شناسه خبر: ۵۳۰۰۵
لینک کوتاه کپی شد

اهمیت مطالعه در کسب و کارهای جدید در دنیا چیست؟

اشخاص علاقمند به راه اندازی کسب‌وکار جدید و شخصی لازم است به اهمیت مطالعه واقف باشند. افرادی که برای مطالعه در مورد بازار و هدف خود وقت نمی گذارند و شروع به تولید و فروش کالاها و خدمات خود می کنند، اغلب با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

به گزارش تهران بهشت، اشخاص علاقمند به راه اندازی کسب‌وکار جدید و شخصی لازم است به اهمیت مطالعه واقف باشند. افرادی که برای مطالعه در مورد بازار و هدف خود وقت نمی گذارند و شروع به تولید و فروش کالاها و خدمات خود می کنند، اغلب با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

اهمیت مطالعه به ویژه در کسب‌وکار های جدید نقش آشکارتری دارد که در همان چند ماه اولِ شروع کار، به خوبی مشخص می گردد. زیرا این مشاغل بایستی به سرعت مشتریان خود را پیدا کنند و فروش خود را بالا ببرند که با خطر تعطیل شدن مواجه نگردند. بررسی کسب و کارهای جدید در دنیا نشان داده که مطالعه بازار قبل از راه اندازیِ حرفه می­تواند اطمینان خاطر زیادی را در مورد یافتن مشتری و بالا بردن فروش ایجاد نماید.

اگر به دنبال سایت‌هایی با محوریت کارآفرینی مثل هاروارد بیزینس ریویو، فوربز، دانشگاه کسب‌وکار، فورچون و بیزنس اینسایدر هستید توصیه میکنم سری به وب‌سایت فارسی زبان دانشگاه کسب و کار بزنید.

دلایل اهمیت مطالعه در راه اندازی یک حرفه چیست؟

دلایل مهمی برای نشان دادن اهمیت مطالعه در راه اندازی کسب‌وکار وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

شناخت مشتریان هدف: یکی از دلایل اهمیت مطالعه در هنگام شروع حرفه جدید آن است که شناخت موثری راجع به مشتریان کسب و کارمان پیدا می کنیم. بالا بردن آمار مشتریان هدف در موفقیت و ماندگاری کسب­وکار نقش بسیار مهمی دارند.

فرصت های تجاری: با مطالعه بازار می­توان از فرصت های کسب‌وکار برای ارتقاء حرفه آگاهی یافت. زیرا نحوه دسترسی به کانال های بازاریابی را می­توان یاد گرفت و از طریق آنها فرصت های تجاری را پیدا کرد.

مشارکت با سایر کسب­وکار ها: اهمیت مطالعه بازار در آن است که با شناخت وضعیت آماری مشتریان، می­توان مجموعه کسب و کارهای کوچکی را پیدا کرد که به مشتریان ما خدماتی ارائه می­کنند. پس از آن می توان راه ارتباطی با آنها را پیدا کرده و پیشنهاداتی جهت  برقراری همکاری به آنها داد. این کار موجبات سود دو طرف را فراهم می کند.

یافتن مناطق جدیدی برای افزودن شعبه های فروش: اهمیت مطالعه در مورد موقعیت های جغرافیایی به ما نشان می دهد که مشتریان هدف در چه مناطقی زندگی می کنند. با شناسایی این مناطق، می­توان متناسب با احتیاجات مردم و فرهنگ آن منطقه تبلیغاتی را انجام داد. پس از آن با پیشرفت در کسب‌وکار، امکان راه اندازی شعبه های دیگر فروش را فراهم نمود.

مدیریت ریسک: از دیگر دلایل اهمیت مطالعه آن است که می توان ریسک های کسب و کار خود را شناخت و راه مقابله با آنها را پیدا کرد. در این صورت می توان طول عمر کسب‌وکار را بالا برد و از تعطیلی زودهنگام آن جلوگیری کرد.

اهمیت مطالعه در مشاغل مبتنی بر تکنولوژی های جدید چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی نه تنها بسیاری از کسب و کارهای قدیمی تغییرات زیادی کرده اند، بلکه مشاغل جدیدی نیز ایجاد شده اند. از آنجا که اغلب فناوری های نوین بر پایه اینترنت و کامپیوتر بنا شده، مشاغل جدید نیز در همین حوزه ایجاد شده اند. مشاغلی از قبیل طراحی وبسایت، برنامه نویسی، مدیریت وبسایت، مدیریت شبکه، نویسندگی محتوا و مدیریت سئو همه از نمونه های کسب و کارهای جدید در دنیا می باشند.

نقش مطالعه در ایجاد مشاغل جدید چیست؟

برای ورود به حرفه های جدید، اهمیت مطالعه بیش از پیش خود را نشان می دهد. گرچه مشاغل فوق در حوزه فناوری های اینترنت و کامپیوتر جای دارند. ولی بسیاری از کسب و کارها در حوزه های دیگر علوم و اقتصاد نیز تحت تاثیر این فناوری ها قرار گرفته اند. به طور نمونه می توان از کاربرد هوش مصنوعی در کارخانجات تولیدی نام برد. در این مراکز از مرحله اولیه تولید گرفته تا مراحل کنترل کیفیت و در نهایت پیش بینی عرضه و تقاضا از هوش مصنوعی استفاده می گردد.

برای آنکه متقاضیانِ کار بتوانند خود را با این مشاغل جدید هماهنگ نمایند، لازم است سطح دانش خود را بالا برده و به یادگیری و مطالعه بپردازند.

برای به دست آوردن شغل در فناوری های جدید، چه باید کرد؟

جهت ورود به حرفه های جدید گام های زیر را طی کنید:

شغل مناسب خود را انتخاب کنید.

برای به دست آوردن مهارت های آن حرفه سخت کار کنید.

سبد مهارت­های خود را متنوع کنید.

رزومه کاری خود را قوی کنید.

مهارت خود در مصاحبه کاری را بالا ببرید.

سعی کنید تجربه هایی در مشاغل فریلنسری پیدا کنید.

همیشه به اهمیت مطالعه در کارهای فوق واقف باشید.

دانشگاه کسب و کار یک رسانه تخصصی در حوزه کارآفرینی، استارتاپ و سرمایه‌گذاری است. با مراجعه به وب سایت دانشگاه کسب و کار در آدرس http://businessuni.net/ مهارت خود در زمینه های کارآفرینی، کسب درآمد، بازاریابی، توسعه فردی، علوم روانشناسی و انگیزشی را بالا ببرید.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار