شناسه خبر: ۵۳۲۱۷
لینک کوتاه کپی شد

خاموشی ناشی از بروز حادثه با پیامک اطلاع‌رسانی می شود

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت:با تخصیص سرور جداگانه در مرکز مخابرات، تماس‌های مازاد را سامانه صوتی پاسخ داده و خاموشی‌ها از طریق سامانه پیامکی اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش تهران بهشت، علیرضا رضایی گفت: بزرگ‌ترین سامانه پاسخگویی حوادث کشور در حوزه برق رونمایی و ظرفیت پاسخگویی به مشترکان برق شهر تهران دو برابر شد. با همکاری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و شرکت مخابرات استان تهران، ظرفیت خطوط ارتباطی برق پایتخت برای پاسخگویی هم‌زمان به مشترکان در شرایط بحرانی، به ۹۰۰ تماس افزایش یافت.

او می گوید: پیش از این باتوجه به وجود بیش از ۴ میلیون مشترک در شهر تهران، در زمان‌های خاص همچون وقوع تغییرات ناگهانی آب‌ و هوایی و حوادث طبیعی، تعداد تماس‌های تلفنی با سامانه حوادث و اتفاقات ۱۲۱ افزایش می‌یافت و با پرشدن ظرفیت خطوط تلفنی، برخی از مشترکان با بوق اشغال مواجه می‌شدند. برای بهبود هرچه بیشتر فرایند پاسخگویی به شهروندان تهرانی در شرایط خاص، اطمینان مشترکان از ثبت شدن حوادث رخ‌داده و پیگیری حادثه توسط کارشناسان، با هماهنگی شرکت مخابرات استان تهران، ظرفیت پاسخگویی هم‌زمان به خطوط تلفنی از طریق کاربر یا پیام صوتی از ۴۲۰ تماس به ۹۰۰ تماس افزایش پیدا کرد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت :با تدابیر اجرایی شده، اکنون روزانه به شکل میانگین به بیش از ۱۰ هزار تماس ورودی به سامانه ۱۲۱ این شرکت پاسخ داده می‌شود، ضمن آنکه ظرفیت ایجاد شده بیش از سرانه‌های استاندارد تعیین شده بر اساس تعداد مشترکان شهر تهران است و با ایجاد این ظرفیت گامی بزرگ برای تکریم مشترکان برق پایتخت برداشته شده است. با تخصیص سرور جداگانه در مرکز مخابرات، تماس‌های مازاد نیز توسط سامانه صوتی پاسخ داده شده و شهروندان در هیچ شرایطی با بوق اشغال مواجه نخواهند شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار