شناسه خبر: ۵۶۹۷۹

نگاهی به قوی‌ترین مدل لوکس مرسدس بنز 800 اسب بخاری

مرسدس-بنز سال آینده نمونه‌ تقویت‌شده‌ای از کلاس S، لوکس‌ترین مدل خود به بازار عرضه می‌کند. این ماشین توسط زیرمجموعه AMG کارخانه ساخته شده و موتور هیبرید-الکتریکی به قدرت ۸۰۲ اسب بخار دارد.

به گزارش تهران بهشت، بنز می‌گوید مدل جدید که "S63 ئی پرفورمنس" نام دارد را با الهام از اولین مدل AMG ساخته است. در سال ۱۹۷۱ گاراژ کوچک AMG که دو مهندس سابق بنز تاسیس کرده بودند، یک بنز ۳۰۰ را برای مسابقه تقویت کرد و موفقیت این ماشین باعث شهرت نام AMG شد.

mercedes-benz-2023-s63-amg-e-performance

ظاهر و اتاق S63 فرق زیادی با مدل معمولی بنز کلاس S ندارد. تنها جلوپنجره ماشین عوض شده و ورودی‌های هوای روی سپر جلو بزرگ‌تر شده است.

تفاوت اصلی با مدل معمولی در موتور ماشین است. AMG علاوه بر موتور مشهور هشت سیلندر خود یک موتور الکتریکی هم به قوای محرکه اضافه کرده است. نیروی‌ این موتور به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

بنز می‌گوید شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ماشین ۳.۳ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۹۰ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت ماشین به خاطر اضافه شدن موتور الکتریکی ۴.۴ لیتر در هر صد کیلومتر است. 

S63 هنگام آغاز حرکت از موتور الکتریکی نیرو میگیرد که بی‌صدا است. به همین دلیل بنز برای یادآوری اسپرت بودن ماشین صدای موتور را شبیه‌سازی کرده و این صدا را از بلندگوهای ماشین برای سرنشینان پخش می‌شود. هنوز قیمت بنز S63 ئی‌ پرفورمنس اعلام نشده، اما پیش‌بینی می‌شود قیمت پایه ماشین حدود ۱۷۰ هزار دلار باشد.

 

mercedes-benz-2023-s63-amg-e-performance

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • فلانی ارسالی در

    چه عروسکی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار