شناسه خبر: ۵۴۷۵۷
لینک کوتاه کپی شد

کلسیم موجود در کدام میوه ها حتی بیشتر از شیر است؟

افرادی که بنا به هردلایلی قادر به خوردن شیر یا لبنیات نیستند برای جذب کلسیم می توانند برخی میوه ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

به گزارش تهران بهشت؛ اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دلایلی نمی توانید از شیر و لبنیات استفاده کنید، می توانید منابع گیاهی کلسیم را جایگزین این محصولات و نیاز بدن خود را تامین کنید.

نیاز روزانه بدن به کلسیم 
ما در طول روز به 1000 میلی گرم کلسیم نیاز داریم. فقط نوجوانان،خانم های باردار و خانم های یائسه به 1300 میلی گرم کلسیم در طول روز نیاز دارند.

میوه های غنی از کلسیم
میوه، سبزیجات برگ دار و لوبیا نه تنها حاوی کلسیم هستند، بلکه مواد معدنی، ویتامین و مواد شیمیایی فیتو هم در آن ‌ها وجود دارد.

 انجیر منبع خوبی از کلسیم است. فرقی ندارد که انجیر تازه یا انجیر خشک مصرف کنید در هر صورت کلسیم را به بدن شما می رساند. 8 گرم انجیر خشک 107 میلی گرم کلسیم دارد.

 پرتقال نه تنها منبع خوبی از ویتامین c است، بلکه سرشار از کلسیم است. تقریباً یک عدد پرتقال حدود 65  میلی گرم کلسیم دارد. آب پرتقال تازه کلسیم کمتری دارد.

فرقی ندارد که زردآلو به صورت خشک، پخته، خام یا تازه استفاده شود. هر 100 گرم زردآلو در حالت های مختلف بین 13 میلی گرم کلسیم دارد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • زینو ارسالی در

    من همه اینهارا می دونم ولی پول ندارم که بخرم

  • ناشناس ارسالی در

    پول نیست .....پول

  • فرح ارسالی در

    جای پولش خالی

ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار