شناسه خبر: ۵۵۴۲۱
لینک کوتاه کپی شد

فرهنگ قرض الحسنه حامی اقتصاد کشور است

یک تحلیلگر مسائل اقتصادی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی بدون ترویج و تثبیت فرهنگ قرض الحسنه معنایی نخواهد داشت و فرهنگ قرض الحسنه حاکی اقتصاد کشور است.

"مهدی جمشیدیان" تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفت و گو با تهران بهشت تاکید کرد: " اقتصاد مقاومتی، به معنای اقتصاد مقاوم در برابر تحریم و فشار است. اقتصادی پویا که خود منبع اقتدار یک کشور محسوب می شود. دلیل تاکید مداوم رهبر معظم انقلاب طی سالهای گذشته بر مقوله اقتصاد مقاومتی ، فرصتها و فواید ذاتی این نوع اقتصاد و تاثیرات ایجابی آن در سطوح گوناگون اعتباری و مالی است. برخی استراتژی های موثر مانند خنثی سازی تحریمها نیز در ذیل اقتصاد مقاومتی ظهور می یابند. "

وی در ادامه افزود: "فرهنگ قرض الحسنه و تثبیت آن، یکی از مهم ترین نقشها را در تحقق اقتصاد مقاومتی فرصت ساز برای کشور ایفا می کند. نمی توان بدون ترویج فرهنگ قرض الحسنه و بهره گیری از فواید بی شمار آن در حوزه فرهنگی، اقتصادی و اعتباری ، انتظار رونق اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف و مطلوبیت های آن در کشور را داشت. مسئولین حوزه اقتصادی کشور باید فرهنگ قرض الحسنه را به مثابه فرهنگ حامی اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته و در خصوص ترویج و تثبیت آن اقدامات لازم را صورت دهند. تعدیل مصرف و ارتقای تولید ملی، از فواید تثبیت فرهنگ قرض الحسنه در کشور محسوب می شود. "

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار