شناسه خبر: ۵۶۹۷۲

بازی با نرخ خودرو در فضای مجازی

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد رشد قیمت خودرو را غیرمنطقی می‌داند.

به گزارش تهران بهشت، قیمت خودرو همچنان افزایشی است. قیمت خودرو همگام با افزایش نرخ دلار و سقف شکنی‌های پی د رپی با افزایش همراه شد، اما اکنون که در بازار دلار ثبات نسبی نیز حاکم شده است، خودرو به روند صعودی خود ادامه می‌دهد به طوری که دیروز هیچ کدام از خودرو‌های داخلی پرطرف دار در بازار با کاهش یا ثبات قیمت همراه نبود و تمام این خودرو‌ها با افزایش قیمت چشمگیری همراه شدند. رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو مشهد در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه نوسان قیمت دلار سبب رشد قیمت انواع خودرو در بازار مشهد شده است، گفت: افزایش قیمت خودرو سبب شده است تا میزان خرید و فروش خودرو در مشهد افزایش بیابد.

در حال حاضر بخشی از شهروندان به منظور حفظ ارزش دارایی‌های خود و به منظور سرمایه گذاری وارد بازار خودرو شده اند. حسین حسینی، با بیان اینکه به غیر از بحث نوسان قیمت دلار، قیمت سازی در فضای مجازی هم تأثیر زیادی بر رشد قیمت خودرو دارد، بیان کرد: میزان رشد قیمت خودرو بیش از نوسان‌های دلار و تورم کشور است و این مسئله به قیمت سازی در فضای مجازی بر می‌گردد. متأسفانه سایت‌ها و کانال‌های مختلف مدام در حال قیمت سازی برای انواع خودرو‌ها هستند و این مسئله سبب شده تا قیمت‌ها رشد غیرمنطقی داشته باشند.

قیمت خودرو‌ها

دیروز پراید ۱۱۱ با ۳ میلیون تومان افزایش نسبت به روز یکشنبه در قیمت ۲۲۵ میلیون تومان به فروش رسید. پراید ۱۳۱ نیز امروز ۴ میلیون تومان گران شد و به نرخ ۲۱۴ میلیون تومان عرضه شد. پژو ۲۰۷ اتومات هم که روز‌ها با افزایش قیمت همراه شده بود، حالا در مرز ۷۰۰ میلیون تومان قرار گرفته است. این خودرو روز‌های گذشته به قیمت ۶۹۰ میلیون تومان رسیده بود. خودرو دنا معمولی هم که روز‌ها با ثبات قیمت همراه بود، دیروز با ۹ میلیون تومان افزایش قیمت همراه شد. این خودرو هم اکنون با قیمت ۴۹۴ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

پژو پارس اتوماتیک که ماه گذشته در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان ثابت مانده بود دیروز مجددا ۱۰ میلیون تومان نسبت به روز یکشنبه افزایش را تجربه کرد و در قیمت ۵۵۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش رسید. تیبا هاچ بک پلاس که از خودرو‌های پرطرف دار این روزهاست، دیروز ۲ میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در محدوده ۲۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر با ۷ میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز یکشنبه همراه شد و حالا ۳۸۳ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو ۵ میلیون تومان گران شد و در بازار کشور در نرخ ۴۱۸ میلیون تومان به بازار عرضه شد.

انتهای  پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار