شناسه خبر: ۵۰۴۹۹
لینک کوتاه کپی شد

یارانه‌ها حذف نخواهد شد

یارانه‌ها حذف نخواهد شد/ تغییر در شیوه ارائه را خواهیم داشت حسینی با تاکید بر اینکه بحث حذف یارانه ها مطرح نیست، تصریح کرد: قرار است به نوعی تغییراتی در شیوه ارائه یارانه انجام شود. با این تغییری که ایجاد می شود، در نهایت به نفع کشور خواهد بود.برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو با موضوع سخنرانی ریاست جمهوری با مردم در صدا و سیما با دکتر محمد حسینی، معاون پارلمانی ریاست جمهوری به صورت تلفنی گفتگو کرد

به گزارش تهران بهشت.محمد حسینی با اشاره به اینکه رئیس جمهور هر از چندی با مردم سخن می گویند، در مورد موضوع سخنرانی ایشان در شب گذشته گفت: الان ما در آستانه تغییراتی هستیم، طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها مطرح است و قرار است در شیوه حمایت از مردم اصلاحاتی صورت بگیرد. موضوع اصلی صحبت های رئیس جمهور نیز در این خصوص بود.

وی افزود: در گذشته در بحث کالاهای اساسی به تاجران و واردکنندگان ارز ترجیحی تعلق می گرفت و این حمایت انجام می شد، البته با مفاسدی هم همراه بود و در مواردی تاثیری برای مردم نداشت بلکه افرادی در این فرصت سو استفاده کردند. الان این یارانه می خواهد مستقیم به خود مردم یعنی مصرف کنندکان تعلق بگیرد و از این جهت نیاز است تا مطلب تبیین شود اگرچه معاون اول رئیس جمهور و یا برخی وزرا از جمله سخنگوی اقتصادی دولت، وزیر اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی صحبت هایی کرده اند.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری اظهار کرد: در مجلس نیز روز یکشنبه در جلسه ای که داشته ایم به سوالات مردم که همان مطالبات مردم است و ابهاماتی که در جامعه ایجاد شده، پاسخ داده ایم ولی هیچ کدام از این ها نمی تواند جایگزین سخنان رئیس جمهور شود که با زبان مردم مسائل را به خوبی توضیح دهند. در این مصاحبه توضیح داده شد که چه کاری می خواهد انجام شود و این مسئله چه اقتضائاتی داشته که این تصمیم گرفته شده است.

وی متذکر شد: ما بر این باور هستیم که در این امر تاخیر افتاده و باید این اصلاحات زودتر از اینها و در دولت قبل انجام می شد ولی حالا این دولت با وجود اینکه در سال اول است و این کار ممکن است هزینه های مقطعی را به همراه داشته باشد اما هم وضعیت کشور و هم مسائل منطقه و جهانی اقتضا می کند که این کار صورت بگیرد و این تغییر شیوه انجام شود.

حسینی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با تاکید بر اینکه بحث حذف یارانه ها مطرح نیست، تصریح کرد: قرار است به نوعی تغییراتی در شیوه ارائه یارانه انجام شود.

وی متذکر شد: ادامه وضع موجود امکان نیست این هم وظیفه قانونی ما است که این تغییر را بدهیم و هم منطق و استدلال اقتصادی ایجاب می کند تا این تغییر ایجاد شود تا کارها به سامان برسد. ارز ترجیحی برای این بود که ما به سمت عدالت حرکت کنیم و کاهش فقر صورت بگیرد، منجر به رشد اقتصادی و تولید شود. اما این اهداف غالبا تحقق پیدا نکرده ولی با این تغییری که ایجاد می شود ما فکر می کنیم اینکار در نهایت به نفع کشور خواهد بود اگرچه ممکن است در کوتاه مدت تبعاتی داشته باشد اما با همکاری که بین قوا انجام می شود و همه نهادها در این زمینه همکاری کنند، قطعا می تواند نتایج مفیدی را برای کشور همراه داشته باشد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار