شناسه خبر: ۵۴۲۲۰
لینک کوتاه کپی شد

پایتخت رنگ و بوی اربعین گرفت/ جلوه‌های هنرهای شهری در مسیر راهپیمایی جاماندگان

اکران های فرهنگی با موضع اربعین حسینی، برپایی رادیو اربعین در میادین اصلی شهر، اهتزاز پرچم و نصب آثار حجمی از جمله فعالیتهای سازمان زیباسازی شهر درایام اربعین حسینی است که رضا صیادی اعلام کرده است.

به گزارش تهران بهشت، رضا صیادی ، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به برگزاری با شکوه مراسم اربعین در سال جاری بعد از 2 سال، خاطر نشان کرد: در ایام اربعین حسینی، پایتخت با برنامه های گسترده در حوزه های مختلف شهری، رنگ و بوی اربعین خواهد گرفت.

وی با اشاره استقبال شهروندان از اولین اکران هوشمند فرهنگی در پایتخت در ایام محرم، تصریح کرد: تابلوهای نوحه خوان یک تجربه موفق در استفاده از QR code  برای اکران فرهنگی بوده که این موضوع در ایام اربعین نیز تکرار می شود.

صیادی در خصوص اکران فرهنگی اربعین حسینی افزود: در ایام اربعین حسینی محور اکران ها با شعار"کربلا کربلا ما داریم می آییم" فضای خاطه انگیزی را ایجاد کرده که با تصاویر مزین شده شهدا حال و هوای خاصی را در شهر به وجود می آورد.

پایتخت رنگ و بوی اربعین گرفت/ جلوه‌های هنرهای شهری در مسیر راهپیمایی جاماندگان

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران فعالیت های حوزه حجم و نقاشی را با موضوع هنر عاشورایی در محرم امسال را یک حرکت نو و جریان ساز معرفی و عنوان کرد: تلفیق کالیگرافی و اثر حجمی تیغه های علم بازخورد مناسبی از جریان های هنری، صاحبنظران و عموم مردم به دنبال داشته که می تواند در رویدادهای آتی تکرار شود.

پایتخت رنگ و بوی اربعین گرفت/ جلوه‌های هنرهای شهری در مسیر راهپیمایی جاماندگان

رضا صیادی با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران نیز یادآور شد: در طول مسیر برگزاری این راهپیمایی، استقرار رادیو اربعین به عنوان یک اثر حجمی و صوتی در کنار نصب تیغه های علم کالیگرافی و اهتزار پرچم ها و اکران های فرهنگی، جلوه هنرهای شهری در مسیر این رویداد آیینی را به نمایش در می آورد.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار