شناسه خبر: ۵۷۳۶۴

ایران در صدر بالاترین کشفیات موادمخدر دنیا

نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که براساس گزارش سازمان ملل در سال ۲۰۲۲، بالاترین آمار کشفیات مربوط به ایران است.

به گزارش تهران بهشت؛ نیکزاد در نشست تخصصی مسئولان مبارزه با مواد مخدر کشور با عنوان نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه هوشمند و دانش بنیان با مواد مخدر در عرصه‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر نزدیک به ۴۰۰۰ شهید و بالغ بر ۱۲ هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد. این شهدا در یک مظلومیت خاصی قرار دارند و ما هم در بیرون و هم درون کشور باید خون خواه شهدای عزیز باشیم.

ایران در صدر بالاترین کشفیات موادمخدر دنیا

وی ادامه داد: چند وقت پیش یکی از مسئولان سیاست خارجه اتحادیه اروپا با وقاحت یک موضوعی را اعلام کرده بود. وقتی به این فکر می‌کردم و با همکارانم در مجلس صحبت می‌کردم بسیار متعجب شدم. ایشان گفته بود که اروپا باغ است و دنیا جنگل است. اگر ایشان اروپا را به باغ تشبیه کرده و مابقی دنیا را به جنگل تشبیه کرده، بدانید که این نتیجه سالها استعمار و ظلمی است که در حق دنیا کردید و فکر می‌کنید قطعه‌ای از دنیا به نام اروپا را باغ کرده‌اید. باغ اروپا نتیجه مجاهدت فرزندان این مرز و بوم و نتیجه شهادت نزدیک به ۴۰۰۰ شهید والامقام راه مبارزه با مواد مخدر است؛ نتیجه سینه سپر کردن جانبازان عزیز ما در راه مبارزه با افیون و مواد مخدر و باندهای سازمان یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما ضمن اینکه چنین اظهاراتی را محکوم می‌کنیم اما می‌گوییم ایران ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد. براساس گزارش سازمان ملل در ۲۰۲۲، بالاترین آمار کشفیات مربوط به ایران است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار