شناسه خبر: ۵۴۲۳۲
لینک کوتاه کپی شد

رژیم صهیونیستی همواره تهدید کننده صلح و امنیت بین‌المللی است

سخنگوی وزارت امور خارجه در چهلمین سال جنایت رژیم صهیونیستی در اردوگاه‌های صبرا و شتیلا گفت: بنیاد رژیم آپارتاید صهیونیستی بر تجاوز است که همواره تهدید کننده صلح و امنیت بین المللی خواهد بود.

به گزارش تهران بهشت، ناصر کنعانی روز جمعه در پست اینستاگرام خود به مناسبت چهلمین سال جنایات رژیم صهیونیستی علیه آوارگان فلسطینی در اردوگاه‌های صبرا و شتیلا نوشت: امروز ۱۶ سپتامبر، چهل سال از آغاز جنایات سه روزه قتل عام فجیع و غیرقابل تصور آوارگان فلسطینی در اردوگاه های صبرا و شتیلا در جنوب بیروت به دست رژیم خونریز صهیونیستی و همدستانش می‌گذرد. این نه اولین جنایت این رژیم جعلی بود و نه آخرینش است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: بنیاد رژیم آپارتاید صهیونیستی بر تجاوز، جنایت و نقض فاحش قوانین بین المللی و حقوق بشر بنا شده و همواره تهدید کننده صلح و امنیت بین المللی خواهد بود.

در جریان جنایت رژیم صهیونیستی در صبرا و شتیلا، شمار زیادی از ساکنان آنها؛ اعم از مرد و زن و کودک و سالخورده به شهادت رسیدند که اکثر آنها فلسطینی و تعدادی نیز لبنانی بودند.

در آن زمان شمار شهدای این جنایت ۳۵۰۰ تا پنج هزار نفر از مجموع ۲۰ هزار ساکن اردوگاه‌های صبرا و شتیلا اعلام شد.

این جنایت پس از آن آغاز شد که ارتش صهیونیستی به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ وقت این رژیم و رافائل ایتان این دو اردوگاه را به محاصره خود درآورد و به دور از چشم رسانه‌های گروهی با استفاده از سلاح‌های سرد و غیره ساکنان این اردوگاه را به خاک و خون کشیدند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار