شناسه خبر: ۵۶۷۲۴

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 آغاز شد

آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ در اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار می شود و ثبت‌نام در این آزمون از امروز ۱۶ آذرماه ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

به گزارش تهران بهشت، ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 و بیست و هشتمین دوره المپیاد علمی ـ دانشجویی کشور از امروز 16 آذرماه 1401 آغاز شده است و داوطلبان تا 22 آذرماه فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» مصوب 18 اسفند 1394 مجلس شورای اسلامی و همچنین آئین‌نامه اجرایی مربوطه و مصوبات «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی» و مطابق دفترچه راهنمای ثبت‌نام صورت خواهد گرفت.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 همزمان با آغاز ثبت‌نام در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود و اطلاعیه تکمیلی ثبت‌نام نیز همزمان در دسترس خواهد بود و لازم است متقاضیان قبل از خرید کارت اعتباری ثبت‌نام آن را به دقت مطالعه کرده و در صورت واجد شرایط بودن اقدام به ثبت‌نام کنند.

    ثبت‌نام داوطلبان فقط زمانی تکمیل شده است که در انتهای مراحل ثبت‌نام، در یک صفحه مجزا از سیستم ثبت‌نام، شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی دریافت کنند و هر داوطلب باید یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت‌نام خود تهیه و تا اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری کند.

داوطلبان در درج معدل خود دقت کنند چرا که هر ساله تعداد قابل توجهی از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام بی‌دقتی کرده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و دچار مشکل می‌شوند

آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 در تمامی رشته‌های امتحانی در روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 اسفنده ماه سال 1401 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار