شناسه خبر: ۵۲۸۰۳
لینک کوتاه کپی شد

قانونگذار روس: مسکو در صورت ازسرگیری مذاکرات با کی‌یف، شرایط سخت‌تری را تعیین می کند

لئونید اسلوتسکی رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه و عضو هیات روسی مذاکرات با اوکراین روز سه شنبه اعلام کرد که در صورت ازسرگیری مذاکرات با کی یف، مسکو شرایط سخت تری را از نظر ماهیت و زمان در نظر خواهد گرفت .

به گزارش تهران بهشت، لئونید اسلوتسکی رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه و عضو هیات روسی مذاکرات با اوکراین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: امروز شرایط از طرف ما از نظر غیرنظامی کردن و نازی زدایی سخت تر خواهد بود و در اصل در ماهیت و زمان اجرای آن دشوارتر خواهد شد.

وی افزود: تاکید می کنم این درصورتی است که فرآیند مذاکرات از سر گرفته شود. تاکنون مقام های کی یف، هیچ تمایلی برای ازسرگیری مذاکرات نشان نداده اند.

پیشتر، «یوری یوشاکوف» مشاور کرملین گفت که مسکو هیچ علاقه ای از طرف کی یف و غرب برای ازسرگیری مذاکرات روسیه – اوکراین مشاهده نمی کند.

وی در عین حال هشدار داد که شرایط برای چنین تماس هایی از قبل متفاوت خواهد بود.

یوشاکوف همچنین یادآور شد که مذاکرات روسیه – اوکراین پس از توافق اصولی در ارتباطات با توافقات استانبول متوقف شده است.

روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را در پاسخ به درخواست برای کمک از سوی رهبران جمهوری های دونباس اعلام کرد.

پس از آن، آمریکا، اتحادیه اروپا، انگلیس و برخی کشورهای دیگر تحریم های گسترده ای را علیه روسیه اعمال کردند و بر تامین تسلیحاتی اوکراین افزودند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار