شناسه خبر: ۵۶۱۲۰
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۸۱ درصدی کرایه ماشین آلات ساختمانی

مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود از رشد ۸۱ درصدی ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ نسبت به نیمه نخست سال گذشته خبر داده است. بیشترین افزایش نرخ در این مدت مربوط به کرایه تانکر آب پاش ۵ هزار لیتری با راننده بوده است که بیش از ۱۸۵ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است.

به گزارش تهران بهشت، مرکز آمار ایران هزینه کرایه ساعتی ۶۰ نوع از ماشین آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی را بررسی کرده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار از «کرایه‌ ماشین‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی استان تهران- نیمسال اول ١٤٠١» میانگین هزینه کرایه ساعتی ۱۰ مورد از ماشین آلات منتخب در نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشت ۸۱ درصد رشد داشته است.

بیشترین افزایش کرایه ساعتی نسبت به دوره قبل با ١٥٥,٣٩ درصد مربوط به «جرثقیل کامیونی دوکابینه حدود٥٠ تن با راننده» وکمترین افزایش کرایه ساعتی مربوط به «ماشین سواری استیشن چهار در با راننده» با ١٨,٣٣درصد نسبت به دوره­ قبل، می‌باشد.

افزایش ۸۱ درصدی کرایه ماشین آلات ساختمانی

گزارش مرکز آمار از افزایش هزینه‌های ماشین آلات ساختمانی و همینطور گزارش قبلی این مرکز از افزایش هزینه نهاده‌های ساختمانی در کنار رشد قیمت مسکن خبر از افزایش هزینه ساخت مسکن می‌دهد.

بازار مسکن در یکسال اخیر قریب به ۵۰ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. علیرغم رشد قیمت‌ها در این بازار، اما معاملات در بازار مسکن تب و تاب ندارد و این خبر از یک رکود تورمی بر بازار مسکن می‌دهد.  اغلب کارشناسان معتقدند که علت اصلی ایجاد رکود در بازار، کاهش قدرت خرید مردم است. بررسی آمار‌ها نیز موید این موضوع است.

آخرین گزارش بانک مرکزی حکایت از این داشت که بیشترین تقاضا در بازار مسکن برای خرید آپارتمان‌های ۵ تا ۱۰ سال ساخت با متراژ ۵۰ تا ۶۰ متر و با نازل‌ترین قیمت هاست. این مسئله نشان می‌دهد که مردم توانایی لازم برای خرید خانه‌های نوساز با متراژ‌های متوسط و بالا را ندارند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار