شناسه خبر: ۵۷۳۳۱

جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شدند

جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شدند.

به گزارش تهران بهشت، جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شدند. جاماندگان سهام عدالت آمار به نسبت بالایی دارند. جاماندگان سهام عدالت سود خود را دریافت کردند. جاماندگان سهام عدالت می توانند به سامانه معرفی شده مراجعه کنند. جاماندگان سهام عدالت در سرپاشدن بورس نقش بسزایی دارد.

سهام عدالت از زمان دولت نهم به منظور کمک به اقشار کم درآمد جامعه و توسعه بخش خصوصی به آن ها واگذار شد . برای استعلام سهام عدالت ، مشاهده برگه سهام عدالت و فراهم آوردن امکان انتقال آن سامانه ای تحت عنوان سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir طراحی شده است .

سخنگوی کانون سهام عدالت کشور گفت: امسال شناسایی اقشار آسیب پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی برای اختصاص سهام عدالت در حال انجام است.

حیدری سخنگوی کانون سهام عدالت کشور گفت: مجلس، قانونی برای جاماندگان سهام عدالت تصویب و دولت هم اعلام کرده که بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر نهادهای حمایتی موظف به شناسایی اقشار آسیب پذیر تحت پوشش خود برای اختصاص سهام عدالت هستند.

می گوید: تا سال آینده سهام عدالت برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص پیدا می کند و امسال برنامه ای برای سایر اقشار نداریم.

 

سخنگوی کانون سهام عدالت کشور گفت: هیچ مرجعی برای ثبت نام سهام عدالت به صورت حضوری و غیرحضوری وجاهت قانونی ندارد.

او می گوید: پیامک های حاوی لینک درخصوص سهام عدالت کلاهبرداری است و برخی کافی نت ها با فریب شهروندان به جای سهام عدالت، ثبت نام سجام را انجام می دهند درحالی که ثبت نام سهام عدالت انجام نمی شود

حیدری گفت: سود سهام عدالت از طریق پایگاه اینترنتی آن قابل پیگیری است، شهروندان پس از مراجعه به این پایگاه حتما شماره شبای خود را چک کنند.

سخنگوی کانون شهام عدالت کشور گفت: هشتاد درصد شهروندان دارای برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی هستند که سود واریزی این مرحله برای آنان ۶۰۰ هزار تومان بوده است.

قرار بود 49 میلیون مشمول سهام عدالت، از 29 آذر تا اول دی ماه سود سهام عدالت خود را دریافت کنند. اما هنوز تعدادی از مشمولان هیچ سودی دریافت نکرده‌اند. جاماندگان سهام عدالت به کجا مراجعه کنند؟

واریز سود سهام عدالت تمام شده اما تعدادی از دارندگان سهام عدالت هیچ سودی دریافت نکردند. پیگیری‌ها نشان می‌دهد احتمالا این گروه همان افرادی هستند که شماره شبای آنها نامعتبر است.

واریز نشدن سود سهام عدالت مشکل امسال نیست و این مساله هر بار تکرار می‌شود و علت آن اشتباه بودن اطلاعات شماره شبای سهامداران است.

علت واریز نشدن سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس هم علت واریز نشدن سود سهام عدالت برای برخی را همین موضوع ذکر کرد و گفت: دارندگان سهام عدالت برای دریافت سود، حتما باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند. تاکنون حدود ۴۴ میلیون نفر اطلاعات خود را تکمیل کرده و حدود ۱.۵ میلیون نفر اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل نکرده‌اند، که امکان واریز سود برای این افراد وجود ندارد.

مدیر پرداخت سود سپرده‌گذاری مرکزی هم علت واریز نشدن سود سهام عدالت را همین نکته عنوان کرده و گفته سود سهام عدالت از طریق شبکه بانکی به حساب سهامداران واریز می‌شود و در صورت وجود هرگونه اشکال در حساب شبای افراد، مبلغ واریز شده برگشت خورده و تا زمانی که حساب مذکور اصلاح نشود امکان واریز سود سهام عدالت وجود ندارد

اطلاعات مهم درباره تخصیص سهام به جاماندگان

حسین قربانزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصویب تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در هیات دولت اظهار کرد: بر این اساس افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگرانی که سهام عدالت ندارند فاز نخست جاماندگان سهام عدالت محسوب می‌شوند.

وی درمورد پرتفوی جاماندگان نیز گفت: پرتفوی جاماندگان از قبل در سازمان خصوصی سازی پیش‌بینی شده بود اما یکی از شرکت‌ها در هیات دولت حذف شد و باید جابه‌جایی پرتفو صورت بگیرد تا بتوان امور را پیش برد. البته این طرح بعد از هیات دولت باید به هیات تطبیق مجلس برود و چنانچه ایرادی نداشته باشد، لازم‌الاجرا است.

به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی، تعداد جاماندگانی که در فاز نخست شناسایی شده‌اند حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است

چرا سود سهام عدالت برای برخی از افراد سهام دار واریز نشد

بر اساس این گزارش، طبق مصوبه مجلس، دولت موظف شد از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت یا شرکت های دولتی در بنگاه های قابل واگذاری در هر بازار موضوع گروه های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۵ خردادماه ۱۳۸۷ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، نسبت به واگذاری سهام عدالت به مددجویان جامانده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مددجویان سازمان بهزیستی کشور و تمامی افرادی که از سهام عدالت برخوردار نشده اند اقدام کند. 

تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت همچنان روی میز دولت قرار دارد و گفته‌های مسئولان حاکی از این است که جاماندگان شناسایی شده‌اند اما منابعی که به عنوان سهام عدالت قرار است در اختیار این افراد قرار بگیرد، هنوز مشخص نیست.

با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ و قیمت قابل توجه این سهام متاثر از وضعیت بازار سرمایه در آن روزها، بحث مشمول بودن یا نبودن سهام عدالت داغ شد. درحالی که طبق آمار حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند، همواره صدای اعتراض عده‌ای به گوش می‌رسید که چرا با وجود اینکه جزو دهک‌های کم درآمد جامعه هستند، مشمول این سهام نمی شوند.

در هر حال، دولت دوازدهم درحالی به کار خود پایان داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد. با این حال برخی نماینده های مجلس همچنان قول تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را میدادند و آمارهای مختلفی نیز از جاماندگان ارائه می شد و در نهایت نیز زمزمه های یک جامعه آماری ۲۰ میلیون نفری نیز به گوش رسید. البته این آمار هرگز از سوی هیچ مسئولی تایید نشد تا اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، در مصوبه ای راهکاری برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت در سال ۱۴۰۱ مشخص کردند

طبق مصوبه مجلس، دولت موظف شد از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت یا شرکت های دولتی در بنگاه های قابل واگذاری در هر بازار موضوع گروه های (۱) و (۲) ماده (۲) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۲۵ خردادماه ۱۳۸۷ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، نسبت به واگذاری سهام عدالت به مددجویان جامانده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مددجویان سازمان بهزیستی کشور و تمامی افرادی که از سهام عدالت برخوردار نشده اند اقدام کند. 

بر این اساس، حدود سه ماه قبل حسین قربازاده - رییس سازمان خصوصی سازی - از شناسایی جاماندگان سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خبر داد و اعلام کرد که تعداد جاماندگان تحت پوشش این دو نهاد در مجموع حدود سه میلیون و ۳۳۷ هزار و ۷۰۰ نفر هستند که حدود دو میلیون و ۲۵ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی و حدود یک میلیون و ۳۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

پرتفوی جاماندگان از چه سهامی تشکیل خواهد شد؟

هنوز مشخص نیست چه سهامی در پرتفوی جاماندگان قرار بگیرند. آنطور که اعلام شده است اسامی بنگاه‌هایی مطرح شده که برخی بر این باورند که جزو ۲۰ درصدی است که دولت باید نگه دارد. درواقع بند ج سیاست‌های کلی اصل ۴۴، به ۸۰ درصد بنگاه‌ها اجازه داده بود واگذار شوند اما در تبصره یک بند ب ماده سه قانون اصل سیاست ۴۴ ذکر شده است که دولت اجازه دارد تا ۲۰ درصد سرمایه گذاری کند. تفسیر حقوقی این است که دولت مکلف است ۸۰ درصد ارزش بازار این بنگاه‌ها را واگذار کند. ۲۰ درصد دیگر را مجاز است حفظ کند و زمانی که میزان شناوری آن پایین آمد، دوباره دولت می‌تواند از طریق سازمان توسعه آن مورد را سرمایه گذاری کند.

باید توجه کرد که دولت دیگر سهام حداکثری ندارد. هرچه سهام باقی مانده از همین شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه و... است. این شرکت‌ها جزو همان ۲۰ درصد است، ولی تفسیر این است که دولت می‌تواند آن‌ها را واگذار کند. البته برخی هم معتقد هستند دولت نمی‌تواند. این موضوع از معاونت حقوقی استعلام شده است و این معاونت باید پاسخ دهد.

باید به این نکته توجه شود که دولت منابع دیگری برای تخصیص به سهام عدالت ندارد. کل ارزش بازار پرتفوی سهام دولت در تابلوی بورس حدودا ۱۸۶ هزار میلیارد تومان است که حدود ۸۶ هزار میلیارد تومان یعنی نزدیک ۴۰ تا ۴۵ درصد آن وثیقه وام‌هایی است که از سال ۱۳۷۹ به بعد اخذ شده است و امکان واگذاری آن‌ها از هیچ طریقی وجود ندارد. در نهایت هر زمانی معاونت حقوقی پاسخ خود را اعلام کند، امکان تخصیص سهام به مشمولین کمیته امداد و بهزیستی امکان‌پذیر می‌شود.

تکلیف جاماندگان دیگر چه می‌شود؟

در مورد سایر افراد واجد شرایط وزارت اقتصاد و وزارت رفاه باید در یک ساز و کار علمی افراد را شناسایی کنند. در حال حاضر سازوکاری به غیر از پایگاه رفاه ایرانیان وجود ندارد و معاونت مربوطه در وزارت رفاه لیست افرادی که در شش دهکی درآمدی هستند و سهام عدالت ندارند را مشخص کرده است اما تعداد نهایی نیست. زمانی هم که تعداد مشخص شود، باید برای منابع از سوی دولت و مجلس آن تدبیری اندیشیده شود.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
 • ناشناس ارسالی در

  شورهمه چیرو درمیارید اگر قراره سهام عدالت داده بشه خوب بدید دیگه اینقدر گفتن نداره .سهام عدالت یارانه شده اسباب بازی
  ضمنا وقتی اینم دروغه دلیلی نداره هرروز بگید عین یارانه ندید . خودتون بخورید ببینم سیر میشید انشا الله ؟بعید می‌دونم
  ازمن وامثال من خوردن نداره بخدا .

  • ابوالقاسم صابرمشهدطرقی ارسالی در

   سلام بنده یک خانواده ۹ نفره که ۶ محصل من تنها نون آور خانواده هستم وضع مالی خوبی ندارم لطفا سهام عدالت ندارم محتاجم

  • ناشناس ارسالی در

   کو سایت جا ماندگان سهام عدالت لعنتی ها چند سال هست مردم میگیره میخوره ما که از دار دنیا هیچی نداریم سهام هم نداریم

 • عباس برخوردار فرید ارسالی در

  من یک بازنشته هستم خیلی سال سهام عدالت ندارم وخیلی هستند سهام عدالت ندارند تکلیف ما چیه وکجا باید ثبت کنیم ما را رهنمایی‌ کن متشکرم

 • ناشناس ارسالی در

  چرا دروغ میگید آخه کدوم ثبت نام هان

 • محمد حسن اژدهاکش ارسالی در

  شرکت در سهام عدالت

 • حجت دلدار ارسالی در

  سهام عدالت

 • م ارسالی در

  چرا سهام عدالت متوفی هارو نمیدین ؟

 • ناشناس ارسالی در

  کو سایت جاماندگان

 • کریم زورقی شاهوزای ۳۶۷۰۸۸۹۴۶۹ ارسالی در

  من هیج سودی دریافت نکردم وکجاسبت نام کنم

  • چه فامیلی داری تو آخه ارسالی در

   چه فامیلی داری تو آخه

 • امیرعلی ارسالی در

  برید گم شید چند ساله سهام عدالت را بعضی ها میگیرند و عده ای حتی ثبت نام نشدن عرضه ندارید هیچ کاری را درست و کامل انجام بدهید مگر میشه یک عده بگیرند یک عده نگیرند با کمال وقاحت میگن برنامه ای برای افراد غیر تحت پوشش نداریم خدا پدر احمدی نژاد را بیامرزد اگر بود الان بچه های شیر خور هم سهام داشت فاتحه مملکت را خوانده آید یک مشت کذاب و .....مملکت را اداره میکنند

  • سید... ارسالی در

   واقعا جای احمدی نژاد خالیه یارانه رو درست کرد اگه بود سهام عدالت همه رو میداد!!!!!

  • سید بیکار ارسالی در

   ایول احمدی نژاد

 • علی ارسالی در

  فقط دروغ و سرکار گذاشتن مردم،

 • ناشناس ارسالی در

  شما در تیتر خبر می نویسید تکلیف جا ماندگان سهام عدالت مشخص شد بعد وقتی مطالب رو میخونم در نهایت باز گفته میشه هیچ منبعی برا جا ماندگان هنوز وجود ندارند دوست دارید با دل خون این مردم هر شب و روز بازی کنید من نمی‌دونم منابع این هدایا و عیدی های مختلف ازدیاد یارانه ها ووووو.... از کجاست ...؟ یک کلام اینکه این مردم به اندازه کافی دلشون اعصاباشون وضعیت زندگی هاشون خون و از هم گسیخته و پاره پارسا شما دیگه بیشتر از این نمک به زخمهاشون نپاشید خودشون دنیاشون رو به آخر هست و جای بازی ندارن

  • سید ارسالی در

   کیه که گوش کنه داداش

 • عسگر راستگو ارسالی در

  سلام بنده دارای ۳فرزند هستم شغلم آزاده بیمه ندارم مستجر هستم با۳۰تومان پیش ماهی ۳تومان اجاره یارانه نفری ۳۰۰واریز میشه سهام عدالت هم ندارم شماقضاوت کنید مسئولين

 • حسن ارسالی در

  اگه قرار باشه به وزارت رفاه استناد کنید سهام خیلی از خانواده رو باید پس بگیرید،چون اکثریت اوضاع مالی‌شان خوبه،فقط یدونه از خونه هاشون چند میلیارد میرزه،این عدالت نیست

 • حسن ارسالی در

  سلام چرا ثبت نام برا همه نیست ماکه تحت پوشش نیستیم آدم نیستیم حکومت عدل این بود

 • محسن ارسالی در

  اینا یه سری دروغه برای آروم کردن مردم ..کشوری که ده پانزده تا کشور دیگه را خرجی میدد چرا مردمش زیر نظر کمیته باید باشند.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام خواهش میکنم نسبت به قشر کارگر برای پرداخت سهام عدالت بی تفاوت نباشید

 • جهانبخش اصل فلاح ارسالی در

  من شماره شبا نداشتم الان چند ماه پیش شماره شباوسجام ثبت‌نام کردم یارانه وسود سهام عدالت واریز نمیشود یک‌بار هم واریزی نداشتم شمارابخدا جواب بدین ممنون میشم اگه راهنماییم کنید شباوسجام ثبت‌نام کردم

 • محمدرضا ارسالی در

  یعنی چی هر کی به هرکیه ، شما مال بیت المال برای یک عده توزیع کردی ومیگی ما برنامه ای نداریم ، من یک خانواده چها نفری هستم حق منم هست که سهام داشتهخ باشم ، تو چه کاره ای که میگی برنامه ای نداریم ، سریعا اقدام کنید

 • سوگر نیسی ارسالی در

  ما اسم داخل سیستم نداریم برايه سهام عدالت و میخایم سبت نام کنیم این چند سال نداریم

 • حسین ارسالی در

  ما که دوتافرزندمون سهام ندارن چی میشن کجا ثبت نام کنیم

 • سید مرتضی حسینی ارسالی در

  من و پسرم سهام عدالت نداریم باید چیکار کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  ماسهام عدالت نداریم ودونفرمان برای یارانه ازقلم افتاده وچندین بارثبت نام کردیم فرمانداری رفتم 110رفتم خبری نیست شایداینهم پارتی بازی باشه راه حلش چیه

 • آلان ارسالی در

  ما سهام عدالت نداریم سامانشو نزاشتن بریم ثبت نام کنیم باید چجوری ثبت نام کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  من همه مراحل رو رفتم ..۱۰ تومن رو هم واریز کردم ..احراز هویت رو انجام نداد ..کلا بعد واریز صفحه رفت از مرحله اول!!!!!!!!

 • حمید طرفی ارسالی در

  با سلام و احترام
  متاسفانه من خانواده چهار نفره دارم که تا به حال هیچ ریال سهام عدالتی دریافت نکردم
  با اینکه بنده ثبت نام کردم

 • حسین ارسالی در

  سلام تکلیف فرزندان جا مانده بهزیستی و کمیته امداد سهام عدالت چی میشود
  چطور ثبت نام فرزندانمان را انجام دهیم
  لطفا راهنمایی کنید . تشکر

 • ناشناس ارسالی در

  شورشو دراوردین

 • جلال مرادی حقیقی ارسالی در

  بنده نه بیمه دارم ونه جای مشغول کار. دارای سه فرزند با منزل استجاری وازهمه مهمتر ایثارگر نیز بوده
  ولی کسی برای این دسته جماعت که بهتر از هرکسی خود دولت مردان میدونن که اگر امروز برصندلی مسولیت نشسته مسولیت شون هزار برابر سخت تر از هر جبهه وجنگی بوده. انشالله که شرمنده عزیزانی که به حق وحقوق شون توجهی نشده نباشند. که در حال حاضر درعوض شب وروز هریک بفکر مجموعه خودشون بوده. برای مردم سخت واسان خواهد گذشت ولی برای مسول هر امری. هرگز بدون جواب پس دادن نمیشه ازروش گذشت.تاجاییکه بشه همین دنیا هرچی هم باقی بماند دنیای بعدی

 • علیرضا ارسالی در

  سلام.ازاول توضی سهام عدالت نبوده سهام کارمندان وحقوق بگیران کلان.وثروتمندان از همان اول به هرکجا مراجع کردم گفتن به شما تعلق نمی گیرد کارمندان بانک وحقوق بگیران نجومی تعلق می گیردولی چون کارگرساده وبدون هیچ مزایا وهتا بیمه نداریم با۳فرزند ومستجر چون فلج نشدیم ویانرفتیم ازکمیته صدقه بگیرم ویاپدر پول دار نداشتیم به ماتعلق نگرفت بخدا عادلانه نیست فردای روزقیامت باید جواب بدن وخون شهیدان گریبانگیرشان میشه طرف (۱۰)سال سودگرفته..وانان که نیازمند بودن بعد مردنشان

 • مم ارسالی در

  بیکارند مخ مردمو کار میگیرند تازه فهمیدند دولت سهامی نداره به مردم بده ولی پول دارن باج به کشورهای دیگه بدن سهام بخوره تو .......تون

 • حمید ارسالی در

  من بیکارم به خدا هچ سرمایه ای ندارم نه وامیدن که آدم باهاش بک کاری انجام دهد فقط بایدییا کمیته امدادی باشی یا بهزیستی انکه نشد عدالت کدام عدلت به خدا از بیکاری خسته شدم 40 سال هی این درو اون در زدم بسه مسعولین ملکت بسه کمتر دروغ بگید به خدامردم به آخرش رسیدندند والاه ما ملکتمن دوست دارریم ما آقامونم دوست داریم ولی بعضی از این مسعولین دودوز بازی مکندد آقای ریسی گوش کن من 40 ساله دگه متونم با این تبرم وگرونی ازواج کنم بسه کمتر دروغ بگوبید بسه مردم شماهارو شناختند تاکی دروغ بک روز دستتن برای ملکت باز میشه وبعدش وا مسیبتا دیدید دوماه پیشو بک سری از ارازل اوباش رخته بودندند توی خیابانها نه شب داشتم نه روز به قول آقا مسعولین درغ نگوید بیا برای بک بارم شده راسشو به مردم بگوید وسلام

 • ناشناس ارسالی در

  از همون ابتدای ثبت نام سهام عدالت من با چند نفر از آشنایان و اقوام برای ثبت نام مراجعه کردم که اونهایی که اتفاقا از نظر معیشتی و مالی در همون موقع هم از من خیلی بالاتر بودن رو گفتند شامل هستن و من نه ، مضحک تر و مسخره تر از محاسبات اینچنینی مملکتی که از سیستم اداری اش که از فساد و رشوه خواری و رانت و ... بیداد میکنه، تا دادسرا و دادگاه و جاهای دیگه از ادارات مجموعه وزارتخانه ها ، کسی نمیتونه منکر اینهمه فساد تو ادارات بشه، فسادهایی که باعث بدبختی و گرفتاری مردمی که مراجعه دارند به این مجموعه ادارات و حقشون ناحق میشه و صداشون هم بجایی نمیرسه و خفه میشه و بدون فریادرسی

 • لیلا نوروزی ارسالی در

  سلام ما یه خانواده ۵ نفره هستیم از همون اول مراجعه میکردیم گفتن اسمتون اصلا جز سهام عدالت نیست جا موندیم اشتباه شده نمیدونم ما الان جزو دهک اولیم یعنی هیچی نداریم هیچی فقیر فقیر شوهرم فرزند شهیده

 • ناشناس ارسالی در

  ما جاماندهای سهام عدالت چه کنیم به کجا مراجعه کنیم

 • مسعود کیانپور ارسالی در

  سلام من هم از وقتی که سهام عدالت اعلام کرد ن ثبت نام کردم ولی چند سال که گذشته ولی نه خودم نه سه از اعضای خانوادم هیچی سهام عدالت به ما ندادن اگر کد ملی مارا وارد سامانه وارد کنید نه بیمه داریم ونه کاری درست حسابی دارم خواهشمندم مرا راهنمای کنید سپاسگزارم

 • ناشناس ارسالی در

  همش دروغ تحویل مردم میدید. من که خانم سرپرست خانوار و مستاجرم نباید سهام تعلق بگیره

 • فضل اله محمدی ارسالی در

  این جانب فقط روزی سهام عدالت ثبت نام کردیم یک بار۴۵ هزارتومان برای من دادن دیگه هیچ وقت سودی برای من ندادن من گارگرم چرایه معلم سودبگیره ولی یک گارگرچیزی گیرش نیادلعنت برای ن عدالت شمابت پرست هستیدنه یکتاپرست

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من یک خانواده ۵ نفره هستیم ۲نفر سهام داریم ولی بچهای من سهام ندارن باید چکار کنم هیچی هم از خودم ندارم چکار کنم خونه مستعجر هستم وبعداز ۲۶ سال کار کردن مغازه جمع کردم چون نتونستم اجاره بدم یک فکری برام بکنید گناه داریم به خدا پیش خانواده شرمنده هستی به خدا قسم

 • عباس حلفی ارسالی در

  سلام

 • عادل ارسالی در

  کاش اسمش رو میذاشتی سهام بی عدالتی،چون همه سرمایه داران میگیرند،فقیر فقرا نگاه میکنند

 • ناشناس ارسالی در

  بهتر بود اسمشو میزاشتن سهام بی عدالت چون به اونی که باید تعلق میگرفت ندادن به اونی که داره نباید میدادن که دادن دقیقا عین بی عدالتی

 • ناشناس ارسالی در

  لطفاً جا مانده را بنوسید عدالت رااجرا کنید اسمش سهام عدالت

 • حسین نصر ارسالی در

  والا این سهام بقول دوستان بی عدالتی است من معلولیت شدید دارم و بهزیستی هم کاری برام انجام نداده حتی 4سال پیش بهزیستی کمسیون جدید گرفتن و معلولیت‌های افراد را تایید کردن وقرار شد کارت جدید معلولیت بدهن الان چند ساله مراجعه میکنیم جواب حسابی نمیدن آنوقت میگن به معلولین و مدد جویان سهام میدیم ولالا من که ندیدم و نه گرفتم، پس عدالت کجاست

 • ناشناس ارسالی در

  اسمش حداقل عوض کنید برارید سهام دل خواه یا دهن یه عده مردم بستن با این چند تومنی که میدین میخایین مردم راضی نگه دارین اگه عدالت هست برای همه باید یکسان باشه نه یه عده بگیرن یه عده سرکار باشن

 • amamam&uu ارسالی در

  ولی خداییش خیلی حرفه
  دمشون گرم
  ‌ب‌اورک‌ن‌ی‌د‌ر‌ا‌س‌ت‌ه

 • محمدرضا ارسالی در

  سلام سوال من از سایتها اینه ، چرا وقتی ثبت نامی برای جاماندگان سهام عدالت وجود نداره یا خبری از ثبت نام نیست تبلیغ ثبت نام سهام عدالت جاماندگان رو میکنند و طوری وانمود میکنند که همین الان فرم ثبت نام منتشر شده و جوماندگان

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار