شناسه خبر: ۵۴۲۳۴
لینک کوتاه کپی شد

بیماران انگلیسی: لغو وقت های معاینه پزشکی به خاطر تشییع جنازه ملکه نفرت انگیز است

شهروندان بیمار در انگلیس، لغو وقت های معاینه پزشکی و درمانی را به مناسبت برگزاری مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم، نفرت انگیز و غیردمکراتیک دانستند.

به گزارش تهران بهشت، از بیمارستان های وابسته به سازمان بهداشت همگانی انگلیس، خواسته شده در تماس با بیمارانی که برای روز دوشنبه که قرار است پیکر ملکه الیزابت دوم به خاک سپرده شود، وقت ویزیت و معاینه گرفته اند، این قرارها را لغو کنند.

بسیاری از واحدها و مرکزهای بهداشتی و درمانی انگلیس وقت های معاینه روز دوشنبه بیماران را به علت تعطیلی شعبات بانک ها به مناسبت این رخداد لغو کرده اند.

فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن که اصلی ترین پایانه هوایی انگلیس به شمار می‌رود و سالانه بالغ بر ۸۰ میلیون مسافر از این طریق جابه‌جا می‌شود، همه پروازها را به احترام ایام سوگواری مرگ ملکه این کشور، لغو کرده است.

فرودگاه غرب لندن در بیانیه ای از تغییر جدول زمان‌بندی پروازها در این فرودگاه خبر داد. طبق برنامه اعلام شده پروازهای امروز بین ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه تا ۱۵ و ۴۰ دقیقه برای «اطمینان از برقراری سکوت برفراز تشییع جنازه الیزابت» از کاخ باکینگهام به تالار وستمینستر لغو شده است.

در بیانیه فرودگاه آمده است: «هر گونه تغییر در پروازها مستقیماً توسط خطوط هوایی به مسافران اطلاع داده می شود. ما پیش‌بینی می‌کنیم که تغییرات بیشتری در عملیات هیترو در روز دوشنبه ۱۹ سپتامبر، زمانی که مراسم خاکسپاری برگزار، انجام شود. در روزهای آینده جزئیات بیشتری را به اطلاع خواهیم رساند.

این بیانیه می‌افزاید: «ما به دلیل اختلال ایجاد شده عذرخواهی و برای محدود کردن تاثیر آن بر عملیات فرودگاه تلاش می کنیم.»

تابوت الیزابت روز سه شنبه از اسکاتلند به لندن منتقل و در کاخ سلطنتی باکینگهام مستقر شد. طبق برنامه اعلام شده تابوت کسی که دارای طولانی‌ترین دوران سلطنت در تاریخ سلسله پادشاهی انگلیس است امروز طی تشریفاتی به تالار وستمینستر واقع در ساختمان پارلمان منتقل می‌شود

روز دوشنبه این تابوت به کلیسای« وستمینستر ابی» منتقل و مراسم سوگواری با حضور سران کشورها برگزار می‌شود. تابوت الیزابت سپس طی تشریفاتی به کاخ ویندزور جایی که طی یک هزار سال گذشته شاهد تدفین حدود ۴۰ مقام سلطنتی بوده، منتقل می‌شود.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار