شناسه خبر: ۵۷۰۱۸

استخدام ربات های راننده در اوبر

«اوبر» طی همکاری با یک استارت‌آپ حوزه فناوری قصد دارد ربات‌ها را به جای رانندگان انسان، برای تحویل دادن اقلام غذایی به کار بگیرد.

به گزارش تهران بهشت، «اوبر»(Uber) ممکن است پس از روبه‌رو شدن با مشکلات حقوقی از سوی کارکنانی که به دنبال افزایش حقوق هستند، به دنبال جایگزین کردن برخی از رانندگان انسان با ربات‌ها باشد.

اوبر در پروژه «اوبرایتز»(UberEats)، از ربات‌های خودران برای تحویل دادن اقلام غذایی در میامی، فلوریدا استفاده می‌کند و این پروژه قرار است سال آینده در شهرهای بیشتری گسترش یابد.

این ربات‌های شش چرخ که در پیاده‌رو حرکت می‌کنند، متعلق به استارت‌آپ «کارتکن»(Cartken) هستند که مهندسان سابق گوگل آن را تأسیس کرده‌اند. ربات‌ها صندوقی دارند که می‌تواند تا ۲۴ پوند بار را حمل کند.

به نظر می‌رسد سواری‌های رباتیک، راه حلی برای آینده باشند زیرا بسیاری از شرکت‌ها به دنبال استفاده از روبوتاکسی‌ها و ربات‌های تحویل کالا هستند.

اوبر از ماه مه در حال آزمایش کردن ربات‌ها است و برای نخستین بار، فناوری‌های ساخته‌شده توسط «سرو رباتیکز»(Serve Robotics) را در لس‌آنجلس، سن دیگو و دبی به کار گرفت. اکنون اوبر با کارتکن همکاری می‌کند که در ماه ژوئن از ربات‌های خود در محوطه «دانشگاه ایالتی اوهایو»(OSU) استفاده کرد.

ربات‌های کارتکن بدون راهنمایی انسان، در پیاده‌روها و معابر حرکت می‌کنند. این ربات‌ها از هوش مصنوعی و فناوری ناوبری و نقشه‌برداری مبتنی بر دوربین کارتکن استفاده می‌کنند که برای وسایل نقلیه کوچک خودران توسعه یافته است تا با خیال راحت در اطراف عابران پیاده حرکت کنند. ربات‌های کارتکن می‌توانند شرایط آب و هوایی گوناگون از جمله باران و برف را مدیریت کنند.

«کریستین برش»(Christian Bersch)، مدیرعامل کارتکن و یکی از بنیان‌گذاران این شرکت گفت: ما هیجان‌زده هستیم که ببینیم همکاری با اوبر چگونه مزایای رباتیک را برای تحویل غذا به ارمغان می‌آورد و در نهایت جوامع مرتبط‌تری را ایجاد می‌کند. ما با هم این فرصت را داریم که ترافیک را کاهش دهیم، به مشاغل محلی کمک کنیم تا ظرفیت تحویل را افزایش دهند و تحویل سریع، راحت و بدون آلایندگی را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان بیاوریم.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار