شناسه خبر: ۵۸۴۵۰

ماجرای تحویل جسد اشتباهی به یک خانواده داغدار در قبرستان چه بود؟

اعضای خانواده‌ای پس از تحویل گرفتن جسد فرزندشان از پزشکی قانونی راهی قبرستان شدند تا او را به خاک بسپارند اما هنگام خاکسپاری راز عجیبی فاش شد.

به گزارش تهران بهشت؛ چند روز پیش جسد مردی در یکی از محله‌های شهرستان سیرجان پیدا شد. این مرد معتاد و کارتن‌خواب بود و شواهد نشان می‌داد که بر اثر مصرف زیاد مواد‌مخدر جانش را از دست داده است. در این شرایط جسد به دستور بازپرس جنایی شهر به پزشکی قانونی فرستاده شد تا هویت وی شناسایی و تحویل خانواده‌اش شود.

 جسد مرد جوان به سردخانه پزشکی قانونی منتقل شد و کنار جسد مجهول‌الهویه‌ای قرار گرفت که چند روز قبل‌تر در یکی از محله‌های شهر پیدا و به پزشکی قانونی منتقل شده بود. از سوی دیگر تحقیقات برای یافتن هویت مرد کارتن‌خواب ادامه یافت تا اینکه مشخص شد وی اهل یکی از شهرهای اطراف اصفهان است. بررسی‌ها نشان می‌داد که این مرد از چند سال قبل، خانواده و شهرش را ترک کرده و به سیرجان مهاجرت و در آنجا زندگی می‌کرده تا اینکه در نهایت تبدیل به یک‌ کارتن‌خواب شده و در تنهایی جانش را از دست داد. با این اطلاعات، مأموران با خانواده متوفی تماس گرفتند و آنها را در جریان مرگ فرزندشان قرار دادند. به این ترتیب خانواده وی راهی شهرستان سیرجان شدند تا جسد پسرشان را تحویل گرفته و با انتقال به شهرشان، به خاک بسپارند.

آنها همه اقوام و آشنایان را خبر کرده و مقدمات مراسم خاکسپاری را نیز فراهم کرده بودند و در این شرایط چند نفر از اعضای خانواده برای تحویل گرفتن جسد به پزشکی قانونی سیرجان رفتند. در سردخانه پزشکی قانونی، جسدی که داخل کاور قرار داشت، مقابل خانواده متوفی قرار گرفت اما با توجه به گذشت چند روز از مرگ متوفی و همچنین اوضاع بد او پیش از مرگ، خانواده‌اش ترجیح دادند، بدون اینکه کاور را باز کنند، جسد را تحویل گرفته و با خودشان ببرند. به این ترتیب بود که جسد به آمبولانس منتقل شد تا هرچه زودتر برای خاکسپاری به شهر مورد نظر انتقال یابد.

همه‌چیز برای مراسم خاکسپاری آماده و اقوام و بستگان متوفی منتظر رسیدن آمبولانس حامل پیکر او بودند. وقتی آمبولانس رسید، پیکر متوفی را از داخل آن خارج کردند و در میان جیغ و شیون خانواده و بستگان، به سمت محلی که قرار بود دفن شوند انتقال دادند. اما در آخرین لحظات و زمانی که پیکر متوفی از داخل تابوت بیرون کشیده شد تا به خاک سپرده شود، بستگانش شوکه شدند. جسدی که تحویل آنها شده بود، متعلق به فرزندشان نبود و پیکر پیرمردی بود که هیچ‌یک او را نمی‌شناختند.

در این شرایط بود که ماجرا به پزشکی قانونی سیرجان اطلاع داده شد و در جریان بررسی معلوم شد جسدی که به خانواده متوفی تحویل داده شده، متعلق به مرد مجهول‌الهویه‌ای بوده که از چند روز قبل در سردخانه نگهداری می‌شده است. به این ترتیب مراسم خاکسپاری لغو شد و با انجام هماهنگی‌ها، جسد اشتباهی به سردخانه سیرجان برگردانده شد و خانواده متوفی این بار و پس از شناسایی جسد فرزندشان آن را تحویل گرفتند و برای خاکسپاری به شهرشان منتقل کرده و او را به خاک سپردند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار