شناسه خبر: ۵۰۵۱۰
لینک کوتاه کپی شد

تفاوت های تارا دنده ای و اتوماتیک + قیمت بازار

در این مطلب قصد داریم به تفاوت های تارا دنده ای و تارا اتوماتیک بپردازیم.

تارا  را باید از آن دسته خودروهای پرحاشیه داخلی دانست که چه در زمان رونمایی و روشن نشدنش و چه حالا با عدم تحویل به موقع نمونه های دنده ای، سر و صدا به پا کرده و می کند. در این مطلب به تفاوت دو نسخه از  تارا ، که یکی دارای گیربکس دستی و دیگری دارای گیربکس اتوماتیک است، خواهیم پرداخت.

تفاوت های ظاهری تارا دنده ای و اتوماتیک

در ظاهر خودرو شاهد استفاده از جلوپنجره با گرافیک خطی برای نمونه دنده ای و گرافیک لانه زنبوری برای نمونه اتوماتیک هستیم. در نمای کناری خودرو، نمونه اتوماتیک مجهز به رینگ های آلومینیومی و نوار کرومی زیر پنجره هاست و نشان  ۶AT  نیز، که دال بر اتوماتیک بودن خودروست، در لبه انتهایی گلگیر جلو به چشم می خورد.

همچنین دستگیره های ایزی اوپن خودرو هم در نمونه اتوماتیک دارای یک نوار کرومی شده اند.

تفاوت های تارا دنده ای و اتومات

تفاوت های تارا دنده ای و اتومات

در نمای عقب اما هیچ گونه تغییری بین دو نسخه دستی و اتوماتیک مشاهده نمی شود، اما آن طور که شنیده شده است، به زودی از چراغ های عقب جدیدی برای نسخه اتوماتیک استفاده خواهد شد.

به عنوان آخرین پارامتر متفاوت در بخش ظاهری دو خودرو هم می توان به سانروف نمونه اتوماتیک اشاره کرد.

بخش داخلی و امکانات

کابین تارا دنده ای و اتومات

کابین تارا دنده ای و اتومات

در بخش داخلی برخلاف تریم پارچه ای نسخه دنده ای، شاهد استفاده از تریم چرم و پارچه برای نمونه اتوماتیک هستیم و تودری ها نیز تغییر کرده است و به اصطلاح، قدری شکیل تر و پرکار تر شده اند.

 

درباره امکانات، علاوه بر آپشن های معمول نسخه دنده ای همچون سیستم ترمز ضد قفل، سیستم کمکی ترمز، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، فرمان برقی با کلیدهای کنترلی، سیستم تهویه دیجیتال، سیستم مالتی مدیا، میرورلینک، دی لایت، تنظیم برقی آینه های کناری، ایزوفیکس، سنسور دنده عقب، سیستم پایش فشار باد تایرها، کروز کنترل و سیستم راهنمای تعویض دنده، در نمونه اتوماتیک شاهد به کار گیری موارد بیش تری همچون سنسور نور و باران، سامانه ورود و استارت بدون کلید، تنظیم برقی صندلی های جلو، آینه های تاشو برقی، دو عدد ایربگ کناری، دوربین دنده عقب و زیرآرنجی جلو نیز هستیم.

تفاوت مشخصات فنی تارا دنده ای و اتوماتیک

تارا چه در نسخه دنده ای و چه در نمونه اتوماتیک، دارای یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با نام TU5 پلاس است. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر است. تفاوت این دو نسخه تنها در بخش گیربکس آن هاست که در نمونه دستی از یک جعبه دنده ۵ سرعته استفاده شده است و برای نمونه اتوماتیک شاهد به کارگیری جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک DAE هستیم.

قیمت بازار

هم‌اکنون تارا دنده ای با مدل ۱۴۰۱ حدود ۴۶۶ میلیون تومان در بازار معامله می شود و این عدد برای نمونه اتوماتیک حدود ۵۹۰ میلیون تومان است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار