شناسه خبر: ۵۵۸۵۴
لینک کوتاه کپی شد

لاتاری دو میلیارد دلاری به چه کسی می رسد؟

جایزه بلیط لاتاری مشهور آمریکایی موسوم به «پاوربال» شنبه شب پس از این‌که هیچ شماره‌ای برنده اعلام نشد، به رقم بی‌سابقه ۱.۹ میلیارد دلار رسید. این رقم بالاترین مبلغ جایزه در تاریخ لاتاری آمریکا محسوب می‌شود.

به گزارش تهران بهشت به نقل از نیویورک‌تایمز، جایزه بزرگ لاتاری پاوربال پیش از قرعه‌کشی بعدی در روز دوشنبه به رکورد جدید 1.9 میلیارد دلار رسید، زیرا هیچ بلیتی با تمام شش عدد مطابقت نداشت تا برنده جایزه برتر در قرعه‌کشی شنبه‌شب شود.

دست‌اندرکاران اعلام کردند که این برنده بزرگترین جایزه در تاریخ لاتاری ایالات متحده را دریافت خواهد کرد، به طوری که رکورد 1.586 میلیارد دلاری سال 2016 به سه برنده پاوربال در کالیفرنیا، فلوریدا و تنسی که رکوردی جهانی برجای گذاشته بودند را محو خواهد کرد.

اعداد قرعه کشی شده شنبه شب عبارت بودند از: 28، 45، 53، 56، 69 و 20. اما به گفته سخنگوی لاتاری کلرادو، هیچ برنده‌ای نداشت (در آن زمان جایزه 1.6 میلیارد دلاری بود) و جایزه برتر به 1.9 میلیارد دلار افزایش یافت.

جایزه قبلی باعث ایجاد جنون در خرید بلیط در سراسر کشور توسط بازیکنان متداول بخت‌آزمایی و حتی برخی افراد بدبین شده بود، که امیدوار بودند شانس 1 در 292.2 میلیون برد، به نفع آنها تغییر کند. 

در یک پمپ بنزین در کورال گیبلز فلوریدا، درست خارج از میامی، هیاهوی مشتریان عصر پنجشنبه ساری لوپز که در آنجا یک صندوقدار است را تشویق کرد تا یک بلیط پاوربال بخرد، که به گفته خودش معمولا این کار را نمی‌کند.

خانم لوپز 60 ساله به زبان اسپانیایی گفت: «یکی بس است، و البته شانس.»

او گفت که این جایزه بزرگ فقط برای یک نفر پول زیادی است و اگر برنده شود، پول خود را با خانواده و افرادی که ممکن است نیازمند باشند تقسیم می کند. و اگر یکی از مشتریان او بلیط برنده را داشته باشند، گفت: «امیدوارم آنها برگردند و یک هدیه خوب برای من بیاورند.»

بازیکنان می توانند در 45 ایالت، ناحیه کلمبیا، پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده یک بلیط 2 دلاری پاوربال خریداری کنند. پنج ایالتی که در این لاتاری شرکت نمی کنند آلاباما، آلاسکا، هاوایی، نوادا و یوتا هستند.

دیوید ورکمن، سخنگوی لاتاری شهرستان‌های فرانکلین و اونیدا در ایالت آیداهو، که بازیکنان پاوربال را از ایالت همسایه یعنی یوتا جذب می‌کند در ایمیلی به نیویورک‌تامیز گفت: « فروش بلیت‌ها در این هفته 597 درصد در مقایسه با یک ماه پیش، زمانی که جایزه بزرگ حدود 354 میلیون دلار بود، افزایش یافت.»

بعدازظهر جمعه در بخش بروکلین ایالت نیویورک، بلیت‌های پاوربال در فروشگاه‌های کوچک مواد غذایی و نوشیدنی فروخته می‌شد. در یکی از این فروشگاه‌ها، داکوان اسمیت 28 ساله خوشبین بود. او قبلا بلیت‌های اسکرچ آف بازی کرده بود، اما اولین بلیط پاوربال خود را برای قرعه‌کشی شنبه خریداری کرد، زیرا شنیده بود که فردی در بروکلین اخیرا چند میلیون دلار در لاتاری برنده شده است. یک بلیط برنده 1 میلیون دلاری در یک اغذیه فروشی در بروکلین ماه گذشته فروخته شده بود، و در ماه ژوئن نیز شخصی در بروکلین برنده جایزه 128 میلیون دلاری Mega Millions شد.

پایان پیام

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار