شناسه خبر: ۵۴۶۰۲
لینک کوتاه کپی شد

آخرین خبرها از زلزله ۵.۴ ریشتری خوی

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ‌بامداد امروز ‌‌۱۳ مهرماه ۱۴۰۱ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.‌

به گزارش تهران بهشت، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ‌بامداد امروز ‌‌۱۳ مهرماه ۱۴۰۱ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین شهرستان خوی در آذربایجان غربی را لرزاند.‌

زلزله ۵.۴ ریشتری خوی

بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران ،  این زلزله در ساعت ۳:۵۱ دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری منطقه ایواوغلی زمین روی داد‌.

مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران محل وقوع این زمین لرزه را حوالی خوی استان آذربایجان غربی اعلام کرده است.

این زمین لرزه در هفت کیلومتری خوی، آذربایجان غربی، ۳۰ کیلومتری ایواوغلی، آذربایجان غربی و ۳۸ کیلومتری تسوج، آذربایجان شرقی به ثبت رسیده است.

اعزام ۱۰ تیم ارزیاب هلال احمر به ‌منطقه

 بر اساس اعلام سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی  ۱۰ تیم ارزیاب هلال احمر  هم به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند‌.

وی با بیان اینکه امدادگران نقطه به نقطه در حال بررسی وضعیت منطقه هستند، افزود: این زلزله در شهرستان‌های سلماس و چایپاره  احساس شد‌. 

اعلام آماده‌باش از سوی استاندار آذربایجان غربی

به دستور استاندار آذربایجان غربی تمام دستگاه‌های اجرایی مدیریت بحران در شمال این استان در آماده باش کامل  هستند و ارزیابی خسارات توسط تیم های ارزیابی در منطقه آغاز شده است .

مشکل قطعی برق بلافاصله برطرف شد

مشکل قطعی برق ناشی از زلزله در برخی مناطق خوی هم بلافاصله رفع شده و هم اکنون مشکل خاصی وجود ندارد.

امیرعباس جعفری اعلام کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مدیریت بحران در شمال استان آذربایجان‌غربی در حالت آماده باش قرار دارند و هرچند خسارات این زلزله بزرگ نبوده اما به دلیل وقوع چند پس لرزه، مردم در بیرون از منازل حضور دارند .

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی گفت: تیم‌های کارشناسی در حال رصد و بررسی میزان خسارات وارده هستند که به محض دریافت اطلاعات دقیق، اعلام می‌شود.

۲۳۵ مصدوم تاکنون

 بر‌اساس اعلام مجتبی خالدی سخنگوی سازمان فوریت‌های پزشکی تاکنون ۲۳۵ نفر ‌مصدوم شده‌اند که این تعداد شهروند که دچار شکستگی دست،  پا ، سر و مجروحیت شده بودند در بیمارستان خوی تحت مداوا قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه ۵۳ تن نیز در بیمارستان بستری شده‌اند، افزود: حدود ۱۷۰ نفر از ترس زلزله و حین خروج از منازل خود در این شهرستان مصدوم شده‌اند.

وقوع ۲۳ پس لرزه در خوی

شهرستان خوی از بامداد امروز روی خط لرزه قرار دارد و تاکنون ۲۳ پس لرزه برای زلزله ۵.۴ ریشتری این شهرستان ثبت شده است.

به دنبال وقوع این زمین لرزه، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی، با اعلام نبود خسارت قابل توجه، اظهار داشت: ترک خوردگی برخی منازل از مناطق مختلف گزارش شده و هیچ خسارت چشمگیری نداشته‌ایم.

امیرعباس جعفری، گفت: تیم‌های ارزیاب هلال احمر در قالب ۱۰ اکیپ عازم محل شده‌اند و در حال رصد و بررسی اوضاع هستند.

وی، در تازه ترین اظهارات خود نیز با اشاره به بروز مصدومیت برای عده‌ای از اهالی به دلیل فرار هنگام وقوع زلزله، عنوان کرد: تعداد مصدومان این زلزله به ۲۵۳ نفر رسیده که به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی، بیان داشت: تاکنون بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری، ۲۳ پس لرزه در خوی رخ داده و این شهرستان روی خط لرزه قرار دارد.به گفته وی، امدادرسانی تیم‌های حاضر در محل ادامه دارد.

افزایش آمار مصدومان به ۲۷۶ نفر

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی خوی درباره آخرین مصدومان این حادثه اظهار داشت: تعداد مصدومان زلزله بامداد امروز به ۲۷۶ نفر رسید.

قمری اصل در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد، ۶۸ نفر به دلیل شکستگی جزئی در اندام بستری شده‌اند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی خوی، گفت: خسارات جزئی این زلزله به حدود ۲۰۰ منزل وارد شده که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد خسارت بوده است. وی بیان داشت: تیم‌های امدادرسان در منطقه حضور دارند و مشغول ارائه خدمات به همشهریان هستند.

افزایش مصدومان به ۲۹۴ نفر

به دنبال زمین لرزه ٥.٤ ریشترى بامداد امروز، تاکنون ٢٩٤ نفر دچار مصدومیت شدند.

همه پایگاه هاى هلال احمر در منطقه به صورت کاملاً آماده باش هستند.

خبر در حال تکمیل است...

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • ناشناس ارسالی در

    کشور امام زمان است
    ظلم هر چه زودتر باید تمام شود وتمام ریشه های ظلم باید ازمین برداشته شود؟

ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار