شناسه خبر: ۵۵۶۶۶
لینک کوتاه کپی شد

ماندگاری دلار در کانال 36 هزار تومان / فاصله گرفتن سکه از کف 16 میلیون تومان

پس از جهش ارز تا نرخ 36 هزار تومان در دو روز قبل، بازار ارز دیروز را با نوسان کمتری سپری کرد. به طوری که نرخ ارز پس از تغییر بین بازه های 35 هزار و 750 تا 36 هزار و 150 تومان، سرانجام به نقطه آغازین خود یعنی همان 36 هزار تومان رسید. در این حال، بازار متشکل درباره اجاره دادن کارت ملی به دلالان هشدار داد.

به گزارش تهران بهشت، پس از جهش ارز تا نرخ 36 هزار تومان در دو روز قبل، بازار ارز دیروز را با نوسان کمتری سپری کرد. به طوری که نرخ ارز پس از تغییر بین بازه های 35 هزار و 750 تا 36 هزار و 150 تومان، سرانجام به نقطه آغازین خود یعنی همان 36 هزار تومان رسید. در این حال، بازار متشکل درباره اجاره دادن کارت ملی به دلالان هشدار داد.

نرخ ارز که دو روز قبل بین 35 هزار و 400 تا 36 هزار و 400 تومان نوسان کرده و البته در انتها به حدود 36 هزار تومان رسیده بود، دیروز حول همین نرخ نوسان کرد با این تفاوت که دامنه نوسان آن کوتاه تر شد، به عبارت دیگر بازار روز آرام تری را پشت سر گذاشت و این نشان می دهد آرامش بیشتری در آن حاکم شده است. دیروز نرخ دلار در بازار آزاد کار خود را با حدود 36 هزار تومان، نزولی آغاز کرد و به 35 هزار و 750 تومان رسید. با این حال پس از آن روندی صعودی به خود گرفت و تا 36 هزار و 150 تومان هم بالا رفت اما در این سطوح دوام نیاورد و به نظر می رسد تحت تاثیر ادامه فعالیت بازار ساز، مجدد  به نقطه آغاز خود یعنی 36 هزار تومان بازگشت. بانک مرکزی ضمن حضور در بازار، در روزهای اخیر سامانه برخط خرید ارز صرافی ها را عملیاتی و تاکید کرده است که صرافی های عضو بازار متشکل ارزی موظف هستند متقاضیان ارز از این مسیر را در اولویت فروش قرار دهند. این اقدام ضمن شفافیت تقاضا، آثار جانبی ایجاد صف های فروش ارز را نیز کاهش خواهد داد.

هشدار بازار متشکل ارزی به اجاره دهندگان کارت ملی به دلالان

نکته ای که در خصوص موج افزایشی نرخ ارز در روزهای اخیر به آن اشاره شده است، افزایش یک باره تقاضاست که در آن نقش آفرینی دلالان ارزی نیز دیده می شود. در این زمینه، دیروز بازار متشکل ارزی در اطلاعیه ای به متقاضیان ارزی هشدار داد و اعلام کرد: « با توجه به مشاهده موارد متعدد سوءاستفاده دلالان از کارت ملی و حساب بانکی دیگران برای خرید ارز با اهداف غیرقانونی و تبعات این اقدام برای دارنده کارت و حساب، توجه داشته باشید خرید ارز صرفاً برای مصارف شخصی خودتان صورت گیرد. بدیهی است عواقب تخلف از مقررات قانونی از جمله مقررات مبارزه با پول شویی و قاچاق کالا و ارز برعهده دارنده کارت ملی و حساب بانکی خواهد بود.»

فاصله گرفتن سکه از کف 16 میلیون تومان

در سوی دیگر بازار مرتبط با ارز یعنی طلا، دیروز روند قیمت ها صعودی شد. تا لحظه تنظیم این گزارش، اتحادیه طلای تهران قیمت هر قطعه سکه طرح جدید را با بیش از 250 هزار تومان افزایش حدود 16 میلیون و 378 هزار تومان گزارش کرد. هر گرم طلای 18 عیار نیز با حدود 48 هزار تومان رشد به حدود یک میلیون و 483 هزار تومان رسید.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار