شناسه خبر: ۵۴۹۵۱
لینک کوتاه کپی شد

سهمیه قرعه کشی مالکان خودرو‌های فرسوده ۱۰ درصد افزایش یافت

رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو گفت: سهمیه قرعه کشی مالکان خودرو‌های فرسوده ۱۰ درصد افزایش داشته و اکنون به ۲۰درصد رسیده است.

به گزارش تهران بهشت، مشهدی شریف گفت:طبق بند ۳ تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ قرار شد ۱۰درصد قرعه کشی‌ها به صاحبان خودرو‌های فرسوده اختصاص داده شود. با توجه به این که در مرداد ماه باید به این وعده عمل می‌شد، ولی در شهریور اجرا شد وزارت صمت به خاطر جبران ۱۰ درصد را به ۲۰ درصد افزایش داد.

به گفته او، مشروط به اینکه در هنگام تحویل خودرو جدید خریدار، گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد، این در حالی است که در قانون بودجه ۱۰ درصد خودرو‌های قرعه‌کشی به دارندگان خودرو‌های فرسوده تعلق می‌گیرد، بنابراین مصوبه مذکور مشوق مضاعفی برای اسقاط خودرو است.

به گفته رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده به این ترتیب افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند و مشمول این طرح خواهند بود، می‌توانند از این پس در طرح فروش خودرو، ثبت‌نام کنند و به شرط برنده شدن کد ثبت‌نامی این افراد، از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت استعلام خواهد شد. چنانچه براساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، منوط بر آنکه تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و گواهی اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار