق مستقر هستند

براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط کمیته مشارکت‌های مردمی،اسکان و تغذیه اربعین ،امسال یک هزار و ۸۰۰ موکب ایرانی مستقر در عراق روزانه برای بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار زائر خدمات ارائه می کند.

به گزارش تهران بهشت؛ براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی، امسال یک هزار و ۸۰۰ موکب ایرانی مستقر در عراق روزانه برای یک میلیون و ۵۵۰ هزار زائر امکان اسکان فراهم خواهند کرد.

همچنین این موکب‌ها در هر وعده غذایی ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار پرس غذا نیز طبخ و توزیع خواهند کرد.

از آنجا که بسیاری از موکب‌های عراقی از بعد از ظهر روز اربعین اقدام به برچیدن موکب می‌کنند، برنامه‌ریزی شده تا موکب‌های توانمند ایرانی تا سه روز پس از اربعین همچنان فعال باشند. کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی به زائران توصیه کرده است که برای رعایت عدالت و امکان توزیع خدمات موکب‌ها به همه زائران، از بیتوته بلند مدت و اقامت بیش از ۴۸ ساعت در شهرهای زیارتی خودداری کنند تا سایر زائران نیز امکان تشرف به حرم‌ها و بیتوته کوتاه مدت را داشته باشند.

در حالی که موکب‌های مستقر در مبادی مرزی چند روزی است پذیرای زائران اربعین هستند، خادمان موکب‌ها در شهر کربلا؛ مقصد نهایی زائران اربعین، در حال برپای چادرها و آماده‌سازی مواکب هستند.


 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار