شناسه خبر: ۵۷۴۲۳

تلاش ابهام برانگیز بورس کالا برای افزایش قیمت خودرو + سند

بورس کالا در حمایت از یک خودروساز با تمدید زمان سفارش گذاری سعی در بالا بردن میزان تقاضا و ایجاد رقابت کاذب جهت بالا رفتن قیمت ها در بورس شد، بدون توجه به اینکه حق سفارش دهندگان این خودرو را ضایع کرده است.

در حالی که جمعی از فعالان بازار سرمایه  در راستای منفعت مردم و شفافیت در معاملات خودرو با انتشار نامه‌ای نسبت ادامه عرضه خودرو در بورس کالا تاکید کردند. امروز پس از پایان سفارش گیری در بورس کالا مشخص شد میزان مشارکت یکی از خودرو ها عرضه شده در بورس کالا کمتر از میزان عرضه آن بوده است.

طبق قانون عرضه در بورس کالا ، در صورتی که تعداد سفارش دهندگان یک خودرو از تعداد خودروی عرضه شده کمتر باشد ، به همه خریداران با قیمت پایه و بدون رقابت خودرو اختصاص داده شود.

اما اینجا یک مشکل وجود داشت ، اینکه شرکت خودروساز برای خودروهایش قیمت های پایینی در نظر گرفته بود که به راحتی حاضر به فروش خودرو با این قیمت ها بدون رقابت نیست.

سازمان بورس هم در حمایت از خودروساز با تمدید زمان سفارش گذاری سعی در بالا بردن میزان تقاضا و بوجود آوردن رقابت کاذب جهت بالا رفتن قیمت ها می کند ، بدون توجه به اینکه حق سفارش دهندگان این خودرو را ضایع کرده است.

IMG_20230107_214416_574

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
  • احمد ارسالی در

    فروش ازطریق مزایده دربورس گران فروشی وکلاه گذاشتن سرملت است.

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار