شناسه خبر: ۵۵۵۵۳
لینک کوتاه کپی شد

خودرو سایبرتراک تسلا به زودی روانه بازار می شود

تسلا قصد دارد تولید انبوه سایبرتراک را در پایان سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

به گزارش تهران بهشت، دو نفر از افراد مطلع به رویترز گفتند که تسلا قصد دارد تولید انبوه سایبرتراک (Cybertruck) خود را در پایان سال ۲۰۲۳ آغاز کند. تسلا ماه گذشته گفت که در حال کار بر روی آماده‌سازی کارخانه آستین، تگزاس برای ساخت مدل جدید با تولید اولیه است که قرار است در اواسط سال ۲۰۲۳ آغاز شود.

این شرکت قیمت نهایی سایبرتراک را اعلام نکرده است، همچنین، نسخه تولیدی این خودرو یا نحوه مدیریت عرضه باتری مدل جدید را مشخص نکرده است.

تسلا در سال ۲۰۱۹، قیمت اولیه زیر ۴۰ هزار دلار را پیش‌بینی کرده بود اما قیمت خودروهای جدید از آن زمان به بعد افزایش یافته و تسلا قیمت‌ها را در خط تولید خود افزایش داده است.

ماسک سایبرتراک را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد اما این شرکت سه بار زمان‌بندی تولید را از اواخر سال ۲۰۲۱ تا اواخر سال ۲۰۲۲، سپس تا اوایل سال ۲۰۲۳ و اخیراً به هدف اواسط سال ۲۰۲۳ برای تولید اولیه به عقب انداخته است.

تحلیلگران هشدار داده‌اند تسلا که تاکنون قادر به فروش هر خودرویی که می‌سازد هست اما تضعیف اقتصاد جهانی بر فروش تسلا تأثیر می‌گذارد و ماسک گفته است که انتظار دارد رکود اقتصادی آینده، احتمالاً تا بهار ۲۴ ادامه داشته باشد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار