شناسه خبر: ۵۷۲۲۶

این مسئله را حل کنید و از سایپا جایزه بگیرد!

مدیرعامل سایپا گفت: یک معادله است که اگر کسی آن را حل کند من به او جایزه می دهم. معادله این است بیش از 80 درصد قیمت تمام شده یک خودرو به نهاده های تولید باز میگردد که قیمت آنها بیش از 800 درصد رشد داشته در این شرایط چگونه فروش خودرو با قیمت کارخانه جوابگوی هزینه تولید باشد؟

به گزارش تهران بهشت، محمد علی تیموری با اشاره به اینکه سابقه تدریس 25 ساله کیفیت را در کشور دارم، گفت: کیفیت امر بسیار مهمی است و ما هم توجه ویژه ای به این موضوع داریم.

وی افزود: مردم در دو چیز نباید به شرکت خودروسازی مراجعه کنند. یکی از حالت های عادی این است قطعات خودرو نباید صدا دهد یا لقی داشته باشد.  به عنوان نمونه در زمینه کیفیت ما خودروی شاهین را چندین بار بررسی کردیم تا ایرادات آن برطرف شود. 

مدیرعامل سایپا تصریح کرد: رفع ایرادات شاهین باعث شد امسال مردم از این خودرو استقبال کنند این در حالی است که سال گذشته ماهی 80 میلیارد تومان انصراف شاهین داشتم اما امسال یک مورد هم نداریم این موضوع نشان می دهد مردم ارتقاء کیفیت را متوجه می شوند.

وی افزود: هفته اول آغاز مسولیتم در شرکت سایپا، هفته اول صنعت بود و مقام معظم رهبری در جلسه با صنعتگران نکاتی را در مورد کیفیت خراب خودرو مطرح کردند. از همان زمان اصلاح کیفیت خودروها را در دستور کار خود قرار دادم. در آن مقطع رهبری به نکته مهمی اشاره کردند اگر ما روی کیفیت محصولات توجه نکنیم مسیر رشد و توسعه صنعت خودرو ممکن نیست. 

خودروسازان مدعی هستند فروش خودرو با قیمت کارخانه جوابگوی هزینه تولید آنها نیست چراکه هزینه تولید خودرو بسیار بالاتر است و همین قیمت ها باعث افزایش زیان انباشته صنعت خودرو می شود. به نظر می رسد دولت در شرایط فعلی با فروش بخشی از محصولات خودروسازی ها در بورس کالا ضمن برنامه ریزی برای کاهش قیمت ها در بازار آزاد، قصد جبران زیان خودروسازان را در روند قیمت گذاری های دستوری دارد؟  آیا شرکت سایپا در این زمینه قصد عرضه مابقی محصولات خود را در بورس کالا دارد یا خیر؟ علاوه بر این ظاهراً در فرایند فروش خودرو در بورس کالا مابه التفاوت قیمت محصولات مستقیم به حساب خودروساز نمی آید و به خزانه واریز می شود؟  

وی گفت: یک معادله است که اگر کسی آن را حل کند من به او جایزه می دهم. معادله این است بیش از 80 درصد قیمت تمام شده یک خودرو به نهاده های تولید از جمله فولاد بر می گردد. طی سه سال اخیر قیمت فولاد بیش از 700 درصد رشد داشته است. دومین نهاده مورد نیاز صنعت خودرو محصولات پتروشیمی است که این بخش نیز شاهد رشد 800 درصدی قیمت بوده است. نکته سوم بحث های گمرک و ارز است.

خودروهای سایپا چه میزان وابستگی ارزی دارند؟

مدیرعامل سایپا افزود: در خودروهای ما نزدیک به 1500 تا 11700 دلار وابستگی ارزی وجود دارد. این را هم توجه کنید که در 3 سال اخیر قیمت ارز بیش از 1000 درصد رشد داشته است. علاوه بر این قیمت ترخیص کالا از گمرکات ارز 4200 تومانی بود که امسال مبنای قیمتی به ارز نیمایی تغییر پیدا کرده است. در کنار این موضوعات افزایش نرخ دستمزد را هم محاسبه کنید. خودتان قضاوت کنید این رشد ها اتفاق افتاده و نمی توان گفت با همان قیمت های قبلی محصول را تولید و راهی بازار کنید. مسلماً که در این معادله صنعت خودرو متوجه زیان خواهد شد.

تمام خودروها را در بورس کالا می فروشم

وی افزود: در شرایط فعلی که فضا برای فروش خودرو در بورس کالا فراهم شده من تمام خودروها را در بورس کالا می برم. اما باید دقت کنید که این مدل فروش خودرو، گستردگی فروش سامانه من را ندارد. در حال حاضر حدوداً  100 هزار نفر کد بورس کالا دارند که در این بخش باید با سهولت در ثبت نام فضا را برای گستردگی فروش در بورس کالا فراهم کرد.

مدیرعامل سایپا در خصوص مزایای فروش خودرو در بورس کالا برای خودروسازان، گفت: بالای 90 درصد تولیدات ما جاری و از محل پیش فروش فروخته می شوند اما 10 درصد تولیدات به صورت طرح فروش فوری فروخته می شوند که در شرایط فعلی آنها را در بورس کالا عرضه می کنیم. در مورد مزایای فروش خودرو در بورس کالا باید بگویم نخست با افزایش قیمت کارخانه مبلغی گیر خودروساز و  یک مبلغی هم گیر مشتری اصلی می آید چون دلال حذف شده است. این موضوع کمک بزرگی به خودروساز است. 

زیرساخت سیستمی فروش خودرو در بورس کالا نیست

تیموری گفت: بله فقط فروش های فوری در بورس کالا انجام می شود چون زیرساخت سیستمی در بورس کالا نیست و به نوعی با حالت کشف قیمت فروش ها انجام می شود. تولید روزانه ما 2 هزاردستگاه است و فروش ها در بورس کالا معادل یک روز تولید ما است. به اعتقاد ما سازوکار برای فروش 600 هزار خودرو در بورس کالا نیست.

اگر سازوکار بورس کالا برای افزایش عرضه خودرو فراهم نیست پیشنهاد شما برای فروش خودرو چیست؟ 

دولت باید در خودروهای سواری اقتصاد باز را اجرا کند

مدیرعامل سایپا گفت: پیشنهادی که می دهم هم به نفع جامعه هست هم به نفع تولید و هم به نفع مشتری است. واقعیتش این است دولت باید روی خودروهای سواری اقتصاد باز را اجرا کند و حاصل سود این موضوع باید اجبار خودروساز به افزایش تولید خودروهای تجاری باشد. در هیچ کجای دنیا روی خودروهای شخصی دولت ها کاری ندارند. امروز به من می گویند در خودروهای سواری تو حق نداری قیمت ها را تغییر بدهی اما در خودروهای تجاری دست من برای فروش باز است. این در حالی است که باید برعکس باشد. خودروی تجاری یعنی ایجاد اشتغال در سطح شهر یعنی برداشتن 68 هزار خودروی فرسوده از سطح شهر.

وی افزود: اگر می خواهیم زیرساخت حمل و نقل عمومی را درست کنیم من خودروساز حاضرم در این مسیر هزینه کنم زیرا در نهایت جامعه و اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت. وقتی من یک کشنده با قیمت مناسب بفروشم هزینه حمل و نقل ارزان تر می شود.  اما خودروی سواری چه سودی در حمل و نقل عمومی دارد؟ هیچ ،  اتفاقاً برعکس به محیط زیست ضربه هم می زند. این معادله را دولت باید برعکس کند به من فشار بیاورد اتوبوس برقی با قیمت مصوب تولید کنم تا شهری پاک داشته باشیم. 

مدیرعامل سایپا افزود: قبلا با پس انداز مردم می توانستند سرمایه گذاری خوبی داشته باشند اما امروز خودرو به جای کالای مصرفی تبدیل به سرمایه ای شده و مردم به نوعی در تلاش هستند با خرید خودرو ارزش پول خود را حفظ کرده و سود کسب کنند. 

انتهای پیام/  

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
 • ناشناس ارسالی در

  با این چیزهایی که گفتید تنها راه اینه پراید بی کیفیتو حدود یک تا دو ملیارد کنید تا ضرر نکنید
  خیالتون راحت همه میخرن

  • توحید ارسالی در

   بنظر ۹۶ درصد مردم خودرو سازان ایرانی باید خودروهای خود را یا تعطیل کنن یا طراح و نخبگانی که هر ساله به خارج جذب میشن روی کار بیارن تا خیانت به ملت نکنن اون ۴ درصدی هم که ماندن از جیب و جون مردم مایه نذارن همون آقایانی که نمیتونن ثبات بازار رو دست بگیرن بهترین کار اینه بشینن خونه نه اینکه توی هر دولت جابجا بشن.محکم میز رو نچسبن اگر واقعا به حقوق مردم احترام قاعلا

  • علی اکبر ارسالی در

   خوب با این مقاله باز همان داستان همیشگی باز همان سناریو که قبل از مطرح کردن قیمت خودرو بازار گران می‌شود بعد خودرو سازان زیان میکنند بعد هم قیمت گذاری جدید
   بیاید یکبار برای همیشه همه چیز رو 100هزار برابر کنید خیال خودتون و مردم رو راحت کنید . اینطوری هم شما به آرامش میرسید هم تب بازار میوفته وهم اقتصاد به ثبات میرسه

  • ناشناس ارسالی در

   به جیب دولت و. نریزید درست میشه مگه کشورهای دیگه چکار میکنند مگه قبل از انقلاب سواری تولید نمی کردند چرا همیشه میخواهید نوبرش را بیاورید والا مردم. دیگه توان ندارند چرا فکر میکنید که از مردم بیشتر می فهمید بسه دیگه جمش کنید

  • مهدی ارسالی در

   یک زمانی ارزان می‌شود که پول ما ارزش پیدا کند

  • مهدی ارسالی در

   با سلام علت اصلی گران شدن خودرو چند دلیل دارد یک کسری بودجه از جیب مردم دو مافیا بازی خودرو سازان که نمی‌خواهند خودرو بیرون دهند به صورت قطره چکانی خودرو بیرون میدهند تا بتوانند سود هنگفتی را به جیب بزنند فاکتور شرکت ۱۵۰ تومان است اما بیرون قیمت ۵۵۰ تومان است و بازی قرعه کشی و بورس یک نوع مافیا هست که از سود خودرو مردم میلیارد ها دلار به جیب بزنند جالب اینجاست دزدی داخل شرکت نمیتوانند بکنند میگویند شرکت ذرر میدهد شما قرعه کشی وبورس را جمع کنید نه شرکت ذرر میدهد نه جیب مردم را زده اید

  • ناشناس ارسالی در

   به نظر من قیمت خودرو نسبت به سایر مایحتاج زندگی خیلی ارزونه...هنوز قیمتها به اوج خود نرسیده

  • بیژن ارسالی در

   فقط لعنت لعنت لعنت

 • خیرخواه ارسالی در

  جوابش ساده است.بساطتون رو جمع کنید و راه واردات خودرو رو باز کنید تا مردم از خودروهای نصف قیمت فعلی و امکانات بهتر بهره من بشن

  • رضا ارسالی در

   جوابش خیلی سادس ، مثل یک کشور عادی رفتار کنید. همه چیز حل میشه.

 • رضا ارسالی در

  با سلام
  تا زمانیکه واردات خودرو با تعرفه گمرکی بالا واردکشورمیشه؛ هیچ تاثیری توی قیمت فروش تولیدات داخلی توی بازار انجام نمگیره -چون خودروی وارداتی گرون در میاد و با توجه به تورم قیمت اونا هم بالاتر میره و به دنبال اون هم فروش تولیدات داخلی توی بازار هم گرونتر میشه. پس نتیجه میگیرم که واردات خودرو که ازاد بشه تعرفه برداشته بشه توی این حالت شرکت های خصوصی توانمند وارد عرصه تولید خودرو بشن و با شرکتهای ایران خودرو و سایپا بصورت ازاد رقابت کنن تا بتوان هم تولید باکیفت داشته باشیم و هم با قیمت مناسب برای مشتری فراهم بشه. باتشکر

  • تورح ارسالی در

   هروقت در کشور واردات و تولید خودرو مثل بقیه جهان شد آنوقت معادله طرح کن. طرف معلوم معادله ملت ایرانند وطرف مجهول معادله رانت ودلال بازی خودتان.عرضه در بورس به نفع مردم هست یا شناسایی مصرف کننده واقعی .اگر قیمت تمام شده 800درصد زیاد شده شماکه خودرو را 1600درصد گران کردید .درریاضی دوبرابرشدن قیمت میشود 100درصد جناب معادله .پارس چند بود چند کردید.حالاطلبکار هم هستید .عجب

 • ناشناس ارسالی در

  جواب را نگفته کجا بفرستیم و جایزه را بگیریم

  • بشیر حسین زاده ارسالی در

   همه چیز دست خداست اول آخر خدا ست توکل به خدا کن همه چیز را بسپار بخدا عالم خدا از همه چی توانست

 • فاطمه ارسالی در

  من چون کامنت سومی هستم یک ایفون به من بدهند تا بتوانم از زندگی اردکها و ٠٠٠فیلم بگیرم
  جواب هم اینه ٠٠٠٠اول پول بعد جواب

 • فاطمه حیدری ارسالی در

  زیبایی هایی در ارتباطات عاطفی اردکها با بابام وجود دارد که نتوانستم فیلم بگیرم و یک ایفون به من هدیه بدهند
  می توانید دوچرخه های با بدنه ماشین ارزان تولید کنند تا مردم خرید روزمره شان را انجام دهند و ماشین بازی کنند
  عکسش در اینترنت موجوده یک اقای هیکلی در اروپا از ماشین کوچک درمیاد🤣
  بعدی ماشینهایی که با اسب و ٠٠٠ جلو می رن برای طبیعت
  پیشنهاد سوم یه کم ماشین جاده خاکی رو بیارین تا روستاییا هی اسفالت اسفالت نگن و خاک تخریب نشه
  بقیه بعد گرفتن جایزه

 • ناشناس ارسالی در

  اگر شما ودیگر دست در کاران باور کنند که کفن جیب ندارد همهچی درست میشه

 • خودم ارسالی در

  چرا انقدر اصراربه تولیدکالاهای بی کیفیت داریدهروقت جواب این سوال دادید پاسخ خودرا دریافت میکنید

 • کارگر ارسالی در

  شما جواب ثبت نام کوییک که چرا ۲۰ روز پیش مردم رو سر کار گذاشتی بده بعد ما هم جواب تو رو میدیم، البته من یه جواب بهت میدم که ذهنت درگیر نباشه. میخوای ماشین رو گرون کنی گرون کن دیگه این نیازی نیست به مردم بفهمونی میخوای چکار کنی

 • ایران من ارسالی در

  واسه ما معادله و مسئله طرح نکن
  نمیتونی دره شرکتتو تخته کن و اعلام ورشکستگی کن
  مردمو خوشحال کن

 • امید ارسالی در

  مثل سالهای قبل که فوری تحویل میدادید و همه مصرف کننده بودن دلال سودی نداشت الانم بجای عرضه تو بورس که به نفع فقط خودتونه تحویل از کارخانه بدین تا قیمتها متعادل بشه و لحظه نباشه

 • ناشناس ارسالی در

  آخه چندتن فولادمصرف میشه ؟

 • ناشناس ارسالی در

  البته اگه کیسه هاتون رو کوچیکتر انتخاب کنید هم میشه

 • علی ارسالی در

  با توجه به شرایط تولید خود و در کشور و شرایط تحریمی
  ماباید اول با کشوری که خودرویی تولید می‌کند مثل چین وارد کفتگو شویم و از صفر تا صد تولید و استفاده آن و مستقیم به مصرف کننده را بسنجیم
  دوما خودروی تولید شده وقتی ۸۰ درصد آن به نهاده تولید باز می‌گردد باید ببینیم چندین شرکت در ابن بازده سهام هستند
  که آیا این بازده استفاده به ضرر تولید هیت یا به ضرر مصرف کننده .که باید یا سهامداران بازده را کم کنیم یا سهم کمتری بگیرند و یا اگر افزایش قیمتی باشد خود کارخانه بدون واسطه و مستقیم خود دولت راحت می‌توان خودروی تولید شده را با استفاده منصفانه و خیلی عالی و با کیفیت خوب به دیت مشتری رساند و خود مردم بدون دلیل بازی وارد معامله شوند که استقبال خیلی خوبی هم دارد صد رصد

 • محمد ارسالی در

  ۲۰درصد سود میکنید دیگه خوبه دیگه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام.
  جناب آقای مهندس تیموری مدیریت محترم عامل سایپا.
  ضرر کارخونه تونا از شرکت‌های زیر گروه جویا شوید.
  بعنوان مثال شرکت صندلی سازی شما یک سالن تولید داره و یک سالن فوم. که مواد اولیه این شرکت را از جمله مواد فوم و ورق را خود سایپا تهیه میکنه. این تولید با یک رئیس و چند سرپرست اداره میشه درصورتیکه چندین مدیر و چندین هیات مدیره و معاونت و روسای زیاد و حدود ۱۴۰۰ پرسنل دارد.که ۷۰۰ نفر ستادی میباشد. این یک نمونه.

 • ناشناس ارسالی در

  در کل بگم ریخت و پاش در زیرگروه‌های شما بیش از اندازه است.

 • یوسف محمدامینی سنگان ارسالی در

  جواب اینه همون 80 درصد که به ما میفروشید که معامله میکنید منوطها الانم که 800 درصد افزایش شده درسته واسه شما که فرق که نمیکنه چون الان دقیقا همن خودروی فرسوده ازمون تحویل میگرید
  از 800 درصد 700 درصد به شما بر میگرده

 • ناشناس ارسالی در

  اگه خودروهای وارداتی با تعرفه پایین وارد کنند کسی آشغال های شما نمیخره

 • ناشناس ارسالی در

  قیمت خودرو ۱۰۰۰درصد افزایش باید داشته باشد تا قیمت جوابگو باشد

 • رضا ارسالی در

  از مردم ایران سواری بگیرید لایق همین خودرو ها هستن

 • ناشناس ارسالی در

  خودرو تولید نمی کنند یا احتکار می کنند قیمت بالا می برند بعد میگن بازار تقاضا زیاده راست میگی تولیدو ببر بالا .واردات را زبا کن بعد نظر بده.

 • ناشناس ارسالی در

  دارین مردم را چپو میکنید چرت وپرت هم میگین کدوم کیفیت؟ کدوم ایمنی؟ کیفیت یه فرغون بنایی بیشتر از تولید خودرو شما میباشد من ماشین صفر کیلومتر سایپا داشتم کیلومتر 1000 موتورش پیاده کردن ایربک در حالت عادی عمل کرده و پمپ بنزین از کار افتاده هرجا هم شکایت کردم هیچ نتیجه بخش نبوده
  بابا بساطتو ن جمع کنید با این تولیدات اشغالتون ا مدیر سایپا نمیخواد جایزه بدی مدیریت شایسته داشته باش تا گاری تحویل مردم ندهید

 • فرشید قلندری پامزاری ارسالی در

  جواب: قیمت باید افزایش ۱۰۰۰درصدی داشته باشد تا قیمت جوابگو باشد

 • جواد ارسالی در

  راه حل واردات خودرو واز انحصاری در آمدن تولید خودرو توسط سایپا و ایران خودرو و دوم اینکه مشارکتی با کشورهای سازنده خودرو کار کنید وهم تولید بالا رود و هم کیفیت جوابگوی هزینه ها خواهد شد

 • حیدر ارسالی در

  به نظرم شماها به جای خودرو آفتابه بسازید.

 • جلیل آقازازده ارسالی در

  پرایدشده 250ملیون ارزش داره سوارش شی یه خر بگیری از اون بهتره

 • امیر ارسالی در

  من پول نقد هم که به سایپا دادم نتونستم ماشینم بگیرم،

 • ماریا ارسالی در

  اول کیفیت موتور وگیربکس رو تاحدودی بالابر
  دوم بدنه وداخل خودرو رو امروزی وتاحدودی محکم وزیبا بساز
  سوم قیمت رو با بازار۱۰ درصد فرق بزن ببین مردم سر وپا نمیشکنن واز دل بهش پول میدن
  مگه کشورهای دیگه چه چیز اضافه میزنن فقط اپشنهای امروزی نصب کنید براش وام از بانک بگیرید وقسطی ونقدی به مردم بدین
  نمایشگاه دار از شما می‌خره روش میزاره پس چرا کارگر کارخانه نگیره بدین به دلال چند برابرش بگیره
  معقول قیمت بزنین کیفیت داشته باشه میشه پژو پارس دنا هایما شایدم بالاتر ازآن

 • محمد ارسالی در

  سلام خودرو ها را ببرای هر کد ملی در قالب یک طرح مالی به صورت مبلغ پیش پرداخت و اقساط 15 ساله بدید با بهره بانکی 18درصد و کارمزد سالانه

 • ناشناس ارسالی در

  جوابش اینه که به یه بنده خدایی میگن 2×2 میگه 4 درست میگه 4تا دونه گردو بهش میدن!!! دوباره ازش میپرسن میگن 4×4 میگه یه گونی فک کرده دوباره میخان بهش گردو بدن😂😂 حکایت خیلیاس...

 • ناشناس ارسالی در

  تو ایران هیچ معادله ای قابل حل نیست چون همه دروغ میگن

 • Chabok ارسالی در

  عجب کمپوت اعتماد به نفسی است مدیر سایپا ...
  باریکلا
  امسال شاهین برگشت نخورد چون قیمت ها و ...

 • ناشناس ارسالی در

  جواب اینه که تو هم مدیر خوبی نیستی ومی خوای با این حرفها وسوالها ماشین رو چند برابر کنی وبرای دولت کسب در آمد کنی با خودروی بی کیفیت واشغال

 • ناشناس ارسالی در

  جواب اینه که دوخودروساز درشو ببندن بیشتر ازاین به شعورمردن توهین نکنیدبه جاش توزمینهای دوشرکت سیفیجات بکاریدصادرکنیدکارگرها هم بیکار نباشن برای شما خیلی راحته که ماشین به مصرف کننده واقعی برسونید با یه استعلام کوچیک متوجه میشوید کدوم خانواده ماشین ندارن بهشون یه ماشین به قیمت شرکت بدید بورس کالا کی هست مردومن نه خودتونید با این طرفن دارید قیمتارد بالا میبرید بد میگید کشف قیمت کردیم واقعا ضرره ببندید چرا خون مردمو تو شیشه میکنید:

 • ناشناس ارسالی در

  موقعی که ارزون بود هم همین بساط بود وقتی قرعه‌کشی راه انداختین معلوم بود داستان چیه

 • مصطفی ارسالی در

  بیشتراز این به شعورمردم توهین نکنید اگه ظرره ببندید سود داره که نمیبندید واقعا راست میگید یه استعلام بگیریدخیلی راحته خانواده ای که ماشین نداره بهش به قیمت کارخانه ماشین بدید چرا ماشین باید بشه دغدغه مردم چرا خانواده ای هم سال من ماشین ندارن شده یه آرزو بعضیا هم ده تا ده تا دارن واقعا چرا آقای مدیر شما جواب منو بدید خیلی دوست دارم بیام با دو مدیر عامل خودروساز محترم صحبت کنم ۲تا سوال بپرسم جواب بدن

 • سیاوش ارسالی در

  حق این نهاد و اون نهاد را از خودرو کم کنید ... شما الا روزی دوهزارتا خودرو تولید میکنید در روایتی ماه کاری ۵۲ هزار دستگاه که یک راست میره تو پارکینگ دلالان ساختار لیزینگ خود نماینداگان و خورو سازان اماده کنن و خودرو خود شرکت تولید کننده به مشتری برسونه نه دلال

 • ایرانی بیخودرو ارسالی در

  به نظر من به هر ایرانی که شماره ملی داره و گواهی نامه یه ماشین تعلق بگیره به قیمت کارخانه هم انصاف میشه هم مردم همه خودرو دار میشن

 • عاطفه ارسالی در

  باباجمع کنیدهرروزیه دلیل میاریدکه گرون کنیداگه انقدضررمیکنیدچرانمیذاریدواردات بشه ماراضی به اینهمه ضررشمانیستیم

 • علی ارسالی در

  اگر جلوی بخور بخور کم بشه همچی درس میشه من خودم یکی از کارگرهای کارخانه ای هستم که وابسته به سایپا هستش و خود سایپا ورق و لوله میده که شرکت واسش اگزوز بزنه بدبختی ما اینه که جیب‌های شلوارها خیلی گشاد دوخته میشه تو تولیدیها

 • محمد ارسالی در

  این معادله حل شده اس. وقتی همین مدیران هر دو خورد سازی ماشینای خارجی سوار میشن و داخلی سوار نمیشن...

 • مهرداد ارسالی در

  اگرصورتهای مالی واقعی شرکت سایپابه همراه یادداشتها ی همراه آن ومفاصاحساب مالیاتی شرکت روبه من دادن، اون موقع دزدیهاوسواستفاده های شرکت تشخیص داده میشه وتنهامسئله ای برای حل کردن باقی میمونه تیرباران کردن تمام متخلفین درشرکت سایپاوامثالهم هست... به امیدروزی که قوه قضائیه ودادستان مدعی العموم حق این مردم روازحلقوم کثیف این دزدها دربیاره...الهی به امیدتووخون شهدای مظلوم این مملکت🔥🔥🔥

 • ناصر ارسالی در

  راه حلش اینه که صادرات خودرو داشته باشید تا به سود برسید ولی با وجود خودروهای بی کیفیتی که شما میسازید توانایی رقابت با خودروسازان برند دنیا ندارید ولی امروزه عصر تجهیزات و ادواته کشاورزیه شما باید ایرانخودرو و سایپارو جمع ونید و از مهندسان و نخبه هایی که در زمینه تجهیزات کشاورزی مهارت دارند رو استخدام کنید .تجهیزات کشاورزی در دنیا همیشه خواهان دارد و بازار خرید و فروش خوب
  اون موقع شما به سود دهی میرسید هر دو خودرو ساز ایرانخودرو و سایپا بالای ۳۰ هزار نیرو دارد که ۳۰ درصد در خط تولید هستند و ۷۰ درصد دیگه به نوعی کار اداری انجام میدهن که اصلا نیازی به اینهمه نیروی اداری ندارید ۹۰ درصد نیروهای اداری گماشته های بالایی و فک و فامیل رییس روسای بالا هستند که بیشترین هزینه های شرکت به جیب اونا واریز میشود
  و هزینه های جانبی که به قیمت خودرو اضافه میشود خودرو ساز سودی نمیبرد .
  با تولید این خودروهای بی کیفیت ۱۰۰۰سال دیگه هم به سود دهی نمیرسید

  • ناشناس ارسالی در

   همه کارخونه ها همینن کارگران تولید 30درصد کارمندان اداری که با پارتی اومدن 70درصد اونوقت میگن چرا تولید نمی صرفه آخه بی انصاف چه جوری بصرفه.با این فرمون جلو بریم انشاالله هزار سال بعد میصرفه شاید بزنن نفت دربیاد

 • علی ارسالی در

  نان را به نانوا بدهید

 • جعفر ارسالی در

  مدیر محترم شرکت سایپا با ارزش افزوده ۸۰۰ درصد بر تولید لوازم ماشین نمیشه خودرو رو ۸۰۰ درصد گرون تر تو بازار افسار گسیخته فروخت پس لازمه کار تولبد بیستر و با کیفیت روز و استاندارد جهانی و اپشن های بروز باعث خرید بهتر و جذب بیشتر مشتری میشه هر چی ماشین بیشتری تولید بشه فروش بیشتر میشه البته با قیمت مناسب و جیبمردم اینطورنباشه به دلار محاسبه بشه و به ریال مردم درامد داشته باشن بهترین کار تولید روزانه رو ببرین بالا و قیمت رو در حالت ثبات نگه دارین اینطوری با فروش بیشتر و قیمت کمتر مشتری بیشتر و درامد زایی بیشتر برای شرکت فراهم خواهید کرد و از طرف دیگر باید نیروی انسانی با تجربه ای که د ر اختیار داریدبروز کنید و از لحاظ مالی رسیدگی بشن و انگیزه بیشتری برای تولید بیشترو با کیفیت داشته باشن مدیر محترم سایپا بهترین راهکار همینه وارد رقابت با دیگرشرکتها بشین مهم فروش بیشتر و کسب درامد زایی هستش نه دپوکردن ماشین برای گرونترفروختن که امیدوارم در دستور کار جنابعالی نباشه به امید فردای روشنتر برای مردم ایران

 • سیدنادر ارسالی در

  اگرخودروبه قیمت کارخانه بخواهدبفروش برسددولت بایدخودش پیشقدم باشدوبخشی ازنهادهای تولیدرو برای خودروسازفراهم کندتا خودروسازبتونه خودرو روارزانتر بفروش برسونه وضرری نبینه.همه چیزبرمیگرده به همت دولت

 • ناشناس ارسالی در

  شما با کدام استاندار،ایمنی، کیفیت خودرو جهان مقایسه میکنید مگه قیمت فلز چنده؟

 • ناشناس ارسالی در

  جوابش رو از مسئولین بی کفایت بپرسید

 • علی ارسالی در

  خوب بلدین فیلم بازی کنین هم کارگردان هم بازیگران خوبی دارین
  دمتون گرم

 • رضاصابرینیا ارسالی در

  مقصر نه شرکت سایپا هست نه مسولین شرکت مسؤل مربوطه اقتصاد نابسامان کشور هست و باید زیر بنای درست شود با این وضعیت الان هم روز خوب بازار هست باید منتظر خیلی بدتر باشیم و هیچ راهی جزء ارتباط با دنیا ندارد

 • وحید ارسالی در

  مردم مجبورندبه خاطر اینکه پولشون ازارزش نیفته ماشینهای بونجول شماروخریداری کنن

 • ناصر ارسالی در

  خودتان زوتر فاتحه شرکت سایپا وایران خودرو راخواندید
  مانیز فاتحه میخوانیم
  ومکروومکرالله والله خیر الماکرین
  بااین استدلال گرانی فولاد شما هم گران کنید
  پس این همه ماشین که درزمان ارزانی فولاد تولید کردید وانبار کردیدونفروختید ........

 • سیدامیرحسین دریجانی ارسالی در

  سلام آقای مدیر عامل این ها که میفرمایید همه جواب سر بالا به مردم هست اگر راست میگید مثل سایر کشورهای دنیا حق انتخاب به مردم بدهید که شخصا بتوانند ماشین مورد نظرشان را وارد کنند آنوقت خواهید دید که شاهین نتان را ۲۰ میلیون هم کسی نمیخرد خدا رحم کند به این ملت نجیب که شما دست راه گلویشان گذاشتید و آنرا بحساب کشورهای بیگانه میذارید خودمان یکجا میگیم آنها توان مقابله با ما را ندارند ودر جایی دیگر میگیم مشکلات کشور از از بیرون است خدا به ما رحم کند

 • سلیمان پیش قدم ارسالی در

  سلام وعرض ادب
  بورس کالا فروختن افتخاری ندارد معلومه که در بورس به قیمت بازار می‌فروشید و باعث شدید خودرو گران شود و آبروی دولت و خودتان را بردید با این گرانی اگه واقعا دوستدار مردم هستید با همین قیمت کارخانه تعداد فروشتان را زیاد کنید تا همه افراد دارای شرایط وقشر ضعیف صاحب خودرو شوند ....

  • ناشناس ارسالی در

   ۲۰۰۰ دلار بهترین ماشین رو سوار بشی در خارج متاسفم ک در ایران دنیا امدم

 • حسن ارسالی در

  سلام تورا خدا انقدر مردم اذیت نکنید ای کاش بجای این خودروسازی داخلی یک خودروساز خارجی میامد قیمت ماشنشم بالا بود درعوض سلامتی راننده را تضمین مکردم خدای پراید یک تابوت هست نه ماشین اونم قیمت 250میلیون راستی شما قیمت ماشین و با قبر بهشت زهرا را درست حساب کردید مرسی

 • محمد ارسالی در

  من هم به مردم عزیز میگم هیچ خودرپی صفری خریداری نکنن تا شما ضرر نکنید،مردک شما تمام عواملتون رو بسبج کردین کع قیمتهارو نجومی کنن که الان بگی تو بورس میفروشم !! دلال خذف شه تمام دلالها جیره خور خودتونن،مردم نخرید

 • امینی ارسالی در

  تولیدی که توجیه نه برای تولیدکننده داره نه توجیه برای مصرف کننده یک حماقت بیش نیست
  شماتولید کننده نیستید اگه شما سر زنجیره تولیدبودید هچکدام ازاین مولفه هادر قیمت تمام شده شما اثر نمی گذاشت بماند ملت مجبورند از شماخرید کنندماشینهای شما آش خونه خاله است بخوری پاته نخوری هم پاته آدم زرنگ

 • ناشناس ارسالی در

  راه حلش اینه با فروش ماشین توبورس مزایده ودلال بازی براه انداختیدکه قیمت خودروهای بی کیفتتون رو هرروزبالاتر ببریددهکهای پایین جامعه دیگرتوان خریدخودروندارند

 • بی نام ارسالی در

  بهترین و تنها راه این است که جلوی دزدی و اختلاس گرفته شود.

 • Saeid ارسالی در

  به نظر من بهتره اصلا تولید نکنید تا ضرر هم نکنید این واسه همه خوبه

 • ناشناس ارسالی در

  جوابش اینه که در کارخانه تون را ببندید تا با نصف قیمت خودروهای بی کیفیتتون خودروهای با کیفیت وارد کنند

 • ناشناس ارسالی در

  دست خودتونه هرکاری دوست دارید میکنیدفقط ما بدبخت ها تو نون شب موندیم قبلا پراید هفتمن بود الان چقدر خدایا شکرت

 • ....... ارسالی در

  فقط بگم متاسفم. برای خودمون که به آهن پاره‌ای شما میگیم ماشین. حیف از این مردم که دارن عمرشونو برا چه کسانی هدر میدن...............

 • مسلم پایندان ارسالی در

  راه حلش رو قشر کارگر میدونه وقتی اعلام میکنند خط فقر زیر هجده میلیونه و حقوق کارگر طبق قانون کار نزدیک ب شش میلیونه .

 • ناشناس ارسالی در

  الان که شاهین یک موردم انصرافی ندارید بخاطر خباثت شما در بهم ریختن بازاره. وگرنه قسطی هم کرده بودید کسی خریدارش نبود. الان قیمت کوییک ۱۷۰ میلیونه ضربدر ۸۰۰دصد کنید با قیمت یک میلیاردو پانصد هزارتومان بفروشی خیالتون راحت شه.

 • واحد احمدی ارسالی در

  تمام موضوعاتی کە گفتی بە فرض درست ولی در این میان بی مسولیتی موهندسین شما در بالابردن کیفیت یک جا ونگاە مردم بە مرغوب بودن هر چه بیشتر ماشینهای خارجی ،ومحصول کە شما دراختیار مردم قرار میدهید بیشتر شبیه بە یک ماکت است تا یک ماشین

 • پیکان 2000 ارسالی در

  اگه راست میگید و واقعا ضرر میکنید در شرکت‌های خودروسازی رو ببندید و راه واردات و باز کنید.مردم دیگه خسته شدن از دروغهاتون می‌فهمید خسته خسته اند مردم

 • جوات ارسالی در

  از دزدی کم کنید مشکل حله.خودرو از این آشغالها بهتر خارج از کشور با همین دلار چهل تومنی ، نصف قیمت شما هست

 • علی ارسالی در

  همش حرف مفت بدذ

 • یوسف رضایی ارسالی در

  حقوق و مزایای مدیران معقول بشه، قیمت تمام شدتون نصف میشه.
  مرد باشید و حساب کنید، همین امروز اگه یه 405 رو از لوازم یدکی ها جمع کنید حدود 110 تومن با بهترین کیفیت جمع میشه، قطعا این مبلغ برای کارخونه نیست که همه چیز رو بخاطر تیراژ بالا ارزانتر میخره.
  حالا خودتون قضاوت کنید.

 • ناشناس ارسالی در

  بایددولت به مواد اولیه یارانه بدهد واگر اینکار را انجام نداد یک سوم رانیروها را تعدیل کنیدتادولت یارانه سیصد هزار تومانی آنها راچهارصدهزارتومان کندتابتوانندشکم خودوخوانوادشان راسیرکنند

 • محمد رشید آبادی ارسالی در

  سلام باید قیمت 10000 برابر بشه که بیشتر هم شده شما قسمت پراید 7ملیونی را حصاب کردین چند درصد رشت کرده که به جای شرکت مردم جیبشان چندصد درصد خالی میشه ما که نداریم خوش به حال هرکی که داره بخره تا چرخ هرشرکتی به چرخه به شرطی که منافع خلق خدا را درنظر باشه

 • ناشناس ارسالی در

  شماخودروسازنیستدروزبه روزازسروته خودرومیزنیدبعدشم به قیمت گذاف میفورشیدخودروسه ملیونی به دویست ملیون میفروشیدبعدشم میگیدمازررمیدیم برین ازکشورکره یادبگیرین خودرومیسازن بروز ابشنهابالامیبرن قیمت خوب میدن شماادعامیکنیدکه ماخودرومیسازین


 • آنیتا ارسالی در

  اینقدر که مردم وسیله ی شخصی راحت هستن به وسیله ی نقلیه ی عمومی علاقه نشون نمیدن در ثانی وسایل حمل و نقل باری یا همون تجاری برای کسب در آمد هست مثل خیلی سرمایه هایی که هزینه ی کسب درآمد میشه و متفاوت از ماشین سواری هست

 • دالا ارسالی در

  سلام.شمابه خیرمابه سلامت.
  جمعش کنیدماناراحتیم که شماداریدضررمیکنید.جمعش کنید.🤣🤣

 • غفوربیدکی ارسالی در

  جوابش اینه فروش بدین نمایندگیهاتون تا

 • محمد ارسالی در

  ماشین را کیلو بفروشید تا ضرر نکینید

 • ناشناس ارسالی در

  بی عدالتی مسولان درحق مردم و نظارت نکردن و فرمان از دست دادن پس بنابر این مشخصه ک هرکی واس خودش میزنه و فشار رو قشر مردم اس خدا ب داد مردم برسه مگر ن خود طراح ماشین سایپا و نمایده ها سوار محصولات سایپا میشن .ن چون ی تابوت بیش نیس باید ی تابوت گران بشه و رشد کنه تا از دست ایناها راحت بشن و قشر ضعیف ارزوی مرگ کنن

 • داود ارسالی در

  جناب اقاي مدير عامل
  با عرض سلام خواهشمند است دستور فرمايند جايزه اينجانب را كه شامل يك خودرو مي باشد بدهند
  جواب : بر أساس محاسبات جريان نقدي (Cash flow) در تورم صفر سود توليد ٤٠ درصد ، در تورم ١٥٪‏ صفر و بعد از ان تماما ضرر است . لذا بجاي توليد بهتر است شركت شما به تجارت يا واردات و فروش اين محصول اقدام كند.

 • احمد ارسالی در

  من این سوال را از خود شما دارم
  چطور برای صادرات قیمت پراید ۲۰ میلیونی به مردم در سال ۹۶ و۹۷ با قیمت ۳ تا ۴ میلیون به دلار آن زمان به کشورهایی چون عراق و سوریه فروخته میشد و الان نمی توند اینطور باشد برای مردم کار کنید نه خارجی ها

 • آنیتا ارسالی در

  شرکت سایپا و ایران خودرو از شرکت های بزرگ و سرمایه دار کشور هستن مگه چقدر شما به قیمت کارخانه فروش فوق العاده دارید اینم با محدودیت هایی که لحاظ میکنید آخه ی جاهایی هم با سود کمتری قانع باشید

 • رضا ارسالی در

  جواب ساده است این همه خورده فرسوده تو کشوره ذوب کنید ولی خدا پرستانه حلال واری به مردم تحویل دهید

 • بهروز ارسالی در

  در پاسخ به سوال ابتدای متن. شما مدیران بی لیاقت کارخانه را جمع کنید و واردات با گمرکی معقول آزاد شود تا تولیدی نکنید که ضرر کنید

 • رحیم برخوردارفرید ارسالی در

  1-باافزایش قیمت خودرو2-قطعات خودروهرکدام که بصرف است تولیدوبه فروشندگان بفروشندتاجلوزیان کارخانه رابگیرد3تعدادخودروهارابیشترکنندتاقیمت سرازیرشود4*پیش فروش موثراست سرمایه راجذب میکندوقدرت تصمیم گیری مدیران خودروا افزایش میدهد5-عرضه کردن خودرودربورس خوب است وسوددهی دارد

 • ناشناس ارسالی در

  پست های مدیریتی الکیو کم کنین اگه ضرر کردین والا شما از شرکت بنز و مزدا خودروسازهای درجه یک دنیا بیشتر مدیر دارین .حتی از کارگرهای خود سایپا مدیران بیشترین که با حقوق چن دو یا سه ماه میتونن از خودشون به راحتی خودرو بخرم البته اگه تولیدات خودشون بپسندند. این حرفا هم منت سر مصرف کننده
  دولت واردات با طرفه کم آزاد کنه ببینم کی آشغال داخلی میخره.

 • 12345 ارسالی در

  واردات را ازاد کنید

 • بازنشسته ارسالی در

  جناب مدیر عامل سایپا که نمیدانم مدرک خود را از کدام فنی و حرفه ای یا کاردانش گرفته اید، وقتی یکدستگاه پراید پنج میلیون تومانی شد ۱۵۰ میلیون تومان شما در خواب بودید که اعتراض کنید چرا یهویی و با انحصار ، کالای شندر غازی را با قیمت خودروی بنز آلمان به مردم همیشه در ظلم می فروشید.در کدام کشور سراغ دارید که مشتری خودرو یکسال پول واریز کند و بعد خودرو با قیمت روز و با احتساب زه دور خودرو بعنوان آپشن به او تحویل شود؟؟.بارها هنگام ثبت نا مهلت سه ماهه اعلام میکنید اما تا هشت ماه تاخیر دارید چرا خسارت تاخیر را نمیدهید؟؟چراهای بسیاری هم وجود دارد که گفتنش اظهرمن الشمس است.

 • ناشناس ارسالی در

  خب خیلی ساده است
  درب این دو قمارخانه فساد انگیز و ... ایران‌خودرو و سایپا را تخته کنید و بگذارید خودرو به اندازه کافی وارد شود تا مردم هم از خودروهای با کیفیت و ارزان قیمت برخوردار شوند

 • 12345 ارسالی در

  قرعه کشی را حذف کنید تا بازار ازدست دلال ازاد شود

 • حمید ارسالی در

  دقیقا تنها کاری که باید بکنید بجای کلاه گذاشتن سر مردم و تولید این خودروهای اشغال، واردات خودرو را ازاد کنید و درصدهای گمرکی که شاید تا چند برابر قیمت خودرو وارداتی از وارد کننده میگیرید رو نگیرید تا خودروی خوب با قیمت عالی توی بازار باشه واین جایزه رو هم بذار تو جیب خودت که ورشکست نشی. یعنی شما اندازه افغانستان بحران زده هم عقل ندارین ماشینهای وارداتی که اونها باقیمتهای عالی سوار میشن ارزوی ما ایرانیها شده. کاش دیگه به خودتون نمیگفتین دکتر. دکترا بخوره تو سرت

 • حمید ارسالی در

  ایناد خودرو و اقتصاد شما تولید نکن نا ضرر نکنی ما هم یاد میگیریم با چهار پایان گذران کنیم هوا هم آلوده نمیشه دغدغه شماها هم بر طرف میشه اصلا این خارجی ها بیشعرن که خودروهاشون ارزون در میاد یکم آموزششون بدین بد نیست

 • حسن جعفری ارسالی در

  حتماآمریکاباعث این سوالِ

 • ناشناس ارسالی در

  خجالت نمیکشید که میگی ما خودرو میسازیممگه حلب جاروغن گیلو چنده

 • ناشناس ارسالی در

  بهترین راه حل اینست که مشتری خودروی خودرا مستقیم از درب کارخانه به قیمت تمام شده با کلیه فرایندمحاسباتی فولاد و پتروشیمی و ارزی وگمرکی و مالیاتی خریداری نماید به شرط اینکه هرکدملی با داشتن سن قانونی ازهرمحصولی یا هرنوع ماشینی فقط یک خودرو بتواند بخرد نه بیشتر که ثبت آن باید مثل سازمان ثبت احوال باشد وعمرهر ماشین مصرفی مانند سایر کشورهای غربی ۵الی نهایتا۱۰سال مفید بیشتر نباشد اینطوری هم آلودگی هوانداریم و سلامت مردم جامعه به خطر
  نمی افتدوازطرفی پس از گذشت ۵سال یا نهایتا ۱۰سال باطرح تعویض ماشین فرسوده به کارخانه و جایگزین کردن ماشین صفرجدید هم خودروسازان رقابت می کنند برای تولید کیفیت بالا هم مشتری به فکرتعویض خودروی خود می باشد وهم چرخه اقتصاد می چرخد

 • علیرضاجعفراوغلی. ارسالی در

  به‌نام‌تولید.به‌کام‌رانتخواران.تولیدخودروکه‌۴۳ساله‌درکشورمثل‌بچه‌کوچک‌دستشوگرفتین.وازهمه‌جای‌گشورزدیدودادیدبه‌‌رانتخواران.تعطیل‌کنیدواندک‌کارگرانش‌رابیمه‌بیکاری‌دهیدوخیال‌همه‌راراحت‌کنید.تاصنعت‌خودروسازی‌درکشورپابگیردوبخش‌‌خصوصی‌واردگودشودومثل‌همه‌جای‌دنیارقابت‌درتولیدومونتاژباکیفیت‌وارزان‌درکشورشروع‌شود.ونهادهای‌دولتی‌ونمایندگان‌مجلس‌دستشان‌ازرانتهای‌خودروکوتاه‌شود.مثل‌میرسلیمهاوشمخانیهاوووو.....

 • مرتضی ارسالی در

  باسلام به نظرمن شمابااین کارکه خودرورا بردین توی بورس فوروش بالاتری دارین تا این که مستقیما عرضه کنین بخاطر فروش بالاضررکمتری وسودبالایی رودارین

 • احد ارسالی در

  تولید نکنید
  کلاه نزارید
  دروغ نگید
  بزارید ما خرمون و سوار بشیم

 • علی ستوده ارسالی در

  جوابش ساده هست.... چطوری پراید رو به بابای عراقی میدی 5 میلیون و به مردم خودت میدی 220 میلیون... خب ما تفاوت بابای عراقی رو از مردمت داری میگیری،راست میگی و ادعات میشه مثل مرد بیا جواب اینو بده هاجی... خواهشا هم چشم بسته غیب نگو، یه دفعه دیدی چشم خوردی هاجی...

 • محمد ارسالی در

  آقای محترم شما اگه یه نگاه به کشور های دیگه ای که خودرو تولید میکنند بندازید به راحتی متوجه میشوید که مشکل کجاست؟ قبمت ماشین با کیفیت چندین برابر، خیلی هاشون نزدیک به قیمت شما حتی پایین تر است .دوم، همه این موضوع رو میدانیم که نیروی کار در ایران ارزان تر است مواد اولیه خیلی از این در ایران است اون وقت قیمت شما چند برابر است !!بنظرتون مشکل از کجا میتواند باشد؟
  بعدش هم همه ی مردم این رو میدانند که ماشین هایی که میخواهید شماها به عنوان واردات وارد ایران کنید احتمال فراوان باعث افزایش قیمت خودرو میشود چون همه چیز دست خودتان است و دوباره دلال بازی ها را برای افزایش شروع میکنیدچون آنقدری که باید وارد نمیکنید.در کل می خواهم بپرسم تفاوت تیبا 2با کوییک بیش از یک چراغ نبود اما یکی استاندارد شد چون قیمتش خوب بود اون یکی چرا نشد؟

 • حسن خدامان ارسالی در

  بهترین راه این که دو فورقون ساز سایپا و ایران خودرو و بورس دلالی خودرو تعطیل بشن و مدیران نالایقشون محاکمه بشن و بعد با قیمت خیلی ارزون تر خودرو با کیفیت جهانی از خارج وارد شود...

 • Ali ارسالی در

  بسه دیگه خسته شدن مردم . همین 20روژ پیش مردم سرکار گذاشتین کوییک گذاشتین مثلا فروش فوری که سرکاری بود .کلا هیچی سرجای خودش نیست هر کس به طریقی میچاپه

 • ناشناس ارسالی در

  خداییش مسأله گفتنش هم مثل ماشین ساختنشون بی سرو ته و ناقص و بی معناست اول اینکه معنی و منظورش از نهاده های تولید چیه ؟؟!!دوم اینکه در کنار این معادله میزان ارزهای دولتی و تسهیلات و شرایط و نوع و میزان چیزهایی مثل ورقه های آهن و فولاد داخلی رو که از کارخانجات و صنایع نیمه دولتی شرایط و امکانات و راههایی رو که وزارتخانه ها میزان و نحوه در یافت نهاده های انرژی دولتی در اختیارتان قرار میدن رو هم زحمت بکشید بگین تا حد اقل یه خورده معادله معقولتر باشه !!! شرکتهای ماکارونی سازی با آرد دولتی و سوبسید دار و نیروی کار ارزان و نهاده های انرژی سوبسید دار ماکارونی تولید میکردن و یکسوم نرخ جهانی میفروختن و ادعای رقابتی بودن کالاهاشون رو هم داشتن این عمو هم حرفاش از همین دست حرفاست

 • اشترانکوه ارسالی در

  کیفیت بهتر شده وام به مردم دهید تا خودرو بخرند واردات در حد همون صدتا صدتا باشه فرمون دست خودتونه فقط همینو مستقیم بریدبا سرعت بیشتر که کردوخاک باشه کسی پشت سر نگاه نکنه فقط جایزه یادتون نرده لااقل فرسوده هم قبوله

 • ناشناس ارسالی در

  اگه مجدد خودرو سازی و سایر صنایع مثل فولاد و ...دولتی بشه و دست خون آشامهای سهامدار که فقط به فکر جیبشون هستند کوتاه بشه و کارگر و تولید کنند در ازای تامین مواد اولیه توسط دولت تنها تولید کنند و حقوق بگیرند خیلی از شرکتهای سوری و دستهای پنهان قلع و قم میشه و خودرو سازی صنعتی سودآور و در حد وسع مردم میشه

 • حسین محمدی ارسالی در

  سلام به نظر من اگه سایپا خودروهای که به ونزوئلا و.... مفت نده ضرر نمیکنه وبعد مجبور نمیشن رو هر ماشین ۲۰۰میلیون بزنن وتو پاچه مردم ایران بکنن...

 • اذراحمدی دارانی ارسالی در

  سلام اگر یک خودرو حتی فرسوده بمن بدهید صواب دنیا واخرت است ماروزگاری خودروداشتیم حال شما که توان دارید شکرتنه بگذارید ویک خودرو که بتواند راه برود بمن بدهید اذراحمدی دارامی

 • حسین ارسالی در

  جواب سوال رو بچه نوزاد هم میدونه ولی تعجبم اینه شما بعد از ۲۵ سال بقول خودت کار در تولید نمیفهمی ؟
  بیداری اما مردم رو خواب فرض کردید

 • رهام ارسالی در

  ای کاشک اون خودرو‌ساز پراید خودشم ازش استفاده میکرد نه ماشین خارجی چون جونش خیلی عزیزه

 • امیر حسین ارسالی در

  با سلام به یاد لطیفه ای افتادم که رفته زیارت خراسان دخل بسته اون جایزه بانکی نسبیش‌بشه بعد اسرارزیاد آقا اومد خوابش گفته عزیزم اول برو حساب بانکی باز کن ،جناب مدیر محترم تنها راحل سوال شما یک اقتصاد دان فهیم وکاربلده که می‌تونه بادرایت‌ازاین مرحله سودببره‌که مشتری هم رضایت کافی بر خوردارباشه
  من فکر کنم از همه سوادم کمه ولی نظردادم
  انشالله مورد پسند مدیر محترم قراربگیرد شاید ماهم ازشرکت یک ماشین برنده بشیم امین بارربالعالمین 🙏

 • مصطفی فرخوند ارسالی در

  سلام آقای مدیرعامل جایزه نمی خواهید بدهید الحمدالله که به همه اورکانها وسازمانها وصل هستید ی استعلام از بنده حقیر وامثالهم بکیرید که نه تا حال ماشین از دو شرکت گرفتم و نه پلاک فعال دارم ونه ماشین دارم وی خانواده شش نفری هستم که آرزو ی ماشین داریم وده سال هم گواهینامه دارم ولی فاقد ماشینم
  وی ماشینی هم به ما بدهید وپولش هم می دهیم جایزه هم پیش کس حضرتعالی
  ممنون از عدالت شما

 • بازنشسته بدون مسکن ارسالی در

  جناب مهندس اول بفرمایید کجای دنیا یک شرکت خودروسازی بیش از ۱۰نمونه مختلف خودرو می سازه. دوم هم اینکه شما بیایید روی ساخت دونمونه خودرو سرمایه گذاری کنید می بینید که هم کیفیت ،هم تولید و هم فروش خودرو بالا میره و همه این مشکلات هم حل میشه.هرچند میدونم کسی نگاه به این نظرات نمیکنه ولی تکلیفم رو انجام دادم.

 • حسن‌ ارسالی در

  سلام‌بهترازمواد‌اولیه‌‌کمتری‌استفاده‌بشه‌

 • علی ارسالی در

  همانطورکه توکشورهای عربی التماسشون می کنید بیان خودروهای شمارو بخرن به همون قیمت به خود ماملت بفروشید.البته عربها هم خویشانتون هستندماهاکه ایرانی هستیم

 • احمد ارسالی در

  دیگه حتی نمی تونیم ماشین بخریم،تواین گرانیها ،فقط دعاکنیم مریض نشیم خداراشکرسلامتی به ماداده،وبتونیم شکم سیرکنیم بگیم الهی شکر،این نان راهم ازمانگیر

 • ناشناس ارسالی در

  سلا‌م‌معما‌ی‌سختیه‌اما‌پایان‌شب‌سیه‌سپید‌است

 • علی ارسالی در

  راه حل ساده است عرضه را متعادل کنید و تقاضا در بورس کالا باشد بعدم جلوی اسراف و خرج کردنهای بیمورد بگیرید بورس کالا اگر بصورت بین الملی باشد مشکلات حل میشود

 • دانا ارسالی در

  سلام این خیلی ساده است ثبت را به نمایندگیهای سرار کشور بدهید و قسطی بزارید برای فروش یا فروش نقدی در نمایندگیها آن موقعه بدانید کسی خریدار هست خیر اکثرا مافیا هستن دارن میخرن که گران بشه یا فروش حواله همان کد ملی من خودم سه سال همراه خانمم ثبت نام کردیم تا حالا هم موفق نشدیم خودرو هم برای خودمان هست نه فروش حواله

 • م ارسالی در

  واقعا نمیدونی جواب را
  اگه نمیدونی ابلهی
  اگه میدونی وسوال میکنی بازم خودتی
  ملت ایران فقط میتونن شعار بدن
  یه مدیر ژاپنی تمام مشکلات ما را حل میکنه
  خواهشا برید کنار تا یه انسان واقعی بیاد سر جاتون فقط انسان باشه نه ادای انسان بودن داشته باشه

 • بشیر حسین زاده ارسالی در

  همه چیز دست خداست اول آخر خدا ست توکل به خدا کن همه چیز را بسپار بخدا عالم اگه خدا بخواهد شما هم برایم جایزه می فرستی تا من هم از رانندگی دیگران خلاص می شوم باز هم به امید خدا

 • ehsan ارسالی در

  آقا چه اصراریه وقتی داری ضرر میدی باز چرا تولید میکنی!!!!!

 • راستگو ارسالی در

  سلام وقتی یه خودرو 11700 دلار ارز میبره پس این همه ادعا که میگفتید داخلی سازی شده همه دروغ بوده اما بعد با همین 11700 دلار العان میشه یک خودرو با کیفیت خیلی بالا تر از خودرو شما وارد کرد در صورتی که دولت تعرفه خودرو را زیر 5درصد ببنده پس دیگه این همه صغری وکبری چیدن نداره شما مدیر عامل هم بشوید مسعول واردات و کارمندان سایپا هم بشوند مسعول پخش خودرو وارداتی به این طریق هم شما بیکار نیستید هم کارمندان شما البته در این شغل واردات خودرو دیگه دست تو جیب ملت نکنید و به کم قانع باشید این جوری همه مشکلات خودرو سازها حل میشه دیگه دولت هم مشکل بیکاری کارمندان خودرو سار ندارد و ملت هم یک خودرو با کیفیت به دستش میرسه حال کردید به این میگن یه فکر درست

 • ناشناس ارسالی در

  سلام و خسته نباشید خدمت مدیر عامل محترم سایپا
  تورا خدا ب داد ماها برسید ک با دوتا بچه کوچیک هنوز ی ماشین سواری نداریم. چهل بارم من و شوهرم ثبت‌نام کردیم ولی اسممون درنیومده . تاریخ تولد بچه هامون هم قبل از آبان 1400هست و شامل طرح جوانی جمعیت نمی‌شیم.تورا خدا استعلام بگیرید اونایی ک دوتا فرزند دارند ماشین با قیمت کارخانه بدید.تاریخ چیه گذاشتن.ما بخداسختمونه.

 • امیر ارسالی در

  سلام 3 سال پیش پراید 37 میلیون بود الان 250 میلیون بنظرم 700 الی 800 درصدی رشد قیمت داشته بعدشم طوری میگن 3 سال پیش انگار تواین 3 ساله قیمت خودرو ثابت بوده آقای مسؤل نمیگی همین پراید هم از آرزو گذشته شده رویا

 • استاد بنگاه داران املاک ارسالی در

  مدیر عامل سایپا آقای انشتین من جواب سوالت را میدم اما مرد باش جایزه من را بده. واما جواب.....
  80درصد متریال شما شده800درصد حالا چیکار کنیم ضرر نکنی .شما ماشین را بگذار تو بورس بعد حلش بده به خلق الله و مردم هم حلش بدی حوول برشون میداره میخورنش تا دسته موتور ماشین.

 • بشیر حسین زاده ارسالی در

  دیدگاه من چه فایده دارد ما باید جا یی ایست کنیم که دید گاه خدا برایمان باشد تا نظر خوبی ببخش کار خوب است خدا درست کند؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  من دقیقا ۱۲ آذر مقداری طلا و۲ تا تمام ۲تا نیم ویک ربع سکه های پس اندازم رو فروختم که کوییک ثبت‌نام بدون قرعه کشی انجام بدم برنده نشدم تمام سکه که ۱۶۳۰۰ فروختم امروز ۲۰ میلیون شده نیم ۹ فروختم امروز ۱۲ میلیون نیم ۶ نیم فروختم و۹ شده گرم طلا هم که بماند طلاهامم به پول بی ارزش تبدیل شد و ماشین هم نصیب نشد هنوز هم از ترس اینکه اگه مجدد پولمو به طلا و سکه تبدیل کنم و طلا و سکه یهو ارزون بشه مجدد یه ضرر دیگه

 • داود خدارحمی ارسالی در

  فروش رو به شرکت دیگه ای واگذار کنید . در مورد ایران خودرو هم اگر مسئولینش یه مقدار شرف داشته باشن همه چیز درست میشه .

 • فرخنده ارسالی در

  به نظر من به جای وارد کردن قطعات اشغال بی کیفیت چینی از جوانان مملکت خودمون استفاده کنید امکانات در اختیارشون بزارید اطمینان کنید بهشون تا به جای مونتاژ کردن اون قطعات بی کیفیت از تولید ملی خودمون استفاده کنید کیفیت را بالا ببرید مردم که راضی باشند همه چیز حله مردم سراغ ماشین‌ها وارداتی نمیرند و از تولید ملی استفاده می‌کنند پس شما اول باید کیفیت ورضایت مردم را ببرید بالا چون تعیین کننده نهایی رضایت مردم وملت هست وبس

 • مصطفی ارسالی در

  برو عامو خودت رنگ کن الان دو سری کوئیک سایتو باز کردی یکنفر نتونست ثبت‌نام کنه همین کارتون باعث شد کوئیک برسه به سیصد میلیون بعد خودتون با دلا لاتون تو بازار آزاد هر کوئیک صدو سی میلیون دزدی کردین و خوردین، یه روزی جواب میدین انشالا بعد از 5ماه یک تیبا بمن تحویل دادین که فرار بود دو ماه بدین جگرمو خون کردین امسال، الانم یک ماه کار نکرده با دو هزار کار کرد رادیاتور ترکیده آب ماشین رفته ماشین موتور زده این هم از کیفیت، الان دو ماه تو نمایندگی افتاده هی میگن امروز هی صبح، برید تو رو خدا درشو تخته کنید مردم میرن خر سوار میشن به ولا راضین فقط شما درشو تخته کن که ضرر ندی، من الاه توفیق

 • مصطفی ارسالی در

  اول بگو چرا دو سری گذشته که سایت باز کردی کوئیک مردم ثبت‌نام کنن هیچ کس نتونست ثبت‌نام کنه، که همین کارتون قیمت کوئیک رسوند به 300 میلیون، همه رو با دلا لاتون تو بازار آزاد فروختی، یعنی واقعا دمتون گرم، روباه باید جلو شما لنگ بندازه،

 • ناشناس ارسالی در

  همه میدانند راه حل کجاست ولی متاسفانه درجامعه ما مسئولی به فکر راه حل نیست برعکس دنبال بزرگ کردن انست،همه مسئولان دوستدارمشکل درجامعه هستندنه حل آن،اقای محترم مسئول شما به تعهدیه شرکت خودروسازی که حفظ جان انسانهاست بی تفاوت هستید،جان ومال مردم برای شما اهمیتی ندارد انوقت دنبال راه حل برای جیب خودتان میگردید،بااین خودروهای بی کیفیت جان چندین هزارنفررا گرفته اید،چندین هزارنفررا قطع عضوکرده اید،راه حل شما یک چیز است اگرانسان هستیدوحس مسئولیت داریدقیمت،کیفیت،خدمات فروش وپس ازفروشتان را همانندکشورهای تولیدکننده خودروکنیدالبته اگر ادعا میکنیدتولیدکننده ایدوگرنه تورابه اون چیزی که قبول داریددراین تولیدیهای مرگبارتان راگچ بگیریدکه هم جانمان راگرفتندوهم مالمان را.

 • ناشناس ارسالی در

  خصوصی سازی رو تعطیل کنید تمام کارخانها دولتی بشه حتی مزارع کشاورزی ومعادن اونوقت متوجه میشی مشکلات از خصوصی سازی یه مشت سود جو بوده

 • غرییه ارسالی در

  با سلام
  بجای مطرح کردن مسئله وبهانه بفکرکیفیت محصولات خود باشید.
  محصولات سایپا از کیفیت نامطلوبی برخوردار است
  بنده ساینا اس۳ماهه ثبتنام کردم ک شرکت شما با ۳ماه تاخیر به بنده تحویل دادید.
  ۳ماه مبلغ کل خودرو بنده رو از بنده تقدی گرفتید بدون هیچ سودی.
  و از طرفی هم بابت گارانتی خودرو مبلغی به قیمت اصلی اضاف میکنید ولی بنده تمام نمایندگی های شهرستان ایکس رفتم جهت انجام خدمات ولی تا اسم گارانتی رو میاوردم هیچ خدمتی و هیچ کاری برای خودرو انجام نمیدهند.(خودروی ساینا اسی ک به بنده تحویل دادید دارای هزار عیب و ایراد و مشکل هست و هیچ نمایندگیتون زیر بار تعمیر با گارانتی نمیرن و فقط شما بفکر کیفیت کم و پول زیاد هستید)
  خجالت بکشید یه ساینا با یه موتور معمولی تولید کردید و به چندین اسم میفروشید ولی با هزار برابر قیمت
  بجای اپشن های چراغ و سپر و... ک اضاف میکنید و هزار برابر پول میگیرید از مردم کیفیت موتور رو بیشتر کنید
  درکل سایپا شرکت بی کیفیت و بدقول دزدی است ک فقط و فقط بفکر پول و سود خدشه
  داخل یه قسمت متن مثال تمام دنیا رو زدید
  تمام دنیا برو بهترین خودرو رو با بهترین موتور و بهترین کیفیت وبهترین اپشن ها انتخاب کنید قیمتش از محصولات شما کمتر میشه.  خجالت بکشید خجالت بکشید و به فکر کیفیت باشید.

 • ناشناس ارسالی در

  اشکال اصلی چیدمان اولیه بنای ناشی میباشد .بت افزایش قیمت کاری کردید که اقبال عمومی ملت را از داده اید شما مانده اید مشتی دلاال و طیف کوچکی هم به یاز شما میرقصند زیرا با افزایش 50 میلیونی در هر ماخ هوس دلالی را در مردوم فعال کرده اید .پیشنهاد میدهم جمع کنید خودرو سازی دولتی را خود شما اولین دلاالان هستید ِ

 • محمد ارسالی در

  به نظرم ارزش پول بالا بره نه آخرین تو دنیا باشیم .راهکار اول،بادنیا دشمنی نکنیم با اسرایل وامریکا دشمنی نکنید،.یک چیزو بپزیریم ابرقدرت ابرقدرته چین و روسیه جلوی آمریکا کمر خم میکنند بعدا ما بااین دشمنی با دنیا کوتا نمیاییم .بجایی رسیده باید از پول افغانی کمتر باشیم ..اگردلار بشه این قبل انقلاب 5تومن اقتصاد کشور ما چی میشه همینو اقتصاددان‌ها جواب بدن اگر هم بشه 3600باز چه اتفاقی میفته .من باعقل خودم میگم خودرو ارزان همه هم سود میبرن ...داروی ما دلار و بازار بسته ایران است که همه چی بهش وصل شده خواسته یا ناخواسته .دلار دلار دلار دلار چرا واقعیت رو قبول نمیکنیم

 • hsn ارسالی در

  مقصر کیه؟ مگه مردم مقصرند.توان خرید ندارن مردم بیچاره

 • ناشناس ارسالی در

  درب خودروسازی های داخلی نه تنها سایپا بلکه همه اش راببندید وخود و وارد کنید ما تولید ملی نخواستیم اینم حل معادله

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت

 • نفس ارسالی در

  همبن ۸۰ درصد هزینه تولیدت هم که برمیگرده کلاتو بنداز هوا اینم از صدقه سر مردمه که میان ماشیناتونو میخرن همینم مدیون ما مردمید و الا باید می بستین به فکر یه شغل جدید می‌بودین چون رقیب زیاد دارین .. پس انقدر ناله نکنین درضمن شما راه سود کردن رو خوب بلدین
  راستی از خودروهایی که چندسال پیش تولید کردین دپوکردین و به قیمت ۳۰، ۴۰ تومن بودن الان به قیمت ۱۵۰ و ۱۸۰ میفروشین چه خبر سوداشو چیکار کردین زرنگا

 • شهرام ارسالی در

  جناب تیموری خوب راحلش خیلی ساده اس گرون کنید مطمئن باشید مردم توان خرید را دارند در ضمن جوری هم گرون کنید که دولار به ۶۰ هم رسید شما جلو چلو گرون کرده باشید حد اقل تا ۱ سال قیمت ثابت بمونه جوابی به ملت داشته باشیم سینه بدیم جلو بگیم دولار ۶۰ شد ولی قیمت‌ها رو نداشتیم بالا بره

 • کوروش ارسالی در

  جواب این معادله را من میدونم

  بنگاهی ک ضررده هست ، درش رو تخته کنند و با یک خداحافظی هم خودشون و هم مردم را خوشحال کنند

  مثل تموم دنیا

 • فاطمه حیدری ارسالی در

  ، اینترنت سرچ کنید ماشین دوچرخه ای برای خرید بدون الاینده و مناطق روستایی خوبه و از محصول فرعی کسب درامد کنید

 • ناشناس ارسالی در

  مسابقه اش سرکاریه نه ادرس داده نه هیچ چی

 • آسمان ارسالی در

  فقط یک کلمه خاک عالم بر سرتون با این آشغالیی که میدید دست مردم

 • سیاوش ارسالی در

  نفروشید برید امریکا

 • علی ارسالی در

  قیمت فولاد با افزایش ۷۰۰ درصدی و دلار ۴۱۰۰۰ تومنی هر تن، ۲۵ میلیون میشه وهر تن محصولات پتروشیمی حدود ۱۵ میلیون که روی هم رفته هر تن رو شما ۲۵ میلیون بگیر حالا ۲۰۰ درصد هم سود خودت رو حساب کن می‌خوام کیف بکنی و سود خودت رو ۵۰۰ درصد حساب کن حالا تو بگو شاهین چند کیلو هست ؟ راستی فرانسه و آلمان و کره خودرو هایشان را با چی می‌سازند که بنز و بی ام دبلیو و تویوتا در دبی نصف قیمت شاهین و دنا پلاس هست؟

 • وطن ارسالی در

  عزیز تولید نکن درب کارخونه رو ببند تا ماشین وارد بشه اگه تولید این فرغونا نمیصرفه

 • مهدی ارسالی در

  شماها فقط دارین ... مفت میزنین انقد ماشین تو انباراتون نگه داشتین و مواد اولیه تولیداتتون رو با قیمت مفت خریدین انبار کردین که ی وقت گرون نخرین بعد میایین میگین نمیصرفه بفروشیم به درک تولید نکنین

 • نوری ارسالی در

  سلام
  مدیر خوبی باشید مدیریتتون را درست کنید
  با مردم همفکری و هم نظری کنید
  اگه واقعا کاربلدید مردم را درک کنید، جوانمرد باشید

 • محمد حیدری فر ارسالی در

  با سلام
  به نظر من هم کارخونه سایپا و هم ایرانخودرو هردوتای اینارو تعطیل کنن گل بگیرن درشونو بعد با قیمت خیلی کمتر از پراید دو زاری و پژو ماشینای با کیفیت تر خارجی وارد کنن و از سود واردات حقوق کارگرای دوتا کارخونه رو بدن خیلی خوب میشه دیگه کسی با ارابه مرگ به اسم پراید کشته نمیشه .

 • امیر ارسالی در

  با سلام .سوال؟چراتقریبا ۶یا۷سال پیش قیمت خودرو درکارخانه و بازار یکی بود ؟هرکس که میخواست خودرو صفر بخره راست می‌رفت نمایندگی وتحویل فوری خودرو را می‌خرید خب چرا چون خودروسازان اندازه کافی خودرو تولید می‌کرد ونیاز بازار رو تأمین میکردهیچ کس به خودرو به چشم دلال بازی ونمیدونم سود کنه و و و نگاه نمی‌کرد ...آقای رییس سایپا باید قیمت بازار وکارخانه تک نرخی بشود مثل قدیم بخدا همه چیز حل میشه والسلام

 • حسن ارسالی در

  بنظر من اگه ماشینی که خوتون تولید میکنید سوار بشید هم کیفیت و هم قیمت خودرو سر و سامان میگیرد
  آقای رئیس آقای مسؤل وقتی خودت اطمینان نمیکنی به خودرویی که ساختی هیچ وقت پیشرفتی در کار نیس
  هیچکس استقبالی از خودروی داخلی نمیکنه مجبورن
  فرق استقبال با مجبوری زمین تا آسمونه

 • ساسان ارسالی در

  جوابش اینه،با کشورهای دیگه ارتباط بر قرار کنید.

 • امین ارسالی در

  بگو می خوام گرون کنم چرا فیلم بازی می کنی

 • ناشناس ارسالی در

  از دزدیاتون کم کنین، هزینه‌ها و بالطبع اون قیمت‌ها ب شدت کاهشی خواهد شد.

 • محمدبیشه شیرستانی ارسالی در

  قیمت دستوری وسودکامل رادولت رها کرده وخودروسازمستقل باشدوخود قیمت گذاری کندولی باتعهدبه کارگرومهندسین وطراحان وامنیت شغلی خیل عظیم کارگران شاغل مستقیم وغیرمستقیم به امور خودبپردازد زیرنظرقوه قضایی وپرداخت مالیات بموقع خودومردم نجات پیدامیکنند

 • علی ارسالی در

  والله بنده یه پراید داشتم فروختم از سال ۹۶اومدم ۲۷ بار ثبت نام کردم هنوز به اسمم در نیومد.الانم اگر بخوام با ثبت نام بگیرم باید ۱۰۰تومن بزارن روش تا بتونم همون پراید رو بگیرم ۵ ساله ماشین ندارم .. ولی نمی دونم چرا شرکت سایپا قیمت رو دو برابر کرده باز دار ضرر می کنه میخواید ضررتون رو ما بدیم .

 • رضا حسین نژاد ارسالی در

  اگه خودرو از قرعه کشی در بیاد تو نماینده گی عرضه بشه به قیمت تامین شده قیمت بازار حذف میشه هم قیمت یکی میشه هم خرید راحت میشه هم دست دلال کوتاه

 • ناشناس ارسالی در

  واقعاً خودتون این حرف های به ظاهر منطقی رو باور دارید؟
  عذر بدتر از گناه...
  مردم که آب از سرشون گذشته، بهتره به فکر جواب برای قیامتتون باشید...

 • ناشناس ارسالی در

  من دواز ده سال دارم اگر راست مگین جایزه را بدین به من جواب نمدونم فقط مدونم پدر خیلی زحمت مکشه آخرش یخچال خالی بی پولیم

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار