شناسه خبر: ۵۴۶۶۶
لینک کوتاه کپی شد

درد گرفتن این قسمت از بدن را حتما جدی بگیرید

استاد بیماری‌های قلبی گفت: به طور معمول درد در زیر قفسه سینه سریع‌ترین دردهایی است که فرد در طول عمرش تجربه کرده است و اگر حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد و به علت سکته قلبی باشد، بر طرف نمی‌شود.

به گزارش تهران بهشت؛ مریم مشکانی، استاد بیماری‌های قلبی دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله درباره اینکه زمان طلایی درمان سکته مغزی چقدر است؟‌ گفت: وقتی فرد دچار سکته قلبی می‌شود و علائمی پیدا می‌کند که موید گرفتگی عروق کرونر و سکته حاد قلبی است، باید هرچه زودتر خود را به مراکز درمانی برساند تا درمان باعث شود گرفتگی عروقش برطرف شود و احتمال سالم ماندن عضله قلبش بیشتر است.

وی ادامه داد: در ۹۰ دقیقه اول بروز سکته قلبی خیلی مهم است؛ به خصوص برطرف شدن انسداد گرفتگی عروق کرونر که به صورت آنژیوگرافی است و خوشبختانه اکنون در مراکز درمانی به صورت اورژانس نیز این کار انجام می‌شود.

این استاد بیماری‌های قلبی متذکر شد: در مراکزی که امکانات کمتری داشته باشند برای فرد داروهای تزریقی استفاده می‌کنند تا باعث شود انسداد برطرف شود، اما بیمار نیاز دارد به مراکز مجهزتر اعزام شود.

مشکانی درباره اینکه تیر کشیدن قفسه سینه نشانه چیست؟ تصریح کرد: به طور معمول درد در زیر قفسه سینه یکی از سریع‌ترین دردهایی است که فرد در طول عمرش تجربه کرده است و اگر حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد و اگر به علت سکته باشد، برطرف نمی‌شود.

وی ابراز کرد: دردهایی که کُشنده است و دردهایی که حالتی خنجری و تیز دارند و در حد ثانیه است بیشترشان نگران کننده نیستند و ممکن است به خاطر استرس باشد.

این استاد بیماری‌های قلبی افزود:‌ البته هرچه سن فرد بالاتر باشد، فاکتورهای خطر بیشتر است و این دردها باید جدی تر گرفته شود، اما تیر کشیدن به تنهایی نشانه گرفتن عروق کرونر نیست.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار