شناسه خبر: ۵۶۷۳۴

جزئیات هشدار پیامک زلزله تهران + فیلم

از دقایقی پیش پیامی مبنی بر هشدار زلزله در در گوشی تلفن همراه مردم در سطح کشور اعلام شده است.

به گزارش تهران بهشت، از دقایقی پیش پیامی مبنی بر هشدار وقوع زلزله، آرام باشید و پناهگاهی در این اطراف پیدا کنید برای برخی از مردم کشور ارسال شده است.

اطلاعیه مرکز لرزه نگاری درباره هشدار زلزله

مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرد: نظر به اینکه بنا بر اطلاع واصله، امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ پیامی تحت عنوان هشدار زلزله از طریق خطوط موبایلی برای برخی از مشترکان ارسال شده است.

مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ضمن تکذیب این پیام اعلام می‌کند هیچ‌گونه وضعیت غیرعادی درباره وقوع زمین‌لرزه در هیچ منطقه کشور تا لحظه درج این پیام مشاهده نشده است.

توضیحات پلیس فتا درباره پیام هشدار جعلی زلزله/پیام برای گوشی‌های اندروید ارسال شده است

براساس پیام معاون اجتماعی پلیس فتا، این پیام برای گوشی‌های همراه اندروید به خصوص سامسونگ ارسال شده است و افرادی که گوشی همراه آیفون دارند این پیام را دریافت نکردند.

سرهنگ رامین پاشایی، در گفتگو با شبکه خبری، موضوع پیامک هشدار زلزله را جعلی دانست و گفت: هموطنان با خیال راحت به زندگی خود برسند.

وی با عنوان این مطلب که هیچ اتفاق یا تهدیدی برای هموطنان وجود ندارد، گفت: این پیام برای گوشی‌های همراه اندروید به خصوص سامسونگ ارسال شده و افرادی که گوشی همراه آیفون دارند، این پیام را دریافت نکردند.

تکذیب هک؛ اشتباه اپراتور

️روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب کرد و افزود وضعیت شبکه تلفن همراه کشور به صورت دائم توسط مراکز پایش امنیت اپراتورها و وزارت ارتباطات مورد پایش قرار می گیرد و هیچ گونه شواهدی مبنی بر هک این شبکه وجود ندارد و ادعاهای مطرح شده در حال بررسی است.

مدیرکل ارتباطات همراه اول هم در این باره گفت: «از مشترکین خود معذرت خواهی میکنیم. هیچگونه هک و نفوذی نبوده است، مشکل خطای تیم تحقیقاتی برای تست قابلیت هشدار بلایای طبیعی بوده است.»

معاون پدافند غیرعامل: همراه اول درحال ارزیابی و تست یک سامانه بود

معاون پدافند غیرعامل نیز درمورد ارسال پیامک زلزله برای مخاطبین گفت: واحد تحقیقات و توسعه شرکت همراه اول درحال ارزیابی و تست یک سامانه بوده است که براثر خطای انسانی به جای ارسال برای ده گوشی تست برای تمامی افراد ارسال شده است.

اپراتور همراه اول همچنین با ارسال پیامی به کاربران تلفن همراه اعلام کرد: «هموطن گرامی اگر پیام هشدار زلزله دریافت کرده اید، این پیام صحت ندارد.»

انتهای پیام/

حجم ویدیو: 8.36M | مدت زمان ویدیو: 00:02:11 دانلود ویدیو
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار