شناسه خبر: ۵۷۴۳۹

سودده‌ترین دارایی‌ها در سال ۲۰۲۳ کدام هستند؟

بر اساس نظرسنجی آنلاین کیتکو، با رشد قیمت فلزات گرانبها در پایان سال، سرمایه گذاران خرده فروش عملکرد برای طلا در سال جدید پیش‌بینی می‌کنند.

به گزارش تهران بهشت؛ اونس طلا در بازارهای جهانی سال را کم‌نوسان به پایان رساند، در حالی که نقره در سال ۲۰۲۲ تقریباً ۳ درصد افزایش یافت. طلای نقطه ای سال ۲۰۲۲ را با حدود ۱۸۲۸ دلار در هر اونس آغاز کرد و آن را با کمی بالاتر از ۱۸۲۲ دلار در هر اونس به پایان رساند. هر اونس نقره در سال گذشته با ۲۳.۲۸ دلار آغاز شد و سال را با ۲۳.۹۳ دلار در هر اونس به پایان رساند.

کارستن فریچ، تحلیلگر Commerzbank، در این باره تاکید کرد: به لطف بهبود چشمگیر در سه ماهه پایانی ۲۰۲۲، قیمت طلا تقریباً سال را در همان سطح آغازین به پایان رساند.

بزرگترین مانع کلان برای فلزات گرانبها در سال ۲۰۲۲ چرخه انقباض تاریخی توسط فدرال رزرو بود که سریع ترین سرعت افزایش نرخ بهره را از اوایل دهه ۱۹۸۰ مشاهده کرد. به طور کلی، نرخ های سود در سال ۲۰۲۲ با ۴۲۵ واحد افزایش به محدوده بین ۴.۲۵ تا ۴.۵ درصد رسید.

فریچ خاطرنشان کرد: با توجه به باد مخالف ناشی از افزایش قابل توجه نرخ بهره توسط بانک های مرکزی، به ویژه فدرال رزرو، عملکرد سال گذشته قیمت های طلا، نقره و پلاتین چشمگیر بود.

با نگاهی به سال جدید، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که طلا و نقره بازدهی خوبی داشته باشند.

نتایج نظرسنجی کیتکو

نتایج نظرسنجی کیتکو نشان می‌دهد که شرکت‌کنندگان به طور مساوی بین طلا و نقره به عنوان دو گزینه برتر برای دارایی‌های با بهترین عملکرد در سال ۲۰۲۳ چشم دوخته‌اند.

از ۸۹۶ پاسخ دهنده، ۳۷.۵ درصد طلا را به عنوان بهترین عملکرد سال ۲۰۲۳ انتخاب کردند، در حالی که ۳۶.۸ درصد نقره را انتخاب کردند. سومین دارایی محبوب در سال جدید، مس بود که تنها ۸ درصد از آرا را به خود اختصاص داد. همچنین ۴.۷ درصد پاسخ دهندگان نفت و بیت کوین را انتخاب کردند و ۳.۷ درصد شرکت کنندگان نیز به پلاتین و لیتیوم رای دادند. امسال پالادیوم کمترین اقبال میان شرکت‌کنندگان راداشت و تنها ۰.۹ درصد را به خود جذب کرد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار