شناسه خبر: ۵۵۵۶۷
لینک کوتاه کپی شد

دستگیری چند تروریست داعشی در لبنان

ارتش لبنان از دستگیری چند عنصر وابسته به داعش در این کشور خبر داد.

به گزارش تهران بهشت؛ فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که چند تن از عناصر گروه تروریستی-تکفیری داعش را در این کشور دستگیر کرده است.

طبق بیانیه فرماندهی ارتش لبنان، گشت اداره اطلاعات ارتش در تاریخ 18 اکتبر سال جاری میلادی فردی را با نام مخفف «الف.خ» دستگیر کرده که سال گذشته با هدف پیوستن به گروه تکفیری داعش به سوریه سفر کرده بود.

بر اساس این بیانیه، فرد مذکور بعد از بازگشت به لبنان اقدام به جذب عناصری برای داعش و فرستادن آنها به مناطق درگیری کرده و برخی افراد را نیز از طریق آماده‌سازی روانی و جسمی و تهیه سلاح و نارنجک برای آنها جهت اجرای عملیات‌های تروریستی در داخل لبنان آماده کرده بود.

فرماندهی ارتش لبنان تاکید کرد که اداره اطلاعات آن توانسته چند تن از همراهان الف.خ را که برای اجرای یک عملیات تروریستی برنامه‌ریزی کرده بودند دستگیر کند و تحقیقات درباره آنها زیر نظر مراجع ذی‌صلاح ادامه دارد.

ماه گذشته نیز منابع امنیتی لبنان از دستگیری 8 تن از اعضای یک گروه وابسته به داعش در شهر القرعون واقع در منطقه بقاع غربی خبر دادند. همچنین  نیروهای اداره کل امنیت کشور لبنان در منطقه « نبطیه - دفتر بنت جبیل » یک گروهک وابسته به داعش را که پیشتر در سوریه جنگیده و به صورت غیرقانونی به لبنان نقل مکان کردند، دستگیر کردند. این گروه وابسته به داعش در یکی از روستاهای مرزی در جنوب لبنان ساکن شده بود و این منطقه را زیر نظر داشت.

از بیش از دو سال گذشته هشدارهایی درباره تحرکات گروه تروریستی داعش برای جذب جوانان لبنانی در شمال این کشور مطرح می‌شود. از همان زمان مهاجرت مشکوک جوانان لبنانی به خارج از این کشور به ویژه از مرزهای عراق و سوریه به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده و نهادهای مربوطه مهاجرت این افراد را به فقر و بیکاری در لبنان ربط می‌دهند.

یک مرجع امنیتی در این زمینه در گفتگو با روزنامه الجمهوریه اعلام کرد که وضعیت امنیتی لبنان بسیار حساس است و نیروهای امنیتی تلاش دارند از سوء استفاده هسته‌های تروریستی از بحران مالی و اقتصادی لبنان جهت ایجاد ناامنی در این کشور جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار