شناسه خبر: ۵۴۴۱۷
لینک کوتاه کپی شد

ایرانی ها حتما آب زیاد بنوشید!

متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: برای ایجاد نشدن سنگ کلیه آب زیاد بنوشید، آب معدنی و یا آب لوله کشی می تواند در پیشگیری از ایجاد سنگ‌های کلیوی اثر داشته باشد.

به گزارش تهران بهشت؛  گلبن سهراب، با اشاره به اینکه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد ایرانی‌ها مبتلا به یکی از انواع سنگ کلیه هستند، اظهار کرد: ژنتیک، ناهنجاری‌های آناتومیک و رژیم غذایی نامناسب از اصلی‌ترین دلایل تشکیل سنگ‌های کلیوی هستند.

وی با بیان اینکه مصرف محدود مایعات از اصلی‌ترین ایجاد سنگ‌های کلیوی هستند، افزود: املاح موجود در آب لوله کشی بسته به منطقه جغرافیایی و نوع خاک نیز با هم تفاوت دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مثلاً آب لوله کشی مشهد، اصفهان و تبریز با هم تفاوت دارند و آب‌های معدنی شهرهای مختلف نیز با هم متفاوتند و بسته به اینکه از کدام چشمه و یا منطقه باشند، باز هم هم فرق دارند. بنابراین نمی‌تواند ادعا کرد که مصرف آب‌های معدنی باعث افزایش خطر تشکیل سنگ کلیه می‌شود.

وی توصیه کرد: اگر در شهرهایی زندگی می‌کنید که تصفیه‌خانه‌های مجهزی دارد از آب لوله کشی استفاده کنید در غیر این صورت از آب‌های معدنی با کیفیت بالا استفاده شود.

 
 
 
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • سلامی ارسالی در

    جناب گلبن سهراب عضو هیئت علمی دانشگاه اشتباه به عرض شما رسانده اند.تشکیل سنگهای کلیوی هیچ ربطی به آب آشامیدنی هر منطقه ندارد.چون املاح آب در روده بزرگ جذب می‌شود.بلکه فقط به رژیم غذایی مصرفی فرد و مقداری وراثت در تشکیل سنگ ادراری نقش دارد.اب خوردن زیاد مانع ایجاد رسوب در کلیه ها شده است و از تشکیل سنگ ادراری میشود.کارشناس رادیولوژی

ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار