شناسه خبر: ۵۹۲۸۳

قیمت طلا افزایشی شد + جزئیات افزایش قیمت فلز زرد

قیمت طلا روز گذشته حدود ۲۰ دلار در هر اونس گران شد؛ با این وجود کماکان پایین‌تر از قیمت آن در اواخر ماه مارس است.

به گزارش تهران بهشت، قیمت طلا افزایشی شد و روز گذشته شاهد افزایش قیمت این فلز زرد در بازار جهانی بودیم.

قیمت طلا افزایشی شد

روز گذشته هر اونس طلا در بازار جهانی، ۱۹ دلار و ۴۲ سنت گران شده‌است و هزار و ۹۷۷ دلار و ۸۷ سنت قیمت خورده‌است البته با وجود جهش قیمت طلا در روز گذشته باز قیمت طلا کمتر از اواخر ماه مارس است.

افزایش قیمت طلا با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

پس از صعود به بالای ۲۰۰۰ دلار در هر اونس در آوریل و نزدیک شدن به بالاترین قیمت های تاریخ پس از آخرین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در اوایل ماه مه، قیمت طلا دیروز به حدود ۱۹۷۷ دلار در هر اونس بازگشته‌ است.

چند عامل وجود دارد که می تواند در کاهش‌های اخیر نقش داشته باشد. پس از اینکه تورم در این هفته نشانه‌هایی از سرد شدن را نشان داد، ارزش دلار به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید در حالی که احتمال نکول بدهی آمریکا در آینده وجود دارد برخی از سرمایه گذاران به دنبال امنیت طلا در اوایل این ماه بودند اما پیشرفت در مذاکرات بین رهبران واشنگتن از فوریت سرمایه‌گذاری در بازار طلا کاسته‌ است.

قیمت طلا

قیمت طلا کاهش نمی‌یابد

همانطور که بسیاری از سرمایه گذاران می دانند، نوسانات در هر بازاری از جمله طلا قابل انتظار است. علاوه بر این، این فلز گرانبها به دلیل توانایی خود در ذخیره ارزش در طول زمان، شهرت دیرینه ای دارد. ممکن است امروز قیمت ها اندکی کاهش یابد، اما بسیاری از کارشناسان انتظار ندارند که این روند به یک روند بلندمدت تبدیل نخواهد شد. در همین هفته، تعدادی از استراتژیست های سرمایه گذاری چشم انداز مثبت طلا را در سال آینده و بعد از آن گزارش کردند.

موسسه سرمایه گذاری ولز فارگو در گزارشی در روز دوشنبه پیش بینی کرد که افزایش قیمت طلا می تواند تا سال ۲۰۲۴ ادامه یابد. آنها از پتانسیل احتمالی برای رکود جهانی و تورم به عنوان دو دلیل صعود طلا و سایر فلزات گران‌بها یاد کردند.

قیمت طلا افزایشی است

به طور مشابه، استراتژیست‌های دفتر سرمایه‌گذاری UBS روز پنجشنبه گزارشی منتشر کردند که در آن نسبت به بهبود ارزش طلا در سال جاری اطمینان داشتند. در این گزارش آمده است: «فلز زرد از ابتدای سال جاری تا کنون ۸.۲ درصد گران شده‌است و ما فکر می‌کنیم که احتمالاً در اواخر امسال با چندین محرک میان‌مدت تا بلندمدت به بالاترین حد خود برسد».

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار