شناسه خبر: ۵۸۴۰۱

مراقب باشید؛ حسابتان با این پیامک خالی می‌شود!

شهروندان باید تنها به سامانه‌ها و سایت‌های رسمی و مورد تأیید سازمان یا وزارتخانه مربوط مراجعه، به سرشماره پیامک‌های دریافتی توجه و نرم‌افزار‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود و استفاده کنند.

به گزارش تهران بهشت؛ رئیس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی با ارسال پیامک جعلی تخفیف بهای قبض گاز، از حساب شهروندان برداشت می‌کرد.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: پی شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه با دریافت پیامک تخفیف بهای قبض گاز و ورود به لینکی ناشناس، تمام موجودی حساب آن‌ها به صورت غیرمجاز برداشت شده، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد شاکیان به منظور دریافت تخفیف بهای قبض گاز به لینک معرفی شده وارد شده، اپلیکیشنی را دانلود و پس از پرداخت ۴۰ هزار ریال به عنوان کارمزد خدمات، اطلاعات کارت بانکی خود را در درگاه فیشینگ ثبت کرده‌اند که با توجه به دسترسی برنامه جعلی به پیامک‌ها، رمز دوم یک‌بار مصرف آن‌ها نیز سرقت و از حسابشان برداشت شده است.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به دستگیری متهم و تحویل او به مرجع قضایی هشدار داد: مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌های جعلی مانند سامانه ثنا، یارانه، قطع برق، تخفیف بهای گاز، سهام عدالت، جریمه پلیس راهور یا مسدودی سیم کارت به راحتی کاربران را ملزم به دانلود نرم‌افزار جعلی و هدایت به درگاه‌های جعلی می‌کنند.

سرهنگ مرتضوی در پایان تاکید کرد: شهروندان باید تنها به سامانه‌ها و سایت‌های رسمی و مورد تأیید سازمان یا وزارتخانه مربوط مراجعه، به سرشماره پیامک‌های دریافتی توجه و نرم‌افزار‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود و استفاده کنند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار