شناسه خبر: ۵۵۸۷۶
لینک کوتاه کپی شد

با فروش هزار متر زمین در تهران می توانید در اسپانیا یک دهکده بخرید!

دهکده سالتو د کاسترو در شمال غربی اسپانیا، در مرز با پرتغال در فاصله سه ساعت تا مادرید، واقع شده است که برای فروش به قیمتی باورنکردنی آگهی شده است. قیمت این دهکده اسپانیای معادل 214 میلیارد تومان و معادل ارزش هزار متر زمین در منطیه یک تهران است

به گزارش تهران بهشت، دهکده سالتو د کاسترو در شمال غربی اسپانیا، در مرز با پرتغال، در استان زامورا، در فاصله سه ساعت تا پایتخت، مادرید، واقع شده است.

این دهکده شامل ۴۴ خانه، یک هتل، یک کلیسا، یک مدرسه، یک استخر و مجموعه‌ای از پادگان‌هاست که برای اسکان گارد مدنی اسپانیا استفاده می‌شد .

بیش از سه دهه است که هیچ کس در این روستا زندگی نکرده است.

مالک این روستا در آغاز دهه اول قرن جاری با هدف تبدیل آن به یک منطقه توریستی آن را خریداری کرده بود، اما بحران‌های اقتصادی منطقه یورو مانع از موفقیت طرح وی شد.

ونی رودریوز از رویال اینوست که نماینده مالک است، گفت: رویای او این بود که یک هتل در اینجا بسازد، اما پروژه متوقف شد. با این حال او هنوز امیدوار است که به آن برسد.

مالک این روستا که حدود ۸۰ سال دارد در وب‌سایت املاک آیدیالیستا نوشته است: تصمیم به فروش گرفتم چون در شهر زندگی می‌کنم و نمی‌توانم در روستا زندگی کنم.

آگهی این روستا که از هفته گذشته برای فروش عرضه شده، مورد توجه ۵۰ هزار بازدیدکننده قرار گرفته و ۳۰۰ نفر تمایل خود را برای خرید اعلام کرده‌اند.

این روستا در اوایل دهه پنجاه توسط شرکت برق Iberduero برای اسکان خانواده‌های کارگرانی ساخته شد که سدی را در منطقه نزدیک سالتو دی کاسترو می‌ساختند، اما ساکنان پس از اتمام پروژه آنجا را ترک کردند و در اواخر دهه هشتاد این روستا به طور کامل خالی از سکنه شد.

منطقه اطراف دهکده که «اسپانیای خالی» نامیده می‌شود، یک منطقه روستایی کم‌جمعیت و فاقد بسیاری از خدمات موجود در شهرهای بزرگ است.

این روستا قبلاً به مبلغ ۶.۵ میلیون یورو برای فروش عرضه شده بود، اما عدم علاقه خریداران و آسیب دیدن برخی ساختمان‌ها باعث شد تا قیمت آن به قیمتی معادل قیمت خرید آپارتمان یک خوابه در مناطق معتبر مادرید یا بارسلونا کاهش یابد. 

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار