شناسه خبر: ۵۲۴۴۷

یک تولید کننده مواد غذایی ایرانی یک میلیون دستگاه خودرو تولید می‌کند + جزئیات

گروه صنعتی زر که همه آن را با تولید ماکارونی می‌شناسند و حالا قرار است خودرو تولید کند و گفته می‌شود مجوزهای تولید خودرو را هم دریافت کرده است.

به گزارش تهران بهشت، خبر تولید خودرو توسط گروه زر از مدت‌ها قبل مطرح بود. اما روز گذشته مدیر اجرایی این گروه اعلام کرد زر خودرو مجوزهای جدید برای تاسیس کارخانه خودروسازی را از وزارت صمت دریافت کرده است.همچنین ساختمان مرکزی و زمینی به مساحت تقریبی 440 هکتار در استان البرز – اتوبان کرج خریداری شده است.

قائم مقام مدیر عامل و عضو هیات مدیره گروه زر ادامه داد: زرخودرو جواز تاسیس برای ساخت یک میلیون دستگاه انواع خودروی مختلف، از خودروی اقتصادی گرفته تا خودروی سواری و انواع کامیون و کامیونت را کسب کرده است.

امینی افزود: در این راستا مذاکراتی با چندین برند صورت گرفته است که زمانی که به نتیجه رسید نتایج آن اعلام می‌شود.

پیش از این مرتضی سلطانی، یکی از مدیران گروه صنعتی زر درباره تولید خودروی جدید توضیحاتی داده و گفته بود قرار است انقلابی در صنعت خودروسازی ایران ایجاد شود و خودروهای کاملا متفاوتی وارد بازار شود. خودروهایی متفاوت با آنچه در ۴۰ سال گذشته تولید شده است. یکی دیگر از وعده‌هایی که این گروه داده‌اند تولید خودروهای باکیفیت و البته اقتصادی است.

اما آیا ایجاد قطب سوم خودروسازی در ایران مقدور است و آیا شرکتی که تاکنون در حوزه مواد غذایی فعالیت می‌کرده می‌تواند خودروی ملی با کیفیت بسازد؟

مرتضی سلطانی از مدیران این گروه قبلا اعلام کرده بود «همانطور که این مجموعه در صنایع غذایی دارای برندهای بسیار معتبری است و توانسته بزرگترین طرح حوزه شیرینی و شکلات را از منظر کمیت، کیفیت و زنجیره ارزش در دنیا طراحی و به مرحله تولید برساند در حوزه تولید خودرو هم می‌تواند انقلاب بزرگی را رقم بزند.»

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار