شناسه خبر: ۵۵۰۶۸
لینک کوتاه کپی شد

شیوع آنفلوآنزا از کرونا پیشی گرفت!

از هفته گذشته شاهد افزایش مراجعه بیماران به مراکز درمانی و بستری ها در استان هستیم و بررسی ها نشان می دهد که شمار مبتلایان به آنفلوآنزا و سرما خوردگی از کرونا سبقت گرفته است.

به گزارش تهران بهشت؛ هر چند اکنون شاهد ابتلا به ویروس کرونا در استان البرز هستیم اما بخشی از بستری ها  مبتلایان به آنفلوآنزا هستند که پس از آزمایشات مشخص می شود.

وی بیان داشت : از هفته گذشته شاهد افزایش مراجعه بیماران به مراکز درمانی و بستری ها در استان هستیم  و بررسی ها نشان می دهد که شمار مبتلایان به آنفلوآنزا و سرما خوردگی از کرونا سبقت گرفته است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز تاکید کرد: بررسی ها بیانگر ثابت بودن میزان ابتلا به کرونا در استان است اما از آنجا که علائم ۲ بیماری کووید ۱۹ و آنفلوآنزا مشابه است باید آزمایش لازم صورت بگیرد.

مهدوی تاکید کرد: با توجه به اینکه راه پیشگیری و مراقبت از کرونا، سرماخوردگی و آنفلوآنزا مشترک است  باید دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیریم .

وی اظهار داشت : استفاده از ماسک ، شستشوی مرتب دست ها با صابون و مواد ضدعفونی کننده ، رعایت فاصله اجتماعی و تزریق واکسن مهمترین اقدامات پیشگیرانه است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت :  اکنون در تمام  درمانگاه ها ، پایگاه ها و مراکز سلامت  استان البرز آزمایش کرونا انجام می شود و همکاران آماده تزریق واکسن هستند.

وی در پایان یادآور شد: اکنون  شهرستان های استان کرج و اشتهارد در وضعیت زرد و پنج  شهرستان  دیگر البرز در وضعیت آبی  کرونایی قرار دارند.
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار