شناسه خبر: ۴۱۲۶۱

پیش بینی بورس فردا ۱۳ دی ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا به عوامل متعددی بستگی دارد. در جریان بازار امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تقریبا ثابت ماند و رشد اندک 0.02 درصدی(معادل 223 واحد) را تجربه کرد. دیگر نماگر اصلی بازار سهام یعنی شاخص هم‌وزن هم امروز 0.01 درصد رشد کرد. ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم بااحتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به عدد 2439 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول 212 میلیارد تومانی از سوی کدهای حقیقی در کلیت بازار امروز بودیم که این موضوع امری منفی تلقی می‌شود.

به گزارش تهران بهشت، بازار سهام امروز رفت و برگشت محسوسی را رقم زد. در پایان ساعت معاملاتی امروز بازار سهام در نیمه دوم خود با شیب منفی کار خود را به پایان رساند. از این حیثدر پیش بینی بورس فردا می‌توان این انتظار را داشت که بازار در نیمه اول خود در روز آتی معاملاتی عرضه‌ها، دست بالا را نسبت به تقاضا داشته باشد. اما به واسطه اینکه در پایان بازار امروز رنج مثبتی را در کلیت بازار مشاهده کردیم، می‌توان این پیش‌ بینی را داشت که عرضه‌ها در بازار فردا به سرعت توسط تقاضا پوشش داده شوند.

از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از اینکه روند نزولی خود را شکست می‌تواند پول‌بکی را به این خط روند تجربه کند. فلذا با توجه بوند معاملاتی امروز بازار می‌توان این موضوع را مطرح کرد که این پول‌بک تقریبا به پایان رسیده است. البته نکته مثبت دیگری که وجود دارد رسیدن شاخص کل به حمایت استاتیک خود در ناحیه 1.370 میلیون واحدی رسیده است و می‌توان واکنش امروز بازار را به این اتفاق نسبت داد.

در صورتی که این سطح از دست برود خط روند داینامیک و میانگین متحرک 25 روزه شاخص کل را می‌توان مقاصد محتمل شاخص برای چرخش قیمتی دانست. با توجه به نزدیکی سطوح مطروحه به سطح فعلی شاخص نمی‌توان انتظار عمیقی را در کوتاه مدت برای شاخص کل امری بااحتمال بالا در نظر گرفت.

شاخص کل بورس ( لگاریتمی - روزانه )

در لحظه به صدا درآمدن زنگ پایان ساعت معاملاتی امروز تعداد صف‌های فروش کاهش قابل توجهی را ثبت کرد و در سمت مقابل تعداد صف‌های خرید هم روند افزایشی داشت. بنابراین از این حیث می‌توان این پیش بینی را داشت که وضعیت مطلوب‌تری را احتمالا در بازار فردا شاهد باشیم.

روند صف‌های خرید و فروش امروز

اما نباید این موضوع را فراموش کنیم که نرخ دلار در بازار آزاد به موجب اخباری که از مذاکرات وین مخابره شد کاهشی بود. این موضوع در صورتی که ادامه یابد می‌تواند سبب شکل‌گیری موجی از عرضه در صنایع دلاری بازار سهام شود. به موجب آنکه بخش قابل توجهی از کلیت بورس تهران را شرکت‌های کامودیتی محور که فروش دلاری دارند در بر می‌گیرد، در صورت وقوع این سناریو احتمال مشاهده اصلاح در شاخص دور از ذهن نخواهد بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار