شناسه خبر: ۵۵۲۱۱
لینک کوتاه کپی شد

عدد ۱۸ میلیون تومان برای خط فقر واقعی نیست/ مدعیان ادعای خود را ثابت کنند

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: نرخ ۱۸ میلیون‌تومانی خط فقر واقعی و معقول نیست و کسانی که در این زمینه ادعاهایی داشته‌اند، روش محاسبه و تعداد خانوار و نحوه هزینه‌ها را اعلام کنند.

به گزارش تهران بهشت؛  آلبرت بغزیان روز دوشنبه اظهار داشت: اینکه فعال کارگری با دغدغه‌مندی به فکر کارگران است، بسیار ارزشمند و خوب است، ولی در اعلام و تعیین خط فقر باید محتاطانه عمل کرد.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران افزود: این فعال کارگری برای چانه‌زنی در افزایش دستمزد کارگران باید تلاش کند و مدافع حقوق کارگران باشد، اما نباید عددهای نامعقولی اعلام کند.

وی با تاکید بر اینکه باید روش محاسبه خط فقر ۱۸ میلیون‌تومانی اعلام شود، گفت: هزینه‌های زندگی در نقاط مختلف کشور به‌خصوص تهران متفاوت است، برای محاسبه خط فقر و حتی سبد معیشت خانوار باید تعداد اعضای خانواده، نوع کالاها، سطح رفاه، هزینه‌های مسکن و اجاره‌بها و سایر موارد به‌دقت بررسی شود.

بغزیان عنوان کرد: امکان دارد هزینه زندگی، نوع خوراک، پوشاک و هزینه اجاره‌بهای مسکن برای یک خانواده سه‌نفری در شمال تهران با یک خانواده دیگر در مرکز تهران و حتی با سایر نقاط استان‌ها متفاوت باشد؛ ازاین‌رو نباید یک نسخه برای کل کشور پیچید.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران بیان داشت: مسئولان متولی از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا مرکز آمار باید به‌صورت منظم خط فقر و هزینه‌های زندگی برای خانوارها را اعلام کنند و به اطلاع عموم مردم برسانند و نباید نسبت به ارائه اطلاعات و آمار بی‌اعتنایی کرد.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • ناشناس ارسالی در

    چرت !

ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار