شناسه خبر: ۵۴۲۷۹
لینک کوتاه کپی شد

علت توقف تولید پژو 207i

شنیده ها حاکی از آن است که با توجه به عدم استقبال از پژو ۲۰۷i دو رنگ MC، ایران خودرو می خواهد تا تولید این نمونه را متوقف کند و نسخه ۶ دنده اتوماتیک این هاچ بک کلاس B را با بدنه معمولی و یا سقف پانوراما به بازار بفرستد. همچنین احتمال دارد که با توقف تولید ۲۰۷i دو رنگ، نمونه MC این خودرو با ترکیب رنگ دیگری تولید شود.

به گزارش تهران بهشت، در حال حاضر پژو ۲۰۷i دو رنگ MC به پیشرانه TU5 پلاس و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک AT مجهز است و قیمتی نزدیک به ۳۱۸ میلیون تومان را در کارخانه دارد. اما با توجه به عدم استقبال صورت گرفته از این نسخه ۲۰۷i، شاهد هستیم که در بازار آزاد قیمتی کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان برای این خودرو اعلام می شود. این در حالی است که پژو ۲۰۷i چهار دنده اتوماتیک مدل ۱۴۰۰، قیمتی بیشتر از نمونه جدید را دارد.

حال گفته می شود که به خاطر عدم استقبال مناسب از این ترکیب رنگ برای ۲۰۷i MC، قرار است تا تولید این خودرو با چنین رنگ آمیزی و تزئیناتی متوقف شود و از این پس مشتریان می توانند پیشرانه TU5 پلاس و جعبه دنده ۶AT را بر روی نسخه های ساده پژو ۲۰۷i و نمونه های پانوراما تجربه کنند.

در حال حاضر پیشرانه پژو ۲۰۷i دو رنگ از نوع ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی است که فناوری VVT در آن وجود دارد و ۱۱۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر تولید می کند. فناوری های دینام متغییر، پمپ روغن متغییر و کوئل مجزا هم در این خودرو وجود دارد و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک آن دارای ساختاری AT بوده و توسط کمپانی DAE ساخته می شود.

از چند ماه قبل پروژه هایی برای ارتقای پژو ۲۰۷i در دست انجام بوده که فعلاً ارتقای قوای محرکه آن به مرحله تجاری سازی رسیده است. در آینده نزدیک قرار است تا پژو ۲۰۷i با پیشرانه TU5 پلاس و جعبه دنده ۶AT به امکاناتی مانند سنسور نور، سنسور باران، سنسور باد تایرها، دنده پشت فرمان و… نیز مجهز شود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار