شناسه خبر: ۵۵۹۳۵
لینک کوتاه کپی شد

تاکید امیرعبداللهیان بر لزوم تقویت تعامل وزارت خارجه و نمایندگان مجلس

وزیر امور خارجه بر لزوم تقویت تعامل مستمر و مؤثر وزارت امور خارجه و نمایندگان مجلس و اعضای انجمن‌های دوستی پارلمانی با هدف تقویت کنشگری دیپلماسی پارلمانی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش تهران بهشت؛ بنا به دعوت حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر وزیر امورخارجه با رؤسا و نایب رییسان گروه‌های دوستی مجلس شورای اسلامی با سایر کشورها، سه‌شنبه شب در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

در این نشست، رؤسا و نایب رییسان گروه‌های دوستی مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی ضمن تأکید بر ضرورت ارتقاء دیپلماسی پارلمانی و استفاده از ظرفیت بالای آن در پیشبرد سیاست خارجی کشور، به بیان دیدگاه‌ها و ارائه راهکارهای پیشنهادی خود در این زمینه و نیز سایر موضوعات بااهمیت مرتبط با سیاست و روابط خارجی پرداخته و  تعامل و هم‌افزایی بیشتر بین مجلس شورای اسلامی و دستگاه دیپلماسی را مورد تأکید قرار دادند.

وزیر امور خارجه در این نشست پیشنهادات و راهکارهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گروه‌های دوستی -پارلمانی درخصوص ارتقاء دیپلماسی پارلمانی را سازنده و واجد اهمیت ارزیابی و بر لزوم تقویت تعامل مستمر و مؤثر وزارت امور خارجه و نمایندگان مجلس و اعضای انجمن‌های دوستی پارلمانی با هدف تقویت کنشگری دیپلماسی پارلمانی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان اقدامات وزارت خارجه درباره اعمال تحریم‌ها و دور تازه دسیسه پیچیده آمریکا را تشریح کرد

امیرعبداللهیان همچنین در این نشست با تحلیل تحولات سیاسی بین‌المللی جاری و اشاره به فشار فزاینده و اعمال تحریم‌ها و دور تازه دسیسه پیچیده آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور در جهت خنثی‌سازی این روند را تشریح نموده، خواستار بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی در این راستا شد.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار