شناسه خبر: ۵۵۵۶۹
لینک کوتاه کپی شد

تشکیل اتاق فکر برای بازنگری در روند مبارزه با مواد مخدر

رئیس جمهور مواد مخدر را مهمترین معضل و آسیب اجتماعی کشور دانست و بر تشکیل اتاق فکر و اندیشه‌ورزی با حضور کارشناسان خبره برای بازنگری‌های لازم در روند مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد.

به گزارش تهران بهشت به نقل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ضمن گرامیداشت یاد ۳ هزار و ۸۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز عرصه مبارزه با مواد مخدر و تقدیر از همه دست‌اندرکاران این حوزه، برموثر و ثمر بخش‌تر کردن مبارزه بی امان با مواد مخدر تاکید کرد.

رئیس جمهور با تأکید بر گنجاندن کلیات موضوع ثمربخش‌تر شدن مبارزه با مواد مخدر در برنامه هفتم، مسئولان مربوطه را مکلف کرد، هر چه سریع‌تر لایحه جامع مبارزه با مواد مخدر را برای بررسی به صحن دولت ارائه کنند تا پس از بررسی و تأیید برای تصویب و تبدیل به قانون به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

آقای رئیسی با اشاره به اینکه اولویت مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مقابله با باند‌ها و تشکیلات سازمان یافته تجارت مواد افیونی است، بر تمرکز بیشتر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برای مقابله با این باند‌های سازمان یافته در مرز‌ها و قبل از توزیع در داخل کشور تأکید کرد و افزود: می‌توان با انجام کار‌های اطلاعاتی دقیق‌تر و همچنین ضربه‌زدن به منابع مالی شبکه‌ها و باند‌های تجارت مواد مخدر، مبارزه موثرتری با قاچاق مواد مخدر داشت.

رئیسی در ادامه مواد مخدر را مهمترین معضل و آسیب اجتماعی کشور دانست و بر تشکیل اتاق فکر و اندیشه‌ورزی با حضور کارشناسان خبره و دلسوز برای بازنگری‌های لازم در روند مبارزه با مواد مخدر و ارائه شیوه‌های موثرتر در بخش‌های مختلف تأکید کرد.

رئیس جمهور، مقابله و مبارزه جدی‌تر با توزیع کنندگان مواد مخدری که جامعه هدف خود را از میان جوانان، دانشجویان و بخصوص دانش‌آموزان انتخاب می‌کنند را خواستار شد و بر تلاش بیشتر دستگاه‌های فرهنگی برای ایجاد حس نفرت از مواد مخدر و آثار مصرف آن تأکید کرد.

رئیسی با بیان اینکه معتادان متجاهر علاوه بر زشت کردن چهره شهرها، موجب حس ناامنی در شهر‌ها می‌شوند، مسئولان اجرایی بخصوص دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه وزارت کشور را مکلف کرد با همتی مضاعف جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر را به طور مستمر برگزار کرده و نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر و باز اجتماعی سازی آن‌ها اقدام کنند.

رئیس جمهور همچنین با تأکید بر ضرورت مطالبه‌گری بین‌المللی از کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در زمینه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: اگر ایران با تجارت مواد مخدر به شکل موثر مقابله نکند، اروپا و کشور‌های غربی به شدت درگیر مواد مخدر سنتی و صنعتی خواهند شد، با این وجود متأسفانه این کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی همواره از ایفای وظایف خود شانه خالی کرده اند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار