شناسه خبر: ۵۵۵۶۸
لینک کوتاه کپی شد

انقلاب اسلامی هژمونی پوشالی آمریکا را به چالش کشاند

سرلشگر باقری به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان در پیامی گفت: انقلاب اسلامی ایران هژمونی پوشالی آمریکا را به چالش کشانده است.

به گزارش تهران بهشت؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی به‌ مناسبت فرا رسیدن ۱۳ آبان روز دانش‌آموز تاکید کرد : انقلاب اسلامی ایران توانسته است هژمونیِ پوشالی آمریکا را در منطقه و جهان به چالش بکشد.

سردار سرلشکر «محمد باقری» در پیامی فرا رسیدن یوم الله 13 آبان روز دانش‌آموز را به دانش‌آموزان عزیز و آینده سازان کشور تبریک گفت و تاکید کرد که ١٣ آبان ، روز ملّی مبارزه با استکبار در سه مقطع مهم تاریخی ، به‌عنوان نیرو محرکه‌ی حرکت‌های مردمی به سوی انقلاب اسلامی ایران عمل کرده است.

متن این پیام به شرح زیر است :

«بسم الله الرحمن الرحیم 

13 آبان ، روز ملّی مبارزه با استکبار در سه مقطع مهم تاریخی ، به‌عنوان نیرو محرکه‌ی حرکت‌های مردمی به سوی انقلاب اسلامی ایران عمل کرده است.

یکی در سال 1343 که تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه رقم خورد ، دیگری در سال 1357 با کشتار دانش آموزان توسط عمّال رژیم سرسپرده ی آمریکا ثبت شد ، و بالاخره سال 1358 که لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد. این سه رویداد اگرچه در فاصله زمانی 15 ساله اتفاق افتاده ، اما هر سه حرکت ، پیش برنده و منشأ شکل گیری هویتی ماندگار به نام انقلاب اسلامی شد.

این روز بزرگ را به ویژه به دانش آموزان عزیز و آینده سازان کشور تبریک می گویم.

اگر چه از انقلاب استقلال طلبانه و ضد استکباری ملّت ایران که منجر به اخراج آمریکا و دولت وابسته به او شد ، ۴۴ سال می‌گذرد ، اما این انقلابِ الهام بخش ، اکنون توانسته است هژمونیِ پوشالی آمریکا را در منطقه و جهان به چالش بکشد.

دستان اختاپوسیِ این دولت استعمارگر یکی پس از دیگری در کشورها در حال قطع شدن است ، به گونه‌ای که امروز دیوارهای حیاط خلوت آمریکا هم در حال فرو ریختن است.

مؤسسات ، نظریه پردازان و استراتژیست‌های شناخته شده ی آمریکایی برای افول این کشور ، روزشمار تعیین کرده‌اند و با اذعان به اینکه نظم جهان تک قطبی به رهبری آمریکا ، روزهای پایانی خود را سپری می‌کند ، خبر از جهان چند قطبی در آینده نزدیک می‌دهند که جمهوری اسلامی ایران یکی از بازیگران مؤثر آن است.

راز فتنه انگیزی‌های آمریکا و دنباله‌های منطقه‌ای آن علیه ملّت ایران در این نکته نهفته است.

اندکی صبر ، سحر نزدیک است.

سرلشکر محمد باقری 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار