شناسه خبر: ۵۶۰۴۵

سود خرید پژو ۲۰۷ از بورس کالا چقدر است؟

بالأخره نخستین محصول داخلی ایران خودرو هم وارد بورس می‌شود. هزار دستگاه پژو ۲۰۷ دنده‌ای با فرمان برقی و رنگ سفید قرار است دوشنبه (۳۰ آبان) در بورس کالا عرضه می شود و قابل خرید برای عموم (البته به شرط دریافت کد بورس کالا) است.

به گزارش تهران بهشت، بالأخره نخستین محصول داخلی ایران خودرو هم وارد بورس می‌شود. هزار دستگاه پژو ۲۰۷ دنده‌ای با فرمان برقی و رنگ سفید قرار است دوشنبه (۳۰ آبان) در بورس کالا عرضه می شود و قابل خرید برای عموم (البته به شرط دریافت کد بورس کالا) است.

پژو ۲۰۷ با قیمت پایه ۱۸۷ میلیون تومان در بورس به حراج گذاشته خواهد شد. قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۱۴۰۱ در بازار ۴۳۶ میلیون تومان است؛ بنابراین قیمت پایه در نظر گرفته شده برای ۲۰۷ نزدیک به ۶۰ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار آن است. البته عرضه با قیمت پایه ۱۸۷ میلیون تومان به معنای این نیست که خریداران می‌توانند این محصول پرطرفدار بازار ایران را به قیمت ۱۸۷ میلیون تومان بخرند.

هزینه واقعی خرید

اولا، متقاضیان خرید خودرو در بورس به رقابت می‌پردازند و به میزانی که تقاضا برای خودرو زیاد باشد، بر روی خودرو‌های عرضه شده رقابت خواهد شد. بنابراین، خودرو‌ها به سفارش‌هایی که با نرخ بالاتری ثبت شده اند تعلق خواهند یافت و احتمال رقابت برای این خودرو تا نزدیکی قیمت بازار وجود دارد.

دوم، خریداران باید دو نوبت هزینه جانبی هم بپردازند:

۱- هزینه مالیات بر ارزش افزوده و عوارض که برابر با ۱۳ درصد مبلغ نهایی معامله خواهد بود.
۲- هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان بابت بیمه و شماره گذاری.
خرید منطقی است؟

با توجه به آنکه قیمت ۲۰۷ در بازار ۴۳۶ میلیون تومان است، حداکثر قیمتی که برای ثبت سفارش منطقی است ۳۸۶ میلیون تومان خواهد بود. به عبارت دیگر، اگر افراد به قیمت ۳۸۶ میلیون تومان سفارش بگذارند، قیمت تمام شده برابر با همان ۴۳۶ میلیون تومان خواهد بود. البته خریداران باید در نظر داشته باشند که تحویل خودرو‌های پژو ۲۰۷ عرضه شده در بورس سه ماهه است. یعنی امکان دریافت فوری خودرو همچون روش خرید از بازار وجود ندارد. بنابراین، با توجه به خواب سه ماهه پول، ثبت سفارش تا نرخ‌های کمی پایین‌تر از ۳۸۶ میلیون تومان منطقی است.

شرایط خرید ۲۰۷ از بورس

۱- خریدار باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشد
۲- هر کد بورسی صرفا امکان یک ثبت سفارش را دارد
۳- اشخاص حقوقی مجاز به ثبت سفارش نیستند
۴- اسناد و مدارک خودرو، فقط به نام خریدار صادر می‌شود.
۵- افرادی که در عرضه‌های قبلی، موفق به خرید خودرو از بورس شده اند، مجاز به ثبت نام ۲۰۷ نیستند.
۶- درصورت عدم تکمیل وجه متعلقات قانونی (واریز هزینه‌های جانبی و مالیات بر ارزش افزوده) حداکثر تا پنج روز تقویمی پس از ارسال پیامک، به نسبت زمان تأخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی، زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

سود خرید پژو ۲۰۷ از بورس چقدر است؟

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار